Životopisný film o Faustyně M. Kowalské, představuje dílo katolické mystiky tak výjimečné, že přesáhne hranice Polska a naplní celý svět. Film zdaleka nemůže pojmout proroctví a poselství, které se ustavičně naplňuje, protože není dílem lidí, ale čerpá ze Zdroje samého. Sestře Faustyně byla zjevena přímo osobně jedna z vlastností Boha a tou je Boží milosrdenství, které měla za úkol přetlumočit a zprostředkovat lidstvu. »Ve Starém zákoně jsem posílal ke svému lidu proroky s hromobitím. Dnes posílám tebe k celému lidstvu se svým milosrdenstvím. Nechci nemocné lidstvo trestat, ale chci je vyléčit a přitisknout na své milosrdné srdce« V roce 1968 začal v Římě proces beatifíkace služebnice Boží sestry Faustyny Kowalské. Mezi blahoslavené ji zařadil Svatý otec Jan Pavel II. 18. dubna roku 1993 a po zakončení kanonizačního procesu ji na Svatopetrském náměstí v Římě v neděli Božího Milosrdenství 30. dubna 2000 svatořečil. (fantassia)

Joppo88

Kritika filmového umenia by bola asi dosť tvrdá, ale vzhľadom na náklady, ktoré boli na film vynaložené sa radšej zdržím komentára. Obsahovej stránke možno vytknúť to, že celé posolstvo mi prišlo také zriedené a stvárnenie dosť nasladlé... Z osobného zážitku pri filme dávam také vysoké hodnotenie. ()

lemonova

Veľmi subtílne natočený film.. krásna hudba, kamera a zvláštne pomalé rozprávanie.. isto tento film nie je pre každého, neveriaci ľudia budú iba krútiť hlavou. Nám veriacim však má čo povedať a dáva nám mnohé námety na premýšľanie. ()

salahadin

Na jednu stranu film obsahuje hluboké duchovní poselství Božího milosrdenství, svátku, o jehož prosazení se zásadní měrou zasloužil bl. Jan Pavel II. Na druhou stranu je filmařská stránka na nízké úrovni. Filmový příběh sestry Faustýny je zfilmován dost lacině, skoro ve stylu lecjakých telenovel. Kdyby nešlo o příběh skutečného člověka, jehož hloubce nemůže konkurovat ani tucet Mariánských příkopů, dám regulérní odpad. To nejlepší, co film nabízí, tedy duchovní stránka, si můžete vychutnat lépe v jejím životopisu, nebo ještě lépe - druhá neděle velikonoční v Lagiewnikách. ()

Hedka

Životopisný film sv. Faustíny Kawalskej, poľskej reholníčky, ktorá je na celom svete známa ako apoštolka Božieho milosrdenstva. Očakávala som lepšie spracovanie, ale aj napriek nedostatkom to bol dosť dobrý duchovný zážitok. Odporúčam pozrieť aj bonus. ()