Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý hrdina má klíč k záchraně lidstva přímo na dlani své ruky. V roce 3028 zákeřný mimozemšťan Drey nelítostně zničil planetu Zemi. O patnáct let později se mladý muž jménem Cale dozvídá, že je to právě on, kdo vlastní geneticky zakódovanou mapu k Titanu - vesmírné lodi, která uchovává tajemství záchrany lidského rodu. S Dreyem v patách se Cale a jeho nová posádka vydává najít Titan. Ovšem musí se k němu dostat dřív než Drey, který se chystá loI zničit a tím zároveň zahubit poslední šanci lidstva na záchranu vlastního domova. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (59)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Bohužel propadák. předvídatelný, nezajímavý, klišé. Animace ošklivá, zápletka "originální až to praštilo". Vlastně tam bylo až na hudbu a skutečnost, že to bylo sci-fi, špatně všechno. Pak se nedá moc divit, že to při nákladech 75 milionů utržilo slabých 37. Propadák. //PS: Proboha, těch 75 mega se podělo KAM? ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Dost mě mrzí neúspěch tohoto filmu, který způsoil, že u Foxů už další animované filmy točit nebudou. Putování vesmírem je provedeno dost zábavně, zajímavý je vývoj některých postav a samotný příběh je taky docela originální. Především jde o pastvu pro oči - úvodní zničení Země je provedeno naprosto geniálně. ()

Reklama

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Na svoju dobu vysoko nadpriemerný animovaný počin, ktorý geniálne kombinuje CGI a kreslenú grafiku. Príbehovo aj celkovým spracovaním sa však jedná o počin vhodný viac pre staršie publikum ako pre tých najmenších, takže z tohto dôvodu sa mu možno nedostalo až takého ocenenia, ako by mu náležalo. Holt, taký je svet, nespravodlivý, neférový. Ja som sa bavil pri premiére, bavil som sa aj po ôsmich rokoch po opätovnom zhliadnutí. To znamená, že kvalitu si snímok drží neustále a to je to hlavné. ()

Aiax 

všechny recenze uživatele

Na poctivých pět hvězdiček to asi není, ale přesto je dám, protože tohle je asi jeden z nejnedoceněnějších filmů 90. let. Upřímně řečeno ten neúspěch dost nechápu, scénář napsal Joss Whedon, takže příběh je napínavý a postavy plastické a uvěřitelné (na poměry žánru), 2D animace spojená s tou počítačovou funguje perfektně, skvělá je i hudba, a některé scény jsou vizuálně i zvukově doslova dechberoucí (honička s Wake Angels, schovávaná v ledovém pásmu), tak že Lucas může jen blednout závistí. Jistě, je to film spíše pro odrostlejší děti, ale odkdy je tohle samo o sobě negativní? Titan A. E. možná doplatil na to, že byl zkrátka ve špatný čas na špatném místě, narodil se holt v době, kdy 3D animáky provedly státní převrat a sesadily 2D kreslené filmy z trůnu. Stručně a krátce - nic pro "karlovarské" filmové intelektuály, ale fanoušci Star Treků, Hvězdných válek a podobných věcí rozhodně nebudou zklamaní. ()

Rhaegar 

všechny recenze uživatele

Planeta pokladů z wishe a právem zapomenutý film. CGI animace je na tu dobu dost dobrá a její nemaskované míchání s 2D nebylo v té době nic neobvyklého ani u anime. Soundtrack je docela nabouchaný. Celé to sráží kvalita tradiční animace, jež je často překvapivě dobrá, ale jindy velmi strnulá a proporce postav tečou a vypadá to dost amatérsky. A postavy i příběh nenadchnou. Prostě jsou. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (4)

  • Corso v jedné scéně nařídí Tuckerovi, aby před vstupem do vakua vydechl. Tak je to správně, protože snažit se zadržet dech v takovém případě vede k masivnímu poškození plic. Většina, především starších, sci-fi filmů a seriálů, tento fakt ignoruje a postavy ve vakuu zadržují dech. (vojtaruzek)
  • Film byl v roce 2001 oceněn cenou Saturn a Golden Satellite v kategorii nejlepší Sci-fi film. (Terva)
  • Redakce Motion Picture Sound udělila devítičlennému týmu zvukařů cenu Golden Reel. (Terva)

Reklama

Reklama