poster

Titan A.E.

 • USA

  Titan A.E.

 • Slovensko

  Titan A.E.

Animovaný / Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 2000, 94 min

 • lennyd
  ****

  Nevím proč se zrovna tenhle filmeček dočkal takové kritiky, že se studio rozhodlo dále netočit další animované filmy. Přitom to má skvělý hrdinský příběh (pravda, nikde není ani slovo o záchraně "Ameriky" ale jenom o záchraně "Země" .. takže možná proto). Grafika a animace jsou jedny z nejlepších, co jsem kdy viděl, sci-fi příběh je taktéž super, vřele doporučuji všem..(25.4.2004)

 • Anthony
  ****

  Dost mě mrzí neúspěch tohoto filmu, který způsoil, že u Foxů už další animované filmy točit nebudou. Putování vesmírem je provedeno dost zábavně, zajímavý je vývoj některých postav a samotný příběh je taky docela originální. Především jde o pastvu pro oči - úvodní zničení Země je provedeno naprosto geniálně.(5.8.2003)

 • T2
  **

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $22,753,426Tržby Celosvetovo $36,754,634║ sa už nečudujem že to tak prepadlo a bez záujmu to zapadlo prachom, veľmi nevýrazné po všetkých stránkach, či príbeh alebo animácia, aj keď v animácii sa nájdu svetlejšie okamihy ale celkový dojem je skôr rozpačitý /40%/(9.4.2010)

 • Aiax
  *****

  Na poctivých pět hvězdiček to asi není, ale přesto je dám, protože tohle je asi jeden z nejnedoceněnějších filmů 90. let. Upřímně řečeno ten neúspěch dost nechápu, scénář napsal Joss Whedon, takže příběh je napínavý a postavy plastické a uvěřitelné (na poměry žánru), 2D animace spojená s tou počítačovou funguje perfektně, skvělá je i hudba, a některé scény jsou vizuálně i zvukově doslova dechberoucí (honička s Wake Angels, schovávaná v ledovém pásmu), tak že Lucas může jen blednout závistí. Jistě, je to film spíše pro odrostlejší děti, ale odkdy je tohle samo o sobě negativní? Titan A. E. možná doplatil na to, že byl zkrátka ve špatný čas na špatném místě, narodil se holt v době, kdy 3D animáky provedly státní převrat a sesadily 2D kreslené filmy z trůnu. Stručně a krátce - nic pro "karlovarské" filmové intelektuály, ale fanoušci Star Treků, Hvězdných válek a podobných věcí rozhodně nebudou zklamaní.(13.1.2005)

 • Shinycats
  ****

  Americký sci-fi film, kombinující techniku tradiční kreslené a počítačově vytvořené animace, zajišťuje zábavu pro děti i dospělé. Neutuchající naděje v znovuobnovení lidstva Vás vtáhne do příběhu a máte potřebu fandit až do samého závěru. Děj plný dynamiky, hvězdný dabing, úžasný zvuk a skvělá hudba, která vše umocní. Celosvětové tržby nedosáhly ani polovinu rozpočtu, což se však při částce 75 mil.$ není čemu divit.(30.12.2014)

 • - Redakce Motion Picture Sound udělila devítičlennému týmu zvukařů cenu Golden Reel. (Terva)

 • - Film byl v roce 2001 oceněn cenou Saturn a Golden Satellite v kategorii nejlepší Sci-fi film. (Terva)

 • - Film získal tři ceny Annie, a to v kategoriích vynikájící úspěch v animaci, významný úspěch v efektech a nejlepší design. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace