Půvabná dívka Marta (M. Kaňovská) opouští studium medicíny, aby se stala manekýnkou. Poznává, že ji profese sice přináší určitou radost, ale také vyčerpaní a ztrátu soukromí, což nakonec vede k její životní bezcílnosti. Nový směr ji dá až opětovné setkání s kolegou ze studií… Absolventský snímek Věry Chytilové Strop z roku 1962 je autorčinou moralizující osobní zpovědí, v níž líčí příběh mladého člověka, který si z pohodlnosti stanoví svůj „strop“ možností, a tím se připraví o to žít lépe a plodněji. Premiéru si odbyl v roce 1963 spolu s dalším středometrážním filmem režisérky Pytel blech a také s krátkou loutkovou satirou Kurs pro ženy Vladimíra Lehkého v celovečerním pásmu nazvaném U stropu je pytel blech. (Česká televize)

BeranSon

Krátký, uvolňující studentský film, který nikdy nebyl a nejspíše ani nebude pilířem žánru, ale jako příjemné zpestření mého filmového zorného pole postačí ideálně. - 5/10 - ()

Rattlehead

Nuda k uzoufání. Je pravda, že nová vlna vnesla do našeho filmu nový, svěží vítr, ale pořád platí "lepší dobrá komunistická agitka, než špatná nová vlna". ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám