Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

pollstro

Samotný úvod celého filmu je naprosto vynikající záležitostí, která má skvělé tempo a diváka naprosto uchvátí a je nesmírná škoda, že si ono tempo nedokázal film udržet až do samotného konce. Tudíž po brilantním úvodu přichází druhá část, která je tedy o něco slabší, ale za to neobsahuje žádné hluché, či slabší místo a diváka dokáže zabavit až do samotného konce. Raising Arizona je spíše takovou jednorázovou záležitostí, která vás nikterak neohromí a neuchvátí, ale na druhou stranu zase ani neurazí. Příjemně vás pobaví a některé scény jsou opravdu nezapomenutelné. Ať už se jedná o pobýhajícího Nicolase Cage, který je mimochodem naprosto famózní, před policií s punčochou na hlavě, nebo o vyprávění vtipů o Polácích, či vyloupení banky s dítětem. Bratři Coenovi dokázali vzdát úctu ke screwball komediím a dokázali stvořit zábavnou podívanou bez jakýchkoliv zbytečných záležitostí okolo a jednoduše odvyprávěli bláznivý příběh s originálním humorem. "Say, did you hear about the person of the Polish persuasion who walked into a bar with a big 'ol pile of shit in his hands and he says, "Look what I almost stepped in"?" ()

old salt

Výborná komedie. Spousta fantastických postav. A scéna útěku z vězení coby porod je jedna z nejlepších. Ale nejlepší byl samozřejmě chlápek na motorce ... ()

Belerofon

Trochu podivný námět i když Coeni jsou divní celý, takže se není co divit...první půlhodina je vtipná a slušně se rozjíždí, ale pak mi tam chybí to co dělá Coeny tak vynikající...možná to tam je, ale já to tam pro tentokrát nenašel...zklamání..asi nejhorší Coeni... ()

saladín.

Typicki Coeni so vsim vsudy, akurat v este trochu zarodocnej podobe v ktorej zatim trochu skripe jednotnost a dotiahnutost vyrazu (..a ten koniec?!). Vo vysledku si u mna trochu pohorsili kedze som nadobudol dojem ze pre akukolvek prilezitost vzdy len siahnu do mikulasskeho vreca svojich oblubenych memov (herci, rekvizity slovne i hmatne, scenky) a mierne pozmenia upravu: zarucene 22% noveho obsahu. No fuj. ()

E.T.Martin

Skvělá komedie, jedna z nejlepších, co jsem za poslední dobu viděl. Jak už to u filmů od bratří Coenů bývá, nechybí plejáda totálně bizarních postaviček a jejich ujetých příhod, má to vtip, spoustu neuvěřitelných gagů, a hlavně spád, takže se člověk ani chvíli nenudí. U scének při fotografování, pak s lovcem lidí, u noční honičky po krádeži plenek a u mudrování mistra Arizony jsem se opravdu musel popadat za břicho:) ()

Griswold

Hodně excentrická komedie, od Coenů jedna z těch nejlepších. Nezapomenutelná scéna, kdy se Cage pokouší ukrást pro mimino plíny, načež ho po městě začnou honit šílení policajti házející "salta" z auta, smečka naštvanejch psů a retardovaní prodavači s brokovnicí. Něco podobnýho jsem ještě asi neviděl. ()

rene75

Nicolas Cage s knírem je zde k sežrání. Scény s kradením plenek a s černým mstitelem na motorce patří k tomu nejlepšímu, co si z puberty pamatuju. ()

Saprofag

Hmm. Vidím, jak je ten film výborně vymyšlenej. Vidím, že je to nabité žerty, šprýmy a vtipy. Bohužel jsem se ale pořádně nezasmál ani jednou a parkrát jen opravdu slabě. Dobře komedii tedy vynecháme. Nic jiného to ale není. Coeny mám opravdu rád, ale v jiné poloze. Není to tak strašné jako Záskok, který považuju za jejich nejhorší, ale stejně. John Goodman byl super. William Forsythe v tradiční roli a netradičně. Frances McDormand měla srát, ale srala moc. Prostě tentokrát to nemůže být ani za tři. ()

pedrosek

Viděl jsem tenhle jejich film poprvé a moc mě pobavil. Pro mě jeden z mála filmů, kde mi Nicolas Cage přišel výborný a všechno jsem mu zbaštil. ()

gizi

Jeden ze slabších filmů Coenových bratrů. I když je to celkem zábavná a pohodová podívaná, není až tak ničím výjimečná a překvapující. Příjemné podívání, 70% a 3*, 30.12.2013. ()

Bragi66

Opradu svižná komedie, která nasadí vysokou laťku a udrží ji až do konce. Pevný příběh, drsné vtipy, jasná režie a vynikající herecké výkony (včetně vedlejších postav). Tady ještě Nicholas Cage neutonul ve své póze afektovaného trpitele, ale hraje velmi zčerstva. ()

LůCZa

Na můj vkus až moc situAKČNÍ a ukřičená komedie. Některé pasáže byli příliš divné, jiné zase zbytečně sentimentální a americké. Ale jako oddychovka to jde, hlavně pokud máte slabost pro miminka nebo pro Cage. ()

JoudaCZ

Film má skvělé momenty, ale jako celek mě bohužel neuchvátil. Výborná byla předtitulková sekvence, "zrození démona", některé hlášky ("Chlapče, máš na hlavě punčocháče!"...). Naproti tomu některé figury byly vyložené karikatury (Gale/Evelle, Glen) a celý film působil dost nekonzistentně. Možná je problém v tom, že jsem tuto Coenovic "druhotinu" viděl až jako poslední z celé jejich tvorby. ()

Rapollo

Nu což.... je to snímek z roku 87, takže jistá nedotaženost je nabíledni. V hlavních rolích typičtí coenští "idiots", jak to jednou nazval G. Clooney, ale coby arizonské figurky ještě ne tak vtipní a roztomilí, jako se to povedlo jejich následovníkům o 10 let později. Jako fanoušek Coen's brothers si můžu říct: aha, tak takhle vypadal jejich druhý film. Jako nezaujatý divák jsem poněkud zklamán. Až na pár výjimek je film bez šťávy, akční situace jsou sestříhány, jako by střihač tři noci nespal, a pak si šel splnit do střižny svoji nudnou povinnost. Než bouchne granát, tak to se něco načekáme, skoro to vypadá, že se body hounter ještě skočí vyčůrat, než se odhodlá rozletět na kousky. Řvaní uprchlých zločinců je svou nepřiměřenou délkou takové nepatřičné. Půvabná Holy Hunter jako fotografka zločinců slibuje nadějnou figurku, ale pak hraje v podstatě reálnou postavu, a to pěkně zostra i s tím ušišlaným jižanským akcentem, jenže poetika tím pádem bere zasvé. Francis McDormand ještě ani zdaleka není komická, poněvadž si to tady teprve zkouší. A vyústění? Také hodně rozpačité. ()

Road.Man

"Smalls. Leonard Smalls. My friends call me Lenny, but I got no friends." Zaujímavejšia by bola hlavná dejová línia Goodman/Forsythe. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh