Poslední film Charlie Chaplina je rozkošná romantická komedie plná chytrých gagů, kterými se proslavil. Chaplin je tentokrát podepsán pod režií, scénářem i hudbou. Příběh filmu se točí kolem krásné ruské emigrantky, hraběnky Nataši (Sophia Loren), která byla proti své vůli přinucena k prostituci v Hong Kongu. Aby z něj unikla, skryje se v osobní kajutě bohatého Američana Ogdena (Marlon Brando) a jako černá pasažérka si vynucuje cestu do Ameriky. Ogden ale není z těch, kteří s sebou nechají manipulovat a hravě odolává útokům Natašina profesionálního šarmu. Otázkou je, jak dlouho? Vedle obou hvězd uvidíme ve filmu i řadu známých herců. Chaplinův syn Sydney hraje Brandova společníka na výletní plavbě. Tippi Hedren ztvárnila jeho ledově chladnou manželku. Patrick Cargill se představí jako příkladný komorník a Margaret Rutherford jako bláznivá stará dáma. Chaplin sám se objeví jako lodní stevard! Všudypřítomné gagy a ztřeštěné situace nezapřou Chaplinovu mistrnou ruku a jeho herci si je užívají s famózní lehkostí a grácií. (oficiální text distributora)

misicka1234

Krásny film <3 mne sa páčil krásna romantická komédia <3 skvelé hlavne tomu treba pochopiť ...myslím že Sophia je v tomto filme najkrajšia ever <3333 ( ale ona je dokonalá aj teraz ) môžem len odporúčať ()

lapatata

Poněkud křečovitý film po stránce hereckých výkonů, skečů, kamery i režie. Jako celek to ale spolu dohromady z nějakého zázračného důvodu funguje. ()

gizi

Zdlouhavé, prázdné, nudné, bez jakéhokoliv konce, o ničem. Párkrát jsem se zasmál, ale celkově ztráta času. 55%, 7.8.2015. ()

futislav

Ač jednoduchá zápletka, lehký handicap režiséra i scénáristy z éry němých filmů při některých scénách, tak jsem se docela bavil. To byla ta doba, kdy herci ještě uměli hrát. ()

Damnsinead

Tak z tohohle filmu si budu pamatovat  pobíhání po kajutě a práskání dveří. Prásk, Sophia se zavře v koupelně. Prásk, Brando vyběhne z ložnice. A pořád dokolečka. A pak se zničehonic do sebe zamilují. Nebo tak to aspoň stojí ve scénáři, protože ve filmu to moc přesvědčivě nevypadá. Jak by mohlo, když se Brando ani nesnažil? Nebyl by první ani poslední, kdo měl neshody s režisérem, ale celý film vyloženě odhrkal se znechuceným výrazem.  A sličná Sophia to nezachrání, I když se snažila.  Nazvat to romantickou komedií se dá jen s velkou nadsázkou. 30% ()

Indio

Poslední film Charlese Chaplina by byl asi průměrnej ale vidět Pana Branda bezradně pobíhat celej film z pokoje do pokoje byla fakt sranda o nádherné Sophii ani nemluvě-Chaplin uměl ukázat pěknou ženskou. ()

honza.g

Hlavní je půvab S.Loren, Brandův výkon mi přišel průměrný a podle mne ho povyšoval dabing Luďka Munzara. Potěšily asi 2 scény, kterými Chaplin vzdal hold éře němého filmu (nebo se mu po tomto druhu herectví zastesklo). Námět zajímavý, ale nakonec to vyznělo jako romantický cajdák. ()

Drslw

Chcelo to niečo viac, alebo o 10 rokov skôr. Akoby niektoré scény chýbali, lebo už nebolo síl ich natočiť... ()

McGuffin

Prchá-li Hraběnka z Hongkongu, A Countess from Hong Kong, žena vysokého původu, nízkých mravů a vytříbené elegance, ilegálně do Spojených států, má plán. Vloudit se jako černý pasažér na zaoceánskou loď a na Havaji z ní skočit po hlavě do amerických výsostných vod. Scénář režírujícího a též hudbu složivšího Charlieho Chaplina jí to v kajutě sdílené s nejméně pěti muži a jednou ženou dopřeje a přidá jednoho manžela a jednu lásku. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

supg

Krásné "melodrama" s klasickým šťastným koncem natočené v minimalistických podmínkách, kde se ani na chvíli nenudite ()

Mike_Doe

Zmätené a unáhlené správanie grófky z Hongkong-u je celkom vtipné. Avšak, fenoménu ako je S. LOREN sa musí odpustiť, že nemôže počas dňa medzi ľudí vo večernej róbe. Taktiež, M. BRANDO vystupuje v preňho netypickej polohe tak ako sme na neho zvyknutí z iných filmov, t.j. NIE neurotik s prepumpovaným EQ a rozbíjajúcim huby, nábytky a vrieskajúci až sa trasie kamera. ()