Stezka Českem

Česko, 2024, 26 min

Scénář:

Ivana Lokajová

Miroslav Vladyka (průvodce)

Mirek Vladyka se v dokumentární sérii vydává na severní část Stezky Českem vedoucí z nejzápadnějšího bodu republiky k východnímu. Už ušel 753 kilometrů. Na osmou etapu vyráží z Ramzové, kam se vrátil z alternativní trasy Rychlebskými horami, a rovnýma nohama tak skočí do Jeseníků. Čeká ho 96 kilometrů horami nahoru a dolů – 2600 metrů stoupání a 2800 metrů klesání. A pozor – tentokrát je v to sám. Nejbližší trail angel je totiž až na konci v Budišově nad Budišovkou. Na téhle etapě je proto praktické hlídat si čas, počasí i fyzičku. „Tři kilometry s převýšením 600 metrů na Šerák se běžně jezdí lanovkou. Po svých to chodí jen hyperaktivní děti, šílenci a stezkaři,“ říká Mirek Vladyka s úsměvem. (Česká televize)

Frajer42

Zřejmě vůbec poprvé jsem zaznamenal malinkatý pokles kvality způsobený zřejmě nepřízní počasí. Tentokrát si divák přeci jen nádherných záběrů tolik neužije. Navíc Praděd je jedno z mála míst v rámci tohoto dokumentu, kde se mohu pochlubit, že jsem byl. I z Mirka jsem měl pocit, že během této etapy nesrší zrovna nadšením. Začínám se obávat blížícího se konce. [75 %] ()

rakovnik

Počasí věru horské, což znemožnilo nádherné výhledy, jež z Jeseníků znám. Kus jsem jich prošel. Proto mě potěšili Šerák, Červenohorské sedlo i Praděd. Dál jsem se nedostal, tak děkuji za ukázání pěkných míst mimo hlavní lákadla těchto hor. Jen mi dnes chyběl ten osobní vztah k cestě  - stezkaři či andělé stezky. ()

LachtanShows

Konečně zase jeden z regionů, se kterým už jsem měl tu čest a snad ne naposledy. Už se mi svým způsobem trochu slévají jednotlivé epizody dohromady, ale stále mají své kouzlo a bude škoda, až seriál po posledních dvou odezní. ()

raduna01

Jeseníky mám prochozeny a nezbývá než souhlasit, že hřebenovka z Šeráku na Červeňák a Praděd je asi nejkrásnější v Česku. Alfrédku si pamatuji ještě z doby před vyhořením a pro milovníky turistiky doporučuji pár kilometrů vzdálený Skřítek. Škoda, že právě u tohohle dílu nevyšlo počasí a jestli to Vladyka dal na jeden zátah tak je u mě borec. ()