Život starého mládence pana Adamičky, ušlápnutého úředníčka, podivína a hypochondra, je jeden velký stereotyp. Ráno do práce, večer zpět domů ke své bytné, zlatým rybičkám a květinám za oknem. Proto ho ani nevyvede z míry, když náhodně vyhraje čtvrt milionu korun. To, po čem však zatouží, je troška rodinného štěstí... (oficiální text distributora)

Véronique

Cikánovy filmy mám ráda, protože narozdíl do těch Fričových (na které však nedám dopustit) jsou trochu odlišnější, klidnější, někdy možná více pohladí po duši. Tady jsem očekávala něco podobného - a z určité části se to naplnilo, a to především díky hercům - Plachta, Vítová, Nezval, ... Na druhou stranu byl však děj značně nedotažen a je jen škoda, že z námětu nebylo vytěženo více. Mac Frič o pár let později ve Valentinovi Dobrotivém použil podobnou dějovou linii způsobem určitě povedenějším. 60% ()

sator

Tak filmu dávám maximum.Dobrý a uvěřitelný scénář o laskavosti,když se k tomu přidá otevřenost, dějí se proměny s lidskými srdci.. Bravurně odvedená režie, která nedopustila pitvoření se nebo exaltované přehrávání,na svou dost běžné.Civilní výkony.Příběh o malých, ale možná právě proto velmi důležitých citech.A konec bravurně zvládnutý, když hrozilo že skončí tragicky, nebo naopak happyendem. ()

Vesecký

Profesionálně natočená komedie s hořkou příchutí byla jistě napsána na tělo Jindřichu Plachtovi, který v ní exceluje. Závěr je poněkud více sentimentální, když se po sedmi letech ozve z Ameriky pan Novák, tomu se nelze divit, protože dobrý konec, totiž že by si pan Adamičko vzal paní Novákovou, by tomuto příběhu uškodil. Tyhle filmy skutečně diváka zahřejí u srdíčka a i po 76 letech jsou stále krásné, třebaže to tady na pět hvězdiček není. ()

pOne

Další z filmů s Jindřichem Plachtou, u kterého mě jako první dvě slova napadnou "pozitivita" a "optimismus". Kvalit snímku Nebe a dudy film sice nedosahuje, ale přesto je to takový prijemný kousek na oddech. Panu Plachtovi, i zde velkému dobrákovi, ta souhra s dětmi sedí. Vytkl bych snad pro mě nepochopitelný konec filmu. Mimo mé chápání i v rámci žánru veselohra. Myslíte si, že by se nějaká ženská takhle v reálném životě zachovala? ()

zette

Zdarily film o starostlivem starem mladenci a jedne nestastne lasce, ktera se odehrava ve stejnem byte, kde Adamicka take bydli. Jindrich Plachta predvadi svuj typicky, tedy velmi dobry herecky vykon a po celou dobu udava filmu spravne tempo. Velmi ocenuji zaver filmu, ktery zdaleka nekonci happy endem, jako vetsina filmu te doby a zanru. ()