Lisa Walkerová, mladá a velmi zaměstnaná manažerka bankovní firmy, právě uzavírá svůj první velký obchod, když dostane zprávu o smrti muže jménem Stanley a když ještě navíc objeví doma v akváriu mrtvou rybičku, rozpláče se. Druhý den dostane velkou kytici, ale marně pátrá po tom, kdo ji odeslal. Nakonec zjistí, že kytici poslal Lewis Farell, který pracuje v květinářství. Viděl ji den předtím plakat a tak ji chtěl potěšit. Mladý muž přiměje Lisu, aby s ním strávila den a ukáže jí svou velkou zahradu na střeše domu. Je jasné, že se do dívky zamiloval, protože její byt se plní květinami. Když se mu pokusí domluvit, vypráví jí o tom, jak mu zemřela žena při porodu a jak od té doby žil sám, až do chvíle, než ji spatřil. Stanou se milenci a tráví spolu šťastné chvíle. Jenže pak se blíží Vánoce a Lisa odmítá odjet s Lewisem k jeho rodičům. Stále se nemůže zbavit tísnivých vzpomínek na své neradostné dětství, které jako nalezenec prožila v náhradní rodině, jak zůstala sama s nevlastním otcem Stanleyem, který pil a zneužíval ji. Od té chvíle se bojí prožívat milostné či rodinné vztahy naplno. (oficiální text distributora)

carly

malo to úžasný nápad a veľký potenciál. tiež veľmi dobre vybrané herecké obsadenie. iba som akosi neopochopila ten koniec. a to je škoda. ()

c.tucker

Nic nápaditého, ve scénáři je toho hodně nevřčeného, což ho dělá velmi neúplným. Standardní provedení romantického filmu. Nijak neviniká ze šedě průměru. ()

danliofer

Ke zpětnému hodnocení tohoto filmu se dostávám přes film Už tady nežijeme, k němuž napsal hudbu stejný autor, Michael Convertino, můj dnešní silvestrovský hudební objev. Hudba je často mocná čarodějka, což se v případě tohoto skladatele potvrdilo. Oběma filmům u mě určitě přidala v hodnocení na jedné hvězdičce, protože mě rozvibrovala tam, kde to jen ta správná hudba umí...:-) Happy New Year 2011! ()

morena.jea

Buď som bola v brutálne melancholickej nálade alebo som si uvedomila šedosť vlastného života, alebo za to môže čaro Christiana, nech je to akokoľvek počas tohto filmu som si poplakala. Príjemný film čo poteší všetky zmysly tak ako natieranie voňavého masla na čerstvo upečený chlieb. ()

Rousse

V jednom ze svých největších hitů zpívá Alice Cooper z plna hrdla "Hey hey hey hey, hey stoopid what you tryin' to do?" - no a přesně ta samá myšlenka mi běžela hlavou, když jsem sledovala tenhle magorák. Uplně stupidní scénář plný úděsných hlášek "Nechci být nikterak úporná..." - řekne tohle moderní žena 20. století? Ještě topornější herecké výkony a naprosto otřesný dabing. Pokud někde na počátku byla myšlenka, tak skončila hodně hluboko pod kytičkama a těma kopama hnoje, co tam herci nakydali. Ne - tohle si mě opravdu nezískalo. ()

Merkin

Napadá mě jen půvab, křehkost, krása, květiny, strach, bolest, slza, úsměv, vůně, objetí, zmatení, podzim a slunce...Snímek mě pokaždé dostane, ačkoliv chápu, že tady hraje velkou roli subjektivita, ale já tomu všemu dokonale věřím, Christian a Mary jsou skvělí, melancholie neskonalá a vše plyne...Pouštím si Postel plnou růží každý rok už několik let a pokaždé v ní objevím něco jiného, úžasná věc. ()

peetriss

Nic proti romantickým filmům nemám, ale i díla tohoto žánru musí být natočeny s určitou dávkou umu. Snímek je natočen, co do kvality, na úrovni tuctových televizních účelně sladkobolných filmů, kterých můžete např. na Hallmarku vidět stovky. Navíc Christian Slater hraje v tomto filmu velmi nepřesvědčivě. ()

kaze

Táto romantika bola sskôr utrpením. Už dávno som nevidela niečo také rozťahané a nudné. Christian,prepáč... ()

iNKa 1104

... kdo by se neoddal do rymu písně "independent love song" snění o růžích v posteli a sci-fi muži, který miluje tak sladce a romanticky, že to ženské srdce mate ... co za tím je? ... ale co, není fajn se někdy zasnít?! ;P ()

papadoce

Tento film je 5 hviezdny z niekoľkých dôvodov. Prvý romantický film, ktorý ma zaujal. Independent Lovesong bola úplne nádherne vložená do príbehu, že ju nemôžte nemilovať. Vedľajšia postava kamošky bola násobne viac sexi ako hlavná postava. Mužská rola bola tá romantická, to bola tá citlivá duša a ženská tu bola za tú zlú a chladnú. Síce to nezapadá do štandardov romantických filmov, zato to korešponduje so životom ako takým. A v čom spočíva fikcia, pretože romantické filmy fikciou sú ? V skutočnom živote by si žena nikdy ani s odstupom troch mesiacov nepriznala, že to posrala a nebola by schopná prísť s malou dušičkou požiadať o druhú šancu. To ony totiž nerobia, aj keby traktory padali. Milujem túto posteľ. ()

cinema_cz

Dobře myšlený snímek s nanicovatými hlavními představiteli, protlačujícími hrdiny příběhem k očekávanému konci v oparu mrákotné melancholie, poněkud rozjasňují jen Brolin a Segalová ve vedlejších rolích. 40 % (Ci 02/2008) ()

vilusinska

ale jo docela to šlo, ikdyž jsem si fakt nazačátku myslela že je to nějaký úchylák. hlavně jak jí připravoval poprvé tu snídani ()