Televízny film, satirická komédia o podivuhodnom nočnom stretnutí dvoch ľudí - zlodeja Jozefa Pročka a úradníka dr. Mikuláša Hontyho. (oficiální text distributora)

Autogram

Óda na zlodejstvo v podaní L+S, ich humor môže človeku buď sadnúť alebo nie. Mne tentoraz sadol len čiastočne a aj pol hodiny sa mi zdalo veľa. –––– Uisťujem vás, že budete s mojou krádežou nadmieru spokojný. ()

Mike_Doe

Úradník dr. Mikuláš Honty (Lasica) si chce v jeden pekný večer užiť s milenkou. Okrem zistenia že je vydatá, je aj nemilo prekvapený nočným zlodejom Jožom Pročkom (Satinský). Ten pochádza z "čestnej" rodiny zlodejov, ktorá po generácie „poctivo“ vykráda všetko čo jej príde pod ruky. Pročka sa chce sa dostať do kúpeľne, kde je okrem milenky skrytý aj lup o ktorom Honty nemá žiadné tušenie. Dostane sa nakoniec milý/nemilý zlodej do zakázanej miestnosti? Musí využiť všetok svoj šarm a prefíkanosť aby pána doktora presvedčil. Jedna z krátkych komediálnych prvotín L&S a hneď vydarená. V tom čase bolo totiž prostredie pre progresívne mysliacich tvorcov dosť prajné a filmy ktoré vznikali sa nie náhodou niesli na vlne pro-európskej kinematografie. ()

HonzaBez

„Keby každý zloděj zpíval jako vy…" :D Groteskní noční setkání úředníka a zloděje. Absurdní konverzačka v podání legendární dvoje Lasica & Satinský. A k tomu všemu navrch malý striptýz ()

slunicko2

Rozpaky. 1)  Humor pánů Lasici a Satinského mě nikdy příliš nebral. Decentní anglickou ironii mám velmi rád, ale tady jsem se vždy s tvůrci poněkud míjel. Koneckonců Monthy Pythony taky moc nemusím._____ 2)  Ani tato hříčka s prvky grotesky mě tedy za srdce nechytla._____ 3)  Ovšem i tak je zajímavé se na 26letého Milana Lasicu a 25letého Júĺiuse Satinského (zloděj) pod režií 34letého Jána Roháče podívat. ()

Časové pásmo bylo změněno