Zdravá vdova 29/169 (TV film)

• Československo

Zdravá vdova

Komedie

Československo, 1972, 52 min

Rozvleklá komedie o svobodné matce, které její jedenáctiletý syn se svými spolužáky hledá partnera. Přirovnání k Takové normální rodince je docela na místě, když uvážíme, že polovina herců a jeden celý režisér jsou totožní. Stejné jsou i nedostatky, především nudná pomalost a předvídavost děje. Vystřihněte 15 minut (z celkových 52) a trochu zkultivujte scénář a tento přehled krátkých hereckých etud špičkových herců své doby bude dokonalý(19.8.2009)

Malý Honzík hledá nového tatínka. Bez vědomí maminky podá inzerát a nápadníci se začnou hrnout do jejich bytu. Přichází v krátkých intervalech jeden za druhým. Co kus to originál, každý nápadník, toť jedna zároveň herecká legenda českého filmu. Pestrá plejáda hereckých es, každé má pár minut a využije je na maximum. Opravdu jsem se od srdce zasmál. Nic složitého, ale fungující dokonale.85%(4.12.2011)

Povedená jednohubka, kde defilují nejlepší herci nejen té doby. I přes překvapivě dlouhou stopáž na televizní povídku či "mikrokomedii" film pěkně ubíhá. Někteří velmi známí herci mají opravdu miniaturní roličky, spočívající třeba jen v jedné větě (pan Filipovský). Výstupy některých nápadníků jsou naprosto dokonalé, nejvíce mě rozesmály scény pana Högera, Lipského či na korunu přesného donjuana Jana Libíčka. Bohužel, do plného hodnocení bych uvítal lepší pointu, protože konec byl rozpačitý až náhlý. Kažopádně povedené dílko.(7.4.2011)

Opravdu film jako by z oka vypadl legendární "Takové normální rodince"..Svým obrazem, kamerou a trochu i určitými situacemi. Herci Štěpánková, Medřická tu byli a jim zdatně sekundovali i ostatní. Krásné herecké obsazení, příjemná a vtipná zábava v podání téměř všech herců..Zejména mě dostal Jan Libíček jako ten úplně první tak trochu přidrzlý nápadník a vynikající byla, jak já říkám, i hraběnka Marie Rosůlková. A ten konec v podání Jany Štěpánkové, hmm..famózní:-o) Příjemná, i když trochu zapomenutá, zábava na nedělní dopoledne..(18.12.2007)

Výborná komedie z díly Jaroslava Dudka podtržená skvělými hereckými výkony v jakékoli z rolí. ... Jen scénce s Františkem Filipovským jsem se smál pár minut, a to trvala 30 sekund... "nashledanou pane Víte..... snad se na mě nezlobíte"... a nezapomenutelné finále Jany Štěpánkové s rychlým odhalením Eduarda Cupáka jako opatrného lakomce, to nemělo chybu!(6.4.2011)