Premiantka

Trailer 1

Talentovaná spisovatelka (Jenna Ortega) dostává od svého charismatického profesora (Martin Freeman) úkol, který je náhle oba zaplete do složité sítě vášní a intrik. Zatímco veškeré hranice postupně mizí, profesor a jeho žákyně se musí postavit svým nejtemnějším stránkám. (Donart Film)

Trailer 1

mzss1

[29%] Proč jsem se na tento film vůbec díval? No samozřejmě, že kvůli mé mexické oblíbenkyni! Jenna Ortega je především oblíbená na sociálních sítí, i se jí povedl seriál Wednesdey, dále její role v pátém a šestém Vřískotu a tak dále. Zde jí role v tomto filmu moc nesedla. Martin Freeman byl zde na tom snad ještě hůř. Potenciál tohle téma určitě mělo, ale snad ve všem se to nepovedlo. Ani mi nevadilo, že to ke konci nemělo žádnou pointu. Nefungovalo to od začátku. Jenna zde byla vzhledem roztomilá a sexy jako vždy, ale to je asi tak vše. ()

natalie15

Dlho som váhala medzi 3 a 4 hviezdami, ale nakoniec som sa rozhodla pre 3. Čo sa mi na filme páčilo najviac bola vzájomná chémia medzi Martinom Freemanom a Jennou Ortegou. To bolo ozaj uveriteľné a dobre zahrané. Takisto vizuál to má krásny, priam podmanivý. Avšak dej je veľmi jednoduchý, vedľajšie postavy sú väčšinou nezáživné a koniec tiež mohol byť lepší. Takže lepšie 3 * a 65%. ()

Frantisek.Fu

Jade Halley Bartlett vytvořila slibný, komorný, konverzační drama se skvělou výstavbou a vykreslením postav, jejich charakterů a vzájemných vztahů a celkově by film působil perfektně. Ovšem jen v prvním a druhém dějství. Problém nastává v dějstvím třetím, nebo-li závěrečná cca půl hodina. Všechno co divák sledoval se začne pomalu rozplétat, gradovat ve skvělém napětí a najednou KONEC. Žádný závěr, žádné vyvrcholení. Film je prostě v jednom bodu utnut a to je vše. Netuším co tím režisérka zamýšlela, ale působí to na mě, že se se snažila Miller's Girl tak zdramatizovat, že v závěru nevěděla jak jí ukončit. 6/10 ()

BOURQUE

Film režisérsky debutujúcej Jade Halley Bartlett má v sebe potenciál, ktorý tematicky síce nie je žiadnou novinkou, z hľadiska obsahu, hereckých výkonov a vedenia príbehu však stále obsahuje možnosti. Duo Martin Freeman / Jenna Ortega je zaujímavým výberom, predstavujúci pomerne značný kontrast. Chémia medzi nimi nie vždy funguje podľa predstáv a cca o tridsať rokov mladšia Jenna v podstate vo všetkých scénach tak trochu prevalcuje skúseného Martina. Zachytenie charakteru postáv, aj tých vedľajších, a ich ďalší rozbor je v dvojdimenzionálnej rovine. K záverečnému vyvrcholeniu by mohli venovať viac pozorností. P.S.: Milovníkov literatúry, predovšetkým tej erotickej, potešia len čiastočne. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

borec999

Sľubný námet, ktorý zostal nevyužitý a po pozretí netuším, čo chcela režisérka filmom povedať, resp. čim ma chcela ako diváka zaujať. Zo zvádzania a vzájomného iskrenia medzi hlavnými postavami nič nebolo (jeden bozk je všetko, čo sme dostali). Z hľadiska ujmy na zdraví alebo škaredých udalostí sa tiež nič nestane. A ešte nesmiem zabudnúť na koniec, kde som čakal na ukončenie príbehu, resp. odpovede na otázky ktoré z nejasne rozprávaného príbehu vyplývajú a dostal som... šokujúco znova nič. Vo výsledku teda platí, že kto videl trailer, akoby videl celý film. Nefunguje to ako erotický triler ani ako triler o pomste, nedozvieme sa prečo Ortega robí čo robí, aké sú z toho dôsledky pre obe strany ani ako sa ich vzťah vyriešil. Fakt nádhera. Vo výsledku sa dá pochváliť len výkon Jenny Ortega, ktorá potvrdzuje že v budúcnosti má na to byť hereckou hviezdou prvej ligy. Nebyť nej, tak by Premiantka skončila ako TV film niekde na TV Doma a nie v kine. 40% ()