Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

john.h

Moc mě to nedostalo. Pár fórků je skutečně super, člověk se jim zasměje nahlas, ale jako celek tento film moc nefunguje. Zhruba v prostředku jsem usínal a až téměř před koncem se začal na film opět stoprocentně koncentrovat a skoro nevím, co se ve třetí čtvrtině filmu dělo. ()

Duke90

Skoro po celou dobu sledování jsem měl pocit, že se jedná o dočista průměrnou komedii, a to i přes slušný výstup mladého Cage. Osvětlilo mě až mírně dojemné zakončení o tom, proč se vlastně celá tahle šílenost děla, ale to už bylo dost málo na to, abych se s hodnocením vyšplhal o něco výš. Nevadí, průser to rozhodně není a věřím, že plno lidem to sedne daleko víc než mě.... ()

nula87

Jeden z těch "slabších" od Coenů, ale pořád je tam dost momentů, kde se řádně pobavíte. První cca půlhodina je výborná, pak se to ale bohužel trochu rozplizne. 70% ()

Marat

Podle mě snad nejslabší Coen. Nedokážu stále přijít jeho filmům na chuť, ale to neznamená, že se mi některé nelíbí. Ale tento je fakt u me slabota. Sice pár dobrých vtipů, ale to u mě film nezachrání:-( ()

Mincek

skvela komedia, pri ktorej som sa bavil od zaciatku do konca, nechapem ako to ti Coenviec bratia robia ale robia to dobre! Silne 4* ()

boombang

Áááá!!! Nicolas Cage s jedním ze svých nezapomenutelných účesů - a nebyl špatný (ani účes, ani sám Cage). Vlastně nikdo v tomhle filmu nebyl špatný. Hlavně mimino zabodovalo. I ti pejsánkové byli dobří. A byla to docela jízda. Áááá!!! ()

Bigfuckman

Finále je libový a s parádni hudbou perfektně zakončený průměrný film. Ale sranda byla obzvláště mě dostal John Goodman, který opět nezklamal. Parádní scénka psychologa ve věznici kdy se ptá proč vězni radši místo rabování raději nezkusí se usadit a žit rodinej život. John odpoví. Asi proto, že máme rozjetou kariéru. ()

V.N.

Coenovic proplouvají mezi filmovými žánry obratněji než čínská džunka. Tenhle film asi každýmu nesedne, ale mě prostě baví. Technicky tady s přihlédnutím ku stylu bratří Coenových není prakticky co vytknout, a Cage je s mončičáckým rozčesem a kartáčem pod nosem, mnohem lepší než v roli z mého pohledu přeceňovaném prodejci zbraní. Mimochodem s Johnem Goodmanem bych šel do jakýhokoliv filmu, ale do party ne. ()

kubilov

Druhý film bratří Coenů a první komedie, já ten jejich humor až na výjimky prostě nežeru tak jako ostatní. Jako jo, třeba Nicolas Cage, John Goodman nebo i William Forsythe a jejich role jsou moc hezcí, ale přišlo mi to takové nemastné, což bych dával za vinu spíše jisté nezkušenosti ještě. Přesto nejde o nijak špatný film. ()

subic

Ona je to taková blbost, ale celkem zábavná. Posedět si párkrát v lochu, pak si vzít policistku, která ale nemůže otěhotnět. Z toho nemůže vzniknout nic jiného, než si dítě prostě ukrást. Akorát že rodiče ho chtějí zpět, tak najmou šíleného špinavého smraďocha na H-D. Je to vlastně úplně první film, co jsem od Coenů viděl. 70% ()

bohhous22

Jediný film,kde hraje Nicholas Cage a neleze mi na nervy.Opravdu mě irituje jeho způsob ,,hraní", jeho charisma atd.Proč ne,každý máme svoji černou ovci v žebříčku oblíbenosti.Holly Hunter je skutečně přenádherná a ruku v ruce s neodmyslitelnou dávkou coenovské poetiky kupodivu sedí ke Cageově postavě...Spíše tedy on k ní,ale to je věc názoru.Připravte se na hřejivý,skutečně vtipný trip do coenovského svérázného smyslu pro humor. ()

DoNotCross

Protože u Big Lebowski jsem se regulérně řezal, dal jsem Coenům šanci polechtat mi bránici regulérní komedií. A tady jsme se perfektně minuli. Na mě trošku moc velká šílenost na to, abych ji spolkl. Ale před Coeny musím smeknout. Neviděl jsme zdaleka všechny jejich filmy, ale už teď vidím, že mají neskutečný záběr, za což jim patří můj obdiv. Jen ne za tenhle konkrétní film. Pouze pro strávníky, co milují dokonale ztřeštěné hovadiny s dementními hrdiny. ()

Johny_MH

Výtečná čená komedie s prvky mnoha citací. A to vše ve stylu staré dobré road movie. Pro mne je nezapomenutelná scéna s honěním batolat na začátku filmu, stejně jako ,,sen" anebo honička o mimino. ()

weasel.p

Tenhle film sem viděl v dětství dvakrát a teď znova a pokaždý se mi nejvíc líbil ten motorkář :). Jinak na celý film se kouká příjemně akorát mám pocit, že Coenové se svými filmy snaží říct něco víc, ale nemám naprosto páru co :) ()

raider.minoo

6/10 - V oblasti filmů s dominujícíma uřvanýma děckama je to docela výrazný solitér, ale celkově jde spíš o lepší průměr. ()

VanBradley89

Až na dojemné finále, je to skvělá komedie. Plnáu ujetých situací a hlášek Spousta absurdně, sympatických postav. Opět roztomilá Holly. Začíná se mi zamlouvat čím dál víc, ta holka. Pohodový hudební motiv a nejlepší nákup plýnek všech dob. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh