Wonderhatch: Soratobu Ryu no Shima

• Japonsko Wonderhatch -Sora-Tobu Ryū no Shima- (více)

Epizody(8)

Lenka.Vilka

Je Upananta skutečná? Nebo existuje pouze na stránkách knih, které napsala mamka Nagi? Stane se Nagi to stejné co její mamce, protože začíná vnímat a slyšet a stejné věci jako ona? A opravdu se jí v minulosti stalo to, co říká taťka? A co dál, hmmm? Nebo snad ve skutečnosti obživly knižní postavy? Nebo je Nagi prostě jenom další blázen v rodině? Nebo je tenhle další svět skutečný, a jsou lidé, kteří ho vnímají, a proto mohl být sepsán do příběhu? A proč se najednou postavy z knih objevily v našem světě a jak se to vůbec mohlo stát? Nebo se to děje už delší dobu? Protože přeci jen, artefaktů mají v Upanantě až až. A co to pro náš svět znamená? A jak probíhá "materiální výměna", když je pokaždé jiná? Tohle všechno mě napadlo během prvních dvou dílů. No, takže ono je možná nakonec dobře, že to má jenom osm dílů  :O  v rámci zachování mé příčetnosti z přehnaného přemýšlení  :D  jako on to je seriál spíš pro puberťáky, takže svoje dětské já budu posílat jiným směrem než zbytečným přemýšlením. Takže: teď vážně. Dragons of Wonderhatch je příjemně koukatelná zábava, s velkým důrazem na slovo "zábava". Ten hravý způsob vyprávění, kterému jsem schopná odpustit hodně věcí (například plynutí času nejde určit podle událostí nebo jiným určením, ale potom prostě vidíme konec po skoku a "divák si to nějak přebere" nebo že vizuální stránka finálního dvojdílu je...jak to napsat slušně...lehce vizuálně ošklivá právě v částech digitálna, což je škoda, protože na klasických setech jde vidět, že si fakt vyhráli s každým detailem). Ale ono to jde samo! Nejroztomilejší drak za poslední dobu: Guphin. A když potom vyjde najevo, co se skutečně děje mezi světy, tak je to vážně správně epický. A víc jsem se ráda soustředila na děj samotný a jak všechny ty události mění postavy, než na občasné technické nedokonalosti. Navíc je to celkově strašně dobře zpracovaný ohledně kombinace formátů a funguje to dobře a logicky. Takže fajn a na pohodu seriál. Jenom konec je na myšlenku: "Ale za jakou cenu?". Jo, a druhou sérii ideálně co nejdřív, jo? Předem dík  :)  85%  :) ()