Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sedmadvacetiletý Jack Rossiter je pohledný malíř, který se začíná prosazovat svými úspěšnými akty. Aby mohl lépe platit nájem na byt, ve kterém bydlí společně se svým nejlepším kamarádem Mattem, pracuje na zkrácený úvazek v umělecké galerii, jež vystavuje jeho obrazy. Je úspěšný nejen jako malíř, ale také jako společník. Líbí se ženám a rád si s nimi užívá, tedy v případě, že dívka od jejich společně prožité noci nečeká dlouhodobý vztah, ale city pro něj mnoho neznamenají. Ráno si obvykle ani nepamatuje jméno své společnice a jedinou jeho snahou je dostat ji co nejrychleji pryč. Nejinak je tomu i toho dne, kdy se všechno změní. Vyprovodí dívku, se kterou strávil noc, potom pracuje na novém obraze a večer vyrazí do hospůdky, kde Matt slaví narozeniny. Tady se poprvé setká se sympatickou mladou ženou jménem Amy Crosbie. Je jí pětadvacet let, pracuje jako módní návrhářka na volné noze, nespala s nikým už půl roku a ze svých vyhlídek na budoucnost se cítí poněkud sklíčená. Ani ten večer, kdy se všechno mělo změnit, se jí nikam nechtělo, ale nakonec šla a potkala Jacka. Trochu se opila a prozradila všechna svá trápení i to, že se jí líbí Matt. Jackovi se kupodivu zalíbí natolik, že jí o pár dnů později zavolá. Z toho, co mělo být jen dalším dobrodružstvím na jednu noc, se však pomalu začíná rodit hlubší vztah. Amy totiž není jako ostatní dívky. Nejenže se nedá odbýt tak snadno, ale navíc je veselá a nezvykle přímočará a bez špetky na dnešní dobu tolik typické falše. Každému řekne pravdu do očí, a to je také důvod, proč musí tak často měnit místo. V jejich zpočátku pokusně kamarádském vztahu se postupně začíná prosazovat láska, kterou nikdo z jejich okolí nečekal. Jenže jak už to tak chodí, žádný vztah není bez potíží, zejména, když se do sebe zamilují dvě natolik odlišné povahy jako Amy a Jack. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Skvela kniha, hrozny film. Postavy su tu nesympatickou parodiou sebe sama a straca to vsetok vtip a smrnc. Naviac, Lucy Punch mam zazitu ako zlu step-sister z Elly Enchanted a podobnych roli, takze ked sa mi rovnakym nepijemnym sposobom snazi nahovorit, ze je hlavnou romantickou hrdinkou, Amy, ktoru mam rada... brrr. Ak ste knihu necitali, asi si mozete hviezdicku pridat. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (1)

  • Film vznikol podľa úspešného románu (nie len) autorskej dvojce Josie Lloyd(-ová) a Emlyn Rees, ktorý vyšiel pod názvom "Come Together" v roku 1998. U nás román vyšiel v nakladateľstve Ikar v roku 2000 pod titulom "Prelietavé známosti" ("Přelétavé známosti") a dočkal sa aj voľného pokračovania románom "Come Again" ("Znova v tom lietame" / "Život ve dvou"). (MoiJe)

Reklama

Reklama