Svět tajemných sil

• Velká Británie The World of Strange Powers (více)
všechny plakáty

Epizody(13)

Arthur C. Clarke luští záhady paranormálních jevů. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Karlos80 k tomuto seriálu (1)

Svět tajemných sil (1985)

Pro mě osobně jeden z nejúspěšnějších záhodologických seriálů, zaměřený na paranormální a parapsychologické jevy, od skutečného záhadologa, světoznámého spisovatele, vizionáře, autora světoznámého bestselleru "2001 Vesmírná Odyssea". Pořad byl v naší televizi odvysílán dá se říct jako jeden z prvních svého druhu, v době kdy se takovéto pořady na našich obrazovkách do té doby objevovali jen velmi zřídka nebo přesněji až na nějaké vyloženě vědecko-odborné vůbec. To vše daleko před podobně zaměřeným "Věřte nevěřte" později na Primě. Naposledy to tady u nás běželo snad někdy před deseti lety a už tenkrát to ve mě zanechalo velké a nesmazatelné stopy, a to jsem to k mé smůle bohužel jako puberťák ještě tak dobře nevnímal, alespoň tak jak bych si tedy přál:-) Samozřejmě že jako nejlepší a nejzajímavější se mi tenkrát jevili epizody jako Stigmata: Kristovy rány, duchové v domě ve kterém straší, ale to nebylo zdaleka všechno a těch doposud málo známých a místy stále nevysvětlitelných fenoménu tam bylo zdaleka víc. Tenkrát mi to moje hlava skutečně nebrala, a myslím si že se to vymykalo i kdejakému zdravému rozumu, později mě to však chytlo natolik že jsem se o takovéto věci začal zajímat blíže (četl jsem různé knížky, mimochodem i stejnojmenou, sháněl různé články atd.) Zajímám se o to dodnes a podobné pořady či dokumenty, nevynechám z nabídky televízních programů takřka nikdy. Co se týče uměleckého zpracování, námětu i scénáře a nakonec i samotného perfektního průvodce tak po této stránce je tento pořad téměř bezchybný.. ()