Tico a přátelé (TV seriál)

Nanacu no umi no Tico

七つの海のティコ

Nanatsu no umi no Tico

Tico of the Seven Seas

Animovaný / Dobrodružný

Japonsko, 1994, 39x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

Mně tenhle seriál přijde strašně povrchní a nechápu, co tak závratného na něm všichni vidí. Celé je to jen o tom, jak se skupina amerických zbohatlíků bezstarostně plaví po moři, občas hledají nějaký poklad nebo světélkující velrybu a to je asi tak všechno. Navíc hlavní hrdina seriálu je přerostlá ryba, což považuji za prvoplánové citové vyděračství. Mám mnohem raději seriály řešící vztahy mezi lidmi, než vztahy lidí ke zvířatům. Rovněž je nesmysl, jak mohla Nanami vydržet několik minut pod vodou bez nadechnutí. Že by inspirace z filmu Člověk obojživelník? Mluvící velryba v posledním dílu je vrchol stupidity. Autoři nebyli schopni se rozhodnout, jestli má být seriál realistický nebo fantasy a tou kombinací obojího to spíš zazdili. Nicméně v porovnání a těmi bezduchými akčními Anime hrůzami, které začaly vznikat od druhé poloviny 90. let po současnost a zaplevelovat naše TV stanice se na tento seriál ještě dá koukat, proto po víc jak deseti letech od prvního hodnocení zvyšuji ze 2 na 3 *. 55% Ukázka 1. dílu v CZ dabingu: https://www.youtube.com/watch?v=tNG2IIQ3pWw(16.8.2012)

Dívala jsem se na tento animovaný seriál jako malé dítě a ovlivnil mě na celý život. Přinutí i v raném věku zamyslet se nad tím, že je potřeba dbát na přírodu a všechny její obyvatele. "Ekologický" podtext je velmi silný. "Tak co máme dělat, poradíš mi? Máme chránit naše moře?" "Chránit je málo. Vy sami, jste moře."(21.11.2006)

Jako malá jsem Tico a přátelé milovala. Pokaždé jsem si každý díl nahrávala a nemohla se nabažit. Poplakala jsem si, zasmála i zamyslela. To byly časy:o) Nedávno jsem si začala zničehonic broukat "Umi de aeru yo" ... Dlouho mi trvalo, než jsem došla a dohledala odkaď to mám:o)(26.2.2013)