Zrcadlivá kůže

(festivalový název)
  • Velká Británie The Reflecting Skin

Keď sa Cameron Dove (Viggo Mortensen) vráti z Pacifiku, kde v službách armády testoval nukleárne zbrane, do rodného zapadákova v Idahu, nájde svoju zúfalú matku v bezútešnom stave. Žena sa pomiatla po tom, ako si jej muž Luke (Duncan Fraser) pod tlakom temnej minulosti vzal život. Zamiluje sa do tajomnej susedky Dolphin Blue (Lindsay Duncan). Problémom je, že jeho takmer deväťročný brat Seth si myslí, že Dolphin je dvestoročná upírka, ktorá je pre Camerona nebezpečná, a tak sa všetkými spôsobmi snaží ich vzťahu zabrániť. Seth je dokonca presvedčený, že Dolphin zajala Ebena, jedného z jeho priateľov, ktorý je už dlhšiu dobu nezvestný. Sethova bujná fantázia a svet, na ktorý sa skrz ňu díva, je tak v ostrej konfrontácii so skutočným správaním sa dospelých v reálnom živote. (sochoking)

dubinak

Tomuhle docela ráda přilepším, i přes to, že bych The Reflecting Skin označila spíš jako průměrně šílené drama šílených Britů, kteří jsou známí svým jednoznačným rozdělováním herců do charakteristických rolí. Celý příběh stojí hlavně na postavách, dětské představivosti, neznalosti a zvědavosti, zvrácenostech vesnických obyvatelů a samozřejmě lásce. Tento snímek toho nikomu moc nepřinese, ale jako zpestření večera poslouží. ()

majo25

Podivná dráma, ktoréj hlavná postava - deväťročný chlapec - verí, že jeho susedka je upírka. V jeho malom mozočku mu všetko do seba zapadá. Aj keď sa všetky postavy chovajú podivne až temne bizardne a ich psycho rozmer nie je nijako vysvetlený a dramatický príbeh je plný filozofických metafor, tak silný atmosferický basement filmu, ktorý diváka vtiahne, mu uprieť nemožno. ()

pabulator

No není krásně na tom vidlákově?Za benzín se v těchhle končinách neplatí, vraždy malých chlapců vás udržují v napětí,dětem se tady rozdávají harpuny,ale sou tu jen lány zlatavého obilí nikoliv laguny,pomyslíte si něco asi vïsí ve vzduchu když uvidíte explodovat ropuchu.Tu náhle otec vzplál jak papírový čert ne synku doba je zkurvená to není žert,šerif ač v minulosti pocuchán divou zvířenou nic netušíc prohledává chalupu roubenou nachází se další tělo něco by se stím už sakra dělat mělo, neděje se ovšem nic a je čím dál větší hic.A tak se pomatený klučina uchýlí ke konverzaci s mrtvým kojencem než aby klečel ruce obtočené růžencem inu takhle si tu ti podivínští buranové žijí a svým chováním si navzájem krev pijí. ()

klima777

Možná stačilo trochu méně tlačit na pilu a výsledek by byl zcela úžasný a odzbrojující. Jenže to Philip Ridley neumí a nejspíše ani nemůže. Philip Ridley je totiž renesanční člověk. Renesanční člověk zvládá a ovládá všechno, ale občas v rozmáchlé póze klouže po povrchu. Čili pokud lze vynikat v umění nezávazné konverzace a mluvit o naprostém zoufalství, ztrátě lidství a religiu, pak je Ridley mistr nad mistry... Nic ve zlém, Reflecting Skin představuje zajímavé dostaveníčko... ()

Oralfabet

"Smell my dead one!" To jsem zas našel hidden gem. Dětství na americkém venkově po druhé světové válce jako jedna dlouhá noční můra plná bizarních výjevů a podivných, extrémně nesympatických postav. Na jednu stranu mě unikátní atmosféra celkem nadchla, moc se mi líbil všechen ten symbolismus (zajímal by mě význam toho černého cadillacu), na druhou stranu to na mě možná bylo až moc depresivní. Hrozně se tam chovali snad fakt úplně všichni, hlavního hrdinu nevyjímaje. Ale udělalo na mě dojem to, jak rychle dokázal přetvořit prak v kříž. Asi na to nikdy nezapomenu. Nemůžu jít pod 9/10 ()

Heroine

Ponurý, smutný příběh o světě, ve kterém neexistuje spravedlnost ani láska. O světě, kde děti umírají a dospělí se jen obviňují navzájem. O světě, kde si už malý chlapec nemá s kým hrát, protože jsou všichni jeho kamarádi mrtví. Kdyby tam nehrál Mortensen, asi by mne ani nenapadlo se na to podívat. Ale musím říct, že něco takového jsem ještě neviděla. ()

Ernie_13

Neskutočne temná atmosferická záležitosť. Rozhodne sa nejedná o žiadnu oddychovku alebo niečo čo si chcete pozrieť dva razy (ak teda nie ste filmový fanatik). Réžia, hudba, hlavné postavy a kamera...všetko na jedničku. ()

Hairesis

Na bezútešnej farme prežíva zvláštna rodina,ťuknutá Ruth,ktorá tvrdo velí v dome.Dúfajúc,že po návrate syna Camerona (Viggo Mortensen) z armády sa nevyhovujúce podmienky u nich zlepšia.Mladší synátor Seth má v obľube sa zhovárať s dosť neobvyklým anjelom,matka ho občas núti za trest násilne piť vodu a jej utláčaný chlap,ktorý zapácha úplne celý benzínom,skrýva z minulosti nepekného kostlivca.Neďaleko býva ich susedka Dolphin Blues,ktorá po strate manžela už len dýcha smutným životom,no príchodom Camerona nastane príjemná zmena,medzi nimi sa zrodí láska,ktorej sa pletie do cesty deväť ročný Seth,lebo si myslí o Dolphin,že je vampír a chce z jeho brata vysať život.Sled tragických udalosti nenechá na seba dlho čakať a keď sa Cameron na konci spýta brata,prečo sa nejde hrať s kamarátmi,lebo všetci sú mŕtvi. Za pozornosť stojí výborná kamera a pekná hudba. ()

gpx

Zapadající slunce se klidně usadilo v rozkroku malého chlapce, který si nemá s kým hrát. Ten chudáček je tak sám, že si musí povídat s navoskovaným potratem. Ve svém neštěstí ale není úplně opuštěný. Jsou tu i další postavy a jejich životní příběhy. Jeho bratr postižený mírným rozštěpem se potýká s harpunou, zatímco otec ve volných chvílích popíjí naftu. Vlastně tu plýtvám slovy, vždyť název Reflecting Skin přece mluví za vše. ()

space weaver

Tady byla atmosféra výjimečná a řekl bych, že čas tomuto filmu přidal patinu záhadnosti. Philip Ridley mohl natočit víc filmů. Scéna s žábou byla fantasticky "freaky" ()