Život starého mládence pana Adamičky, ušlápnutého úředníčka, podivína a hypochondra, je jeden velký stereotyp. Ráno do práce, večer zpět domů ke své bytné, zlatým rybičkám a květinám za oknem. Proto ho ani nevyvede z míry, když náhodně vyhraje čtvrt milionu korun. To, po čem však zatouží, je troška rodinného štěstí... (oficiální text distributora)

ostravak30

Miroslav Cikán natočil komedii v níž Jindřich Plachta zase předvádí své dobré komediální herectví. Skvěle imituje hypochondra, který je ušlápnutý a má svůj život nalinkovaný. Výhra ho může změnit, ale taky nemusí. Režisér poukázal na český národní sport - závist. A protože i pan Adamička s ní počítá, ani si výhru neužije a spíše se nechá využívat. Tenkrát nebyly automaty, tak lidé mohli prohrávat jen v kartách. A pak si uvědomí, že mu něco chybí. Není to bůhvíjaká komedie, ale pohodový film, což je skoro každý v němž hraje tak velký sympaťák jakým J. Plachta bezpochyby byl. ()

pOne

Další z filmů s Jindřichem Plachtou, u kterého mě jako první dvě slova napadnou "pozitivita" a "optimismus". Kvalit snímku Nebe a dudy film sice nedosahuje, ale přesto je to takový prijemný kousek na oddech. Panu Plachtovi, i zde velkému dobrákovi, ta souhra s dětmi sedí. Vytkl bych snad pro mě nepochopitelný konec filmu. Mimo mé chápání i v rámci žánru veselohra. Myslíte si, že by se nějaká ženská takhle v reálném životě zachovala? ()

Danulinda

Škoda velice divného konce, který nám ukázal, jak nevděčné mohou být některé ženy, avšak jinak velmi zdařilý scénář, skvělé herecké výkony, a proto celkem nadprůměrný kousek. ()