Česká veselohra o děvčatech ve stavebnictví.  Mladí zedníci, Franta Doubrava a jeho přítel Béla se seznámí se dvěma děvčaty, Mařkou a Vlastou. V krátké době se s Mařkou znovu setkávají na svém pracovišti jako s vyučenou zedničkou. Mařka se dostává do čety Frantova otce, na pracovně zpožděný blok. Aby mohl být splněn plán, navrhuje Mařka zavedení nového způsobu práce, zdění v trojkách. Starý Doubrava se z počátku na Mařku zlobí, protože nevěří v úspěch nové pracovní methody a nechce přiznat, že by žena mohla v zednictví pracovat stejně úspěšně jako muž, či dokonce ještě lépe. Když však Mařka dokáže, že se vyrovná ostatním zedníků, je otec Doubrava usmířen a svými zkušenostmi pomůže ještě tuto pracovní methodu zlepšit. (Filmový přehled)

Pitryx

Krásně praštěná socagitka, ovšem se skvělým panem Vojtou. Moc se tu nesoudruhuje, ale zato se dělá, a sem tam zapěje něco hezkého. Je to koukatelný snímek v tom středním průměru s dosti slaboduchým scénářem. Zábava je v tom jak pro koho.+20180410 ()

javlapippi

Mladé murárske učnice ukončujú vzdelanie v idylickom učilišti, ktoré umiestnením v prírode s ponukou voľnočasových aktivít a milými pedagógmi a zamestnancami pripomína skôr rekreačné zariadenie, a nastupujú na stavbu tak potrebných bytových jednotiek. "Tak pojďte děvčata taky cvičit! Je to bez toho ostuda, že neumíte naší zednickou polku!" Mařka je pridelená k murárskemu majstrovi Doubravovi, s ktorým započnú dobrácke súťaženie ohľadom genderovej rovnosti a nových metód v stavebníctve. "Hned první den jsem jí prohnal! Tak jsem jí prohnal, že se nemůžu ani sám narovnat!" Mladá sa spáruje s tiež murárom Doubravom mladším a v mladistvej zamilovanosti trávia s kolegami na stavbe aj víkendy a zdokonaľujú sa v trojke. "Víš, stavět lidem domy, to je jako se zamilovat!" Celkové nadšenie, podporené nedeľným príjazdom spievajúcich brigádničok na korbe nákladiaku, pochytí aj starého majstra, ktorý príde s vlastným zlepšovákom, dokonca aj simulant a ulievák Bureš sa navráti z fingovanej maródky a svoju budúcnosť s kelňou v ruke vidí tiež najmladšia školopovinné omladina. "Trojky, víš, to je teprve začátek, kdo ví, kde budeme za rok!" Chcený a ešte viac nechcený humor, herecké výkony ostrieľaných bardov ako Vojta a Fiala, budovateľská agitka plná nadšenia z budovania nového lepšieho sveta, to ja rád a táto sa hodne podarila. Za štyri aušusky. ()

honzic

Poměrně idealistický film ze stavebnictví se známými herci, který však scénářem moc nenadchne. Hodnocení: 40 % ()

raininface

Tohle bylo tak komicky pitomoučké, že to nemůžu hodit do odpadu. To by člověk nevěřil, jaké převratné zlepšováky se v socialistickém stavebnictví mohly uplatnit při podávání cihel. ()