Mstitel s píšťalou

• Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

MartinReno

Zaujímavá Korejská verzia Jánošíka,ktorá v sebe nesie kus srdca a tým sa odlišuje od tej hromady Čínskych kung-fu blbín.Myslel som si,že tento snímok je ovela starší,súdiac podla predpotopnej kvality obrazu.Nebyť toho komunistického doslovu na konci,tak by som dal aj 4 hviezdy,ale propaganda mi pokazila dojem z toho celého. ()

filip333

No, těch 60% bylo spíše z nostalgie. Nějakou dobu to na základní škole byl nejakčnější film, jaký se dal sehnat. Nyní jsem na něj narazil na Youtube, ale neměl jsem sílu dokoukat celé. Příběh neoriginální, místy skoro až parodické. Dobrá hudba. ()

nanamarak1

Hrozná nududefinující vocasárna s úděsnými herci a souboji (škoda, že jich bylo tak málo, umíral jsem smíchy). Naproti tomu mě překvapila hudba, byla celkem solidní (že by vykradená?). Moc tomu nepřidává ani ta VHS kopie, co koluje po internetu, ve které není místy vůbec rozumět co říkají. Škoda, no, Hrušínský se snažil. Ale toto hodnocení, co tu právě je, mě šokuje. Spíš bych tu viděl 30% a modrou barvu. ()

Mydlivoj

Kdysi tyhle filmy běžely v tv i v kinech. Viz třeba Úder otevřenou dlaní či Kouzelný cop. Těžká nostalgie. 👍 ()

Franki69

Tenhle z nostalgie adorovanej severokorejskej import do kin socialistického Československa hodně vypovídá o tom, jakou jsme jako malí kluci měli nabídku kinozábavy. Protože patřil k těm lepším a ulítávali jsme na tom všichni..A viděno znovu? Po 40 letech? Meh…naštěstí je dostupná verze s dabingem, v kterém, jak už mnozí vyzdvihli přede mnou, vyniká starý mistr TAOISMU v podání v podstatě hláškujícího Rudolfa Hrušínského, v hlasové poloze silně připomínající jeho legendárního Švejka. Fakt pecka!! Ale na záchranu nostalgie tehdejšího klukovského ohromení z nevídaných kung fu soubojů  (tohle byl fakt jeden z vůbec z prvních filmů, v kterých jsme něco takového viděli) to už nestačí ani zdaleka. Bojových scén není až tak moc, jsou zřetelně choreografované a kašírované, trikové záběry byly k smíchu už tenkrát a samotný příběh, který vyplňuje podstatnou stopáž 100 minut filmu, je generická pohádka o chudém chlapci z korejského venkova, z kterého se stane zamilovaný mstitel, kterej s flétnou umí jako prof.Žilka a taky lidový hrdina. No..nedoporučuju…dávám 30% a je to fakt vlastně dík za tu radost v dětství, když jsme na to mohli chodit za 5 korun. A víc bych za to teď fakt nedal. ()

Pompeius

Slyšet Rudolfa Hrušínského v roli starého mistra bojových umění je zážitek... Aneb jak nám socialistická družba zprostředkovala exotiku všech exotik. Ale není to úplně špatné, byť samozřejmě to přivlastnění historické postavy komunisty tam je... ()

Srokis

Tak na tomhle jsem byl kdysi 2x v kine, to byly casy.....typek skakal pres stromy, ninjove se plazili pod zemi....na to, ze jsem to videl tak pred patnacti lety se mi vybavuje docela i dej, ja ty filmy tenktrat dost zral....co bych za to dal videt to znovu. ....Tak už jsem to viděl znovu, po počátečním šoku nakonec ubírám jen jednu hvězdičku:-) ()

wallenrod

Po obrovském množství ruských budovatelských sraček, se filmová produkce posunula dále na východ a začal nevyčerpatelný přísun sraček asijských. Škoda, že jsem byl tenkrát strašně malý a tento film, který jsem v kině viděl snad čtyřikrát, jsem naprosto zbožňoval. Vždyť koho by nebraly korejci popírající zákony gravitace při přeskoku obří sosny, případně ninjové metající kovové hvězdice (vždycky se trefili). Tato čistě vzpomínková záležitost si míň jak pět hvězdiček nezaslouží...Vím jistě, že vidět to znova, hvězdičkama určitě šetřím. ()

SignumVia

Dnes asi nekoukatelné... :-)) ale před 20 lety to bylo super... a pro nás nostalgická vzpomínka jak jsme tenkrát hltali vše "kung-fu" ()

Curufin

Ač jsem stejně starý jako je tento film, mile mne překvapil. A to filmy s bojovým uměním nemusím. Překvapivě zde není téměř žádná propaganda. A původní dabing je kvalitativně výše než dabing současných snímků. Příběh je taková pohádka pro dospělé a věřím tomu že tento snímek byl kdysi   kinohit pro mládež. 80 procent. ()