Perly královny ze Sáby (festivalový název)

• Švédsko

The Queen of Shebas Pearls

Švédsko / Velká Británie, 2004, 131 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)

Film z poválečné Anglie s originálním námětem a slušnými hereckými výkony. Přestože se nejedná o mou oblíbenou historickou etapu, jsou Perly královny ze Sáby příjemným odreagováním.(10.7.2005)

Stylové retro o dospívání na anglickém venkově v poválečných letech. Britský režisér Colin Nutley, který točí samé švédské filmy, se tentokrát rozhodl vzít pár švédských herců do Anglie a natočit svůj další švédský film v angličtině.(8.7.2005)

Film jsem viděl před pár lety na MFFKV a byl jsem opravdu unešen. Střídání emocí mezi zábavou a smutkem. Příjemný film, co pohladí na duši.(12.8.2009)

Poměrně vtipně (anglicky vtipně) natočený snímek o nepříliš vtipných věcech - škodí mu, bohužel, lehce křeovitá překonstruovanost, výkon hlavní představitelky je až příliš "would-be-Bridget" a vyslazený konec je vyloženou ránou pod pás. Nicméně - film chytře a vkusně pobaví a dojme, což je někdy deviza jak sviňa.(11.7.2005)