Dominick a Eugene

Dominick and Eugene

USA, 1988, 111 min

Možná trochu opomíjený film s ohromujícím výkonem Toma Hulceho. Opravdová smůla byla, že Hulce byl na 46. udílení cen Zlatých globů za tuto roli nominován v kategorii nejlepší herec (drama) spolu s Dustinem Hoffmanem, který to nakonec s Rain Manem vyhrál. Nebýt této souhry náhod, tak si myslím, že by měl Tom Hulce tuto cenu už dávno na poličce.(4.2.2014)

Akýsi Antihollywood v Hollywoode, alebo ozveny Nového Hollywoodu, respektíve predchodca v súčasnosti tak populárnych sociálnych drám. Všetko je špinavé, všetci sú škaredí (sorry aj ty, Jamie), každý je alebo bol socka, aj keď sa mu podarilo spoločensky vyšvihnúť. Do Pittsburghu sa po tomto filme presťahovať chcieť nebudete. Len škoda toho priemerného scenára, ktorý okrem spomínanej formy k modelu vzťah múdry a zaostalý brat nepridáva nič špeciálne. Kamerovo veľmi zaujímavo natočená sekvencia tesne po páde (jedinom zásadnom zvrate vo filme), zameraná na detaily Hulceho vyjavenej tváre. Za svoj výkon, myslím v celom filme, si zaslúži obdiv. Lenže mi máme zafixovanú americkú tvorbu z 80. rokov ako variácie na Top gun a Dominica a Eugena, ako predstaviteľa trochu inej odnože štúdiovej tvorby, si aj tak nikto nepozrie. Škoda.(11.3.2014)

Boze, ako strasne som Dominikovi (Hulce) drzala palce, aby uz konecne povedal, co videl ! Filma ma vtiahol a nepustil, na konci necakane dojal. Verila som tomu filmu uplne vsetko.(8.10.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $3,076,031Tržby Celosvetovo $-(28.2.2009)

Tom Hulce byl po Amadeovi vlastně zapomenut a je to škoda, protože například tenhle film byl další ukázkou jeho obrovského talentu. Hraje v něm jednoho z dvojčat - toho, který je trochu "slow", o to víc "myslí" srdcem.(8.9.2004)