Miliónový brouk

• Kanada

Flatfoot on the Nile

Akční / Komedie / Krimi / Drama

Itálie, 1980, 101 min

Čtvrtý a poslední díl série o komisaři Rizzovi konečně našel ten správný recept na dobrodružnou komedii. Exotické prostředí, pár bitek, o humor starající se dvojice Caputo a Bodo, tak akorát spád, praštěný příběh o broukovi co umí vyčuchat naftu a všechno co byste čekali od Egypta. Nechybí plavání v Nilu, krokodýli, beudíni, břišní tanečnice ani vellká bitka v luxusním paláci. Mě se to moc líbilo.(12.10.2014)

"Tak ty jsi mě chtěl vyhodit do vzduchu i s letadlem. Pak najednou dostaneš chuť vyfotit mě aparátem kalibru devět. Chci si popovídat s tvými přáteli a co uděláš ty? Strčíš mi do boty zmiji.” S budspencerovky rozdávajícím Rizzem, převlékacím Caputem a záškolákem Bodem jsem se vydal po stopách ropného brouka mnohokrát. Vždycky jsem se přitom dobře pobavil a jednou jsem ho málem i našel v Chemopetrolu. Jen jsem asi nebyl první.(14.6.2018)

Režisér Steno natočil koncem sedmdesátých a počátkem osmdesátých let několik populárních a divácky oblíbených komedií, k těm nejzdařilejším patří určitě Milionový brouk - dobrodružná zápletka, groteskní i napínavé situace na rozpáleném písku v Egyptě a především komisař Rizzo v podání Buda Spencera, který se "probuší" z každé zdánlivě bezvýchodné situace a ještě pořádně zatočí se všemi lotry.(1.12.2011)

Jeden z nejlepších filmů Velké nohy. Odpočinkový film se zápletkou, spousta vtipných scén. Caputo a Bodo taky super. V takovém filmu nemůžete hledat žádný smutný příběh, sex ani krev. A to je přesně ono, je to lehká komedie s chytlavou hudbou a pár "typických konfliktů mezi Velkou nohou a dvě stě padouchů :)(24.6.2015)

Moje srdcovka. Poprvé jsem viděla jako holka v době totality. Film jsem si okamžitě zamilovala a trvá mi to dodnes. Nostalgie jako bejk. Navíc vynikající herci, dobré hlášky a bitky,které k těmto filmům se Spencerem prostě patří. Opravdu pěkné exotické prostředí Egypta, přitroublý a všechno kazící Rizzův kolega, rošťácký černoušek, prostě komedie jak má být.(9.3.2019)

• - Ve scéně, kdy Rizzo (Bud Spencer) zachraňuje profesora, skočí do studny, kdy vytryskne gejzír vody a poté do studny naskáčou maskovaní bojovníci. Když je pak Rizzo vyhazuje ze studny, tak jsou všichni suší. (JohnSmith)