Lisa Walkerová, mladá a velmi zaměstnaná manažerka bankovní firmy, právě uzavírá svůj první velký obchod, když dostane zprávu o smrti muže jménem Stanley a když ještě navíc objeví doma v akváriu mrtvou rybičku, rozpláče se. Druhý den dostane velkou kytici, ale marně pátrá po tom, kdo ji odeslal. Nakonec zjistí, že kytici poslal Lewis Farell, který pracuje v květinářství. Viděl ji den předtím plakat a tak ji chtěl potěšit. Mladý muž přiměje Lisu, aby s ním strávila den a ukáže jí svou velkou zahradu na střeše domu. Je jasné, že se do dívky zamiloval, protože její byt se plní květinami. Když se mu pokusí domluvit, vypráví jí o tom, jak mu zemřela žena při porodu a jak od té doby žil sám, až do chvíle, než ji spatřil. Stanou se milenci a tráví spolu šťastné chvíle. Jenže pak se blíží Vánoce a Lisa odmítá odjet s Lewisem k jeho rodičům. Stále se nemůže zbavit tísnivých vzpomínek na své neradostné dětství, které jako nalezenec prožila v náhradní rodině, jak zůstala sama s nevlastním otcem Stanleyem, který pil a zneužíval ji. Od té chvíle se bojí prožívat milostné či rodinné vztahy naplno. (oficiální text distributora)

Janebuschka

Bylo by krásné, kdybych dostala květiny pokaždé, když se cítím smutně nebo prožívám bolest. Takže mé hodnocení odpovídá příjemnému odpolednímu pohlazení. ()

Talita1

Na jednej strane tu máme  manažérku, ktorá nemá oporu v rodine a na strane druhej je tu majiteľ kvetinárstva s úžasným rodinným zázemím. Ona sa vzťahu bojí, on sa zase do vzťahu ponáhľa. Aj keď scenár nie je ideálny, výsledok vôbec nie je zlý. Už len to množstvo ruží vytvára peknú romantiku. ()

Verdolin

film, na který bylo pěkný se podívat, jednou za čas je dobrý něco takovýho jednoduchýho a prostě romantickýho s dobrým koncem, ne, že by bylo třeba vidět to víckrát, než jedou, ale poprvý pěkný ()

Sillvie.e odpad!

Hromada, ale opravdu hromada květin, tajná zahrada na střeše, neoceněný, dokonalý muž, který jen tak pro zábavu čučí ostatním do oken. Trošku na mě dělá dojem úchyla. A rozhodně je to drama, 87 minut zoufalého čekání na konec. ()

NoemiN

Mne sa film veľmi páčil. Je o plachosti a strachu otvoriť sa, ktoré vyvoláva osamelosť. Myslím, že Slater a M.S.Masterson práve to zahrali dobre. Nádherné kvety, to, čo mali vyjadriť a záhrada na streche je niečo, čo pohľadí dušu stále. Aspoň moju hej. ()

evita_

Hlavný hrdina mi bol nesmierne sympatický, to akože na úvod. Je to taký ten typický hezounek tej doby, do ktorého bola po odchode z kina zamilovaná každá ....A k filmu.... Vskutku podarený romantický film. Tak nejako si predstavujem romantické filmy a ich konce. V tom mojom sú najšťastnejší naveky, našli jeden druhého, a to aj napriek pokĺznutiu, ktoré ich postretlo. Veľmi pekné , príjemné, skrátka romantické :-) ()