Ong-bak

• Thajsko Ong-bak (více)

Ong-bak je dvesto rokov stará soška Budhu, ktorá pochádza z čias thajsko-barmskej vojny. Keď z chrámu thajskej dediny Nong Pra-du ukradne zločinec Don (Wannakit Sirioput) hlavu vzácnej sošky Ong-baka, vidiečania vyšlú do Bangkoku svojho hrdinu, mladého bojovníka Tinga (Tony Jaa), aby vrátil ukradnutú sviatosť. Sošku musí priniesť skôr, než nastane Veľký sviatok, inak dedine hrozí nepriazeň bohov, ktorá môže spôsobiť jej skazu. V hlavnom meste Ting vyhľadá krajana Humlaea (Petchtai Wongkamlao), ktorý si hovorí George a pohybuje sa ako špekulant v podsvetí. Čestný vidiečan presvedčí malého mestského gaunera, aby mu pomohol v boji za správnu vec. Mladý bojovník Ting musí poraziť nielen zlodeja Dona, ale aj jeho obludného gangsterského bossa Komtuana (Suchao Pongwilai) s elektronickými hlasivkami. Na svojej ceste musí podstúpiť mnoho zápasov, bitiek a naháňačiek, v ktorých uplatní svoje majstrovské bojové umenie Muay Thai. Jeho majster mu ho vždy zakazoval používať v súkromí, ale teraz nastal ten správny čas. Bojové majstrovstvo pomôže Tingovi poraziť zloduchov a zachrániť rodnú dedinu pred skazou. (TV JOJ)

dankri300

Nemůžu si pomoct, ale k těm žánrům filmů bych napsal také komedie. Tenhle film mě totiž rozesmál víc, než postradatelní nebo filmy s Arniem :) ()

Mark1983

Ze začátku až na ten souboj o vlajku na stromě tedy nic moc, ale pak se to rozjelo svižnějším tempem a už jsem filmu neměl co vytknout. ()

soukyd33

No ty souboje jsou dost dobrý. 👍 Film je ale vlastně o ničem. Záchrana vesnice je závislá na jedné hlavě budhy. Některé scény jsou ale opravdu dobré. Soundtrack TOP 👍. Akce, souboje, příběh se zajímavým zakončením. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 5 ()

zeleznak

Tyto Thajsko-Kongsko-Korejsko radoby filmy by mely mit stopaz 45 min.maximalne. Pak uz je to furt jen na jedno brdo a nudi to. ()

ado7

Trošku slabší príbeh, ale bojové scény na veľmi vysokej úrovni. Pre maníkov na kungfu filmy ako stvorene :o)) ()

Anio

Po nesmělém začátku, který poukazuje na veselou, asijskou hru v koruně stromu, film brzy vykrystalizuje a zaměří se z patnácti procent na „intelektuální“ rozhovory typu: „Já chtít to. Ty dát“ – „Já nedát.“ – „Vrrr, já zbít ty!“. Zbytek filmu zaujme stoprocentní akcí s pěknými triky a talentovaným hlavním hrdinou. ()

dede84

Těch pět hvězd dávám pouze z jediného důvodu,a tím je Tony Jaa.Scénář stojí za nula hvězd,herecké výkony tak za jednu,režije tak za dvě.Tony to natírá veškerým dosavadním hollywoodským i hongkonkgským ankčním hvězdám.už se těším,co nám předvede příště. ()

one2

4 hviezdičky dávam za bojové scény,určite tu nejde o zádumčivý príbeh. Tento chlapík sa bije úplne nenormálne,bojové scény perfektné. V dnešnej dobe,mne osobne strašne chýbajú filmy ,kde sú použité a dobre nastrihane bojové sceny. Toto je presne ono. To si ho v Hollywoode naozaj nikto nevšimol dalšieho Bruce Leeho??? ()

Jelzin

5* za (uz-jsme-si-u-Tonyho-zvykli) vynikající akční scény, freestyle a parkour. Děj jednoduše primitivní a přímočarý, ale na nic si nehraje, o ten tu prostě nejde :o) ()

yodesenkla

Těžko byste v poslední době hledali akčnější film než je Ong-Bak: Muay Thai Warrior. Tony Jaa skvěle skloubil svou atletickou průpravu s thajsku zcela běžnou průpravou thajského boxu. Výsledkem je film, který má tempo a vynikající bojové scény. Všechno pěkně na vostro bez triků, což je vidět i ve filmu o natáčení, kde se to pochroumaným komparsem jen hemžilo. Chcete-li si dát oddechovou podívanou s jednodušší zápletkou, ale brilantní akcí, pak Ong-Bak: Muay Thai Warrior určitě nezklame. Ostatně nadchnul i takového mistra jakým je Luc Besson, který tento film s mírnými úpravami (soundtrack a překopání pár scén) uvedl na západní filmový trh. ()

Kana

Film se slabým příběhem ale bojové zceny v podáni Tonyho jsou naprosto paradni az se človek pozastavi nad tim jestli něco takového lze provést a ono to de :-) ()

Cool.Mila

Pusobivy film z hlediska bojovych scen, Tony Jaa to umi rozbalit, ale obcas mi vadily ty opakovane zabery, nevadi mi to u finalniho souboje pri poradnym uderu, ale kdyz je to v kazde druhe scene, tak to pusobi rusive, i kdyz ty kousky jsou impozantni. Honicka s trikolkami bylo moc dlouha a rychle me zacala nudti. Pribehove to bylo velmi jednoduche a i kdyz mnohdy tento zanr moc komplikovanosti co do pribehu nemiva, cekal bych neco poutavejsiho. Jinak souhlas s nekterymi, jez v zaveru desne iritoval narek te male holky, trebaze byla svym zpusobem roztomila. ()

sanjozko

no tak pre mna jednoznacna zalezitost, vyborne bojove scenky a mne uz len to staci na 5*, k tomu ani pribeh nebol zly, ten bol viacmenej primitivny ale tak to uz v bojovych filmoch byva, celkovy dojem je vsak uzasny ()

Erieril odpad!

Film si bere jediný cíl ukázat umění Tony Jaa. To je podle mne celé špatně. Film by neměl být staven na tělesné zdatnosti hlavní postavy - film je o herectví!!! Podle toho vypadá také příběh: úzkoprsý, nudný, předvídatelný. Na akrobatické kousky se mohu podivat na Youtube. Nudilo mě to po 15 minutách dodíval jsme se jen proto, že jsem opravdu neměl co dělat. V kostce: Skákají opice (dobře akrobat) bez hereckého nadání film neudělá. ......... (Hodnocení na csfd mi vyrazilo dech...) ()

CrashHP

Spomínam si keď som šiel na to ešte zo školy do kina, vôbec som nevedel na čo idem, no toto sa rozhodne oplatilo vidieť. Jeden z tých lepších akčných bojových filmov za poslednú dobu. ()

ShaThyc

Konečne film, v ktorom som videl Muay Thai, teda vlastne Muay Thai Boran. To čo predvádza Tony Jaa je takmer neuveriteľné, každá jedna bojová scéna je perfektná a je vidno, že Tony má každú techniku perfektne nacvičenú. Je super, že 99% akrobacií, robí bez pomoci trikov, proste "podívaná" ako sa patrí. Príbeh je slabý, ale o ten v tomto filme ani nejde. ()

Soderbergh, špióni a bojová umění

Soderbergh, špióni a bojová umění