Prototyp (TV film)

Prototype

Drama / Sci-Fi

USA, 1983, 96 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• choze

Tak na tenhle fim si dejte majzla! Takže za prvé - obal to marketingově hraje na spřízněnost s TERMINÁTOREM, ale jediná podobnost je, že titulní cyborg vypadá jako člověk respektive jako David Morse a narozdíl od terminátora tak bude vypadat až do konce filmu. Za druhé - tohle není žádné cyborgovské akční béčko a la CYBORG, RYTÍŘI, AMERICKÝ CYBORG či CYBORG COP, ale pokus o seriózní frankensteinovské drama o vztahu vědce (Plummer) a jeho umělého výtvoru. Dr. Forrester/Frankestein spolupracuje na tajném experimentu, jehož cílem je vytvořit cyborga s umělou inteligencí. Když zjistí, že má o prototyp jménem Michael zájem armáda, sbalí ho a ukryje se s ním. Michael pak s dětskou zvídavostí objevuje svět a hodnotu života a když je pronásledovatelé dostihnou, rozhodne se sám sebe zničit. Není to špatné, pokud vás jako mě brutálně nezaskočí zvolený žánr.(18.12.2005)

Prijemny scifac...(20.1.2013)