Reklama

Reklama

Postavy v krajině

  • Velká Británie Figures in a Landscape

Obsahy(1)

Dvojice zběhů prchá nepojmenovanou zemí v Jižní Americe a snaží se překročit státní hranici, při tom je ale neustále pronásledována helikoptérou a armádou vojáků. Ti dva, MacConnachie a Ansell, mají ruce spoutané za zády, nemůžou se zastavit, nemůžou si odpočinout. Doufají, že ten děsivý sen, který prožívají, brzy skončí. Jsou to zločinci, nebo jen dezertéři? Proč musí dlouhé kilometry utíkat pustou krajinou bez jistoty, že se dožijí zítřka? (HareS)

(více)

Recenze (21)

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Ano, ano, je to tak jak se píše jinde. Je možno si to ověřit právě shlédnutím tohoto filmu. Prchající - obzvláště ten starší - vede při útěku, kdy už jsou celí odrbaní, vyčerpaní, stále své citové vzpomínky na ženu, co s ní prožil, křičí do okolí a ve filmu je dost prostoru o úvahách pro osobní život každého jedince. Atmosféra filmu lidského jedince k tomu vybízí. A tak ho vydrží sledovat jen ten, kdo má nad čím přemýšlet. Jiný zůstane chladný, nesoustředěný a nebude to sledovat a uvažovat, nic mu to totiž neříká.***(5.10.2010) ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo €46,185║ Neúprosný Robert Shaw unikajúci s príťažou Malcolma McDowella pred armádou a hliadkujúcou otravnou helikoptérou, má miestami slušné napätie ale neprinesie žiadne posolstvo, lepšie vykreslenie charakterov, či nejaké hlbšie zamyslenie nad významom tejto naháňačky, proste je to film len o úniku do bezpečia cez akékoľvek zábrany čo sa postavia do cesty a to je všetko. /55%/ ()

Reklama

movie 

všechny recenze uživatele

Podle všeho celkem neznámý snímek, adaptace knihy Barryho Englanda, kterou do filmové podoby přepsal Robert Shaw a který je prakticky postavený na jeho hereckém výkonu, který se pohybuje kdesi od "vlažný" až po "nadprůměrný". V celkem neujasněném příběhu prchá dvojice můžů (zběhů?) nepojmenovanou zemí a snáží se překročit státní hranici, při tom je ale neustále pronásleduje helikoptéra a armáda vojáků. Měj jsem za to že prchají z Itálie do Švýcarska, ale podle knížní synopse se prý jedna o "jakousi" zemi v Jižní Americe. Celkem zvláštní, ale nikoliv příliš náročné, Shawa jsem měl ale raději v jiných rolích a Malcolm McDowell je tu zcela typický. 70% ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Odnikiaľ nikam v mystickej atmosfére hustých lesov, skalnatých údolí, pustatín s divo rastúcimi kríkmi, obrábaných polí a malých skalnatých dedín. Na úteku vo dvojici. Zviazanej sprvoti putami zauzlených povrazov a neskôr nevyhnutnosti. V objatí prírody a predsa pod drobnohľadom vrtuľníka, ktorý sa sadisticky sa poihráva s upotenými bežencami. Odnikiaľ nikam a predsa niekam. Z anonymnej, bližšie nešpecifikovanej totality, plnej vojakov, za hranice do iného štátu. Skrývajúceho sa vysoko na horizonte strmých štítov hôr. Charaktery oboch utečencov sa menia v závislosti od momentálneho stavu, počasia či situácie. Od chladnokrvného vraha k obetavému záchrancovi druha. Od odsudzovača zabíjania nevinného k chladnokrvnému podrezávačovi hrdiel. Ale: stojí celá tá námaha za to? Nečaká ich na druhej strane zase len to isté militaristické peklo v bledozelenom? Našťastie film nedáva veľa jasných odpovedí, dáva len vodítka a stopy. Z nich si každý divák môže odvodiť vlastný zmysel i východisko. Čo však dáva je neuveriteľne podmanivá atmosféra a vierohodné charaktery a spôsoby správania sa dvoch ľudí v krajine, s pomerne nečakanými, no pritom skvostnými replikami v rozhovoroch jediných dvoch relevantných hrdinov príbehu, ktorých vzájomný pomer i ich vlastné duševné prejavy neustále kolíšu. ()

Javert 

všechny recenze uživatele

Útěkářský film po kupě s existencionalismem. Dvě vězni (?) prchají vyprahlou jihoamerickou krajinou (natáčeno ovšem bylo ve Španělsku) jak před tajemnou černou helikoptérou, tak sami před sebou. Střet dvou odlišných osobností a zároveň dvou sociálních prostředí vede k několika konfliktům mezi hlavními představiteli. Nutnost přežít a vidina svobody ovšem u obou mužů nakonec vítězí. Nic filosoficky nestravitelného. Naopak, dobře natočené a příjemné pokoukání. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel ve španělském pohoří Sierra Nevada, přestože se příběh snímku odehrává v Jižní Americe. (Yardak)

Reklama

Reklama