Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Rodiče ohlásí na policii, že jejich dvanáctiletá dcera Asunta zmizela, ale brzy se sami stanou hlavními podezřelými. Podle skutečných událostí. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

petikacka 

všechny recenze uživatele

Áaa máme tady další seroš ála true crime z NTFX. No, popravdě jsem čekala trochu víc páč takhle jak to bylo podané by na to stačily díly pouze 3. Takhle jsem se musela trápit s  hnusnou a divně ujetou dvojicí exmanželů kdy jsem chvílema měla chuť tu ukňouranou, brečící a mimózní matku trefit do xichtu a rozmlátit monitor. Jak tohle stvoření mohlo vystudovat práva a ještě k tomu i praktikovat, to mi hlava nebere. Jak, ale mimoňka říká v 1 díle: "Co se neříká a co se neřekne nahlas...to neexistuje!" Tak asi proto mlčeli...Za mě vytočených 65% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Klobúk dolu, ako scenár do určitého okamihu solídne manipuluje s mysľou diváka. Na Netflixe, po dlhej dobe v rámci žánru, najlepší počin. O samotnom prípade si rozhodne netreba nič zisťovať a keď už, tak po jeho vzhliadnutí na "dokreslenie". Každopádne, samotný "príbeh podľa skutočnosti", je v tomto prípade vykreslený dosť presne. Na záver len dodám, že herecký výkon Candeli Peñi, je fakt nadštandardný. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prípad Asunta sa vopred vzdáva niektorých divácky príťažlivých prvkov, keďže asi málokto odolá a vopred si o prípade nič nezistí. Máme tu však stále dostatočné množstvo klasických detektívnych propriet, aby nešlo iba o chladnú rekonštrukciu, ale behom šiestich hodín sa dočkáme zopár zvratov a neustále musíme všetko spätne prehodnocovať. Zabudnite však na záverečnú katarziu, tvorcovia chcú, aby si divák urobil sám úsudok nielen o prípade samotnom, ale aj o fungovaní polície, súdnictva, ale aj svedomí poroty, kde stále treba počítať s emocionálnym zainteresovaním na úkor racionálnej logiky. Pričom nejde o žiadnu prvoplánovú kritiku systému. Viacero hercov sa podobá na známe osobnosti, ako Michael Keaton, Wim Wenders alebo Jeffrey Dean Morgan, čo je samozrejme náhoda. ()

Skeksis 

všechny recenze uživatele

Príšerná nuda miestami pôsobiaca ako naivné divadlo podčiarknuté trápnym hereckým výkonom tej máti so škaredou parochňou, či čo to mala na hlave. Navyše ako človek bola tá skutočná matka odporná, a otec tiež - nenechám decko oblečené a zmachlené ako kurva kdesi v školskom predstavení (čo je tiež nonsens), a nebudem si ju tak fotiť. A hlavne - nebudem ju tráviť lorazepamom. A kurviť sa so ženatým chlapom. Úplne neschopná pipina, ktorá bola celý život iba závislá na ostatných, sama neschopná urobiť nič. Takí mrcha ľudia! ()

Vajonek 

všechny recenze uživatele

O případu Asunta jsem poprvé slyšela až v souvislosti s touto minisérií. Tragický příběh mě zaujal, do seriálu se mi ale zprvu úplně nechtělo, protože mi nějaký chytrák hned v nadpisu článku o případu prozradil vraha. Říkala jsem si, že už to nebude tak zajímavé, napínavé, když člověk zná hlavní pointu. Ještě, že jsem se nakonec nenechala odradit, protože člověk při sledování zjišťuje, že to všechno nakonec asi nebude tak jednoznačné. Líbilo se mi, jak tvůrci postupně odkrývali jednotlivá důležitá fakta, jak si pohrávali s možnými verzemi události - díl, kde se nám jednotlivé možné scénáře přehrávají, považuji za asi nejlepší z celé minisérie. Ráda jsem si poslechla španělštinu, podívala se na neokoukané herce. Už méně ráda, ač mě to po zhlédnutí vícero krimi z Jihu až tak nepřekvapovalo, jsem sledovala tu "divočinu", která provázela celé vyšetřování na straně orgánů činných v trestním řízení - pokud je aspoň z poloviny založeno na pravdě, jakým způsobem se opatřovaly důkazy, jak se s nimi pracovalo, jak se vyhodnocovaly, tak to tedy potěš. Minisérie se určitě dala zkrátit, měla by pak asi o něco větší spád, i takto mi to ale vyhovovalo. Po zhlédnutí mám asi více otázek než odpovědí a tipuji, že i když si sama trochu zapátrám, příliš se to nezmění. Ale to až tak nedávám k tíži tvůrcům, o to to možná v člověku zanechá výraznější stopu, bude nad seriálem déle přemýšlet (byť se asi dalo některým dílčím neosvětleným otázkám pověnovat více). 75 %. ()

Galerie (38)

Reklama

Reklama