Zdravá vdova 29/169 (TV film)

• Československo

Zdravá vdova

Komedie

Československo, 1972, 52 min

• PollyJean

Chudera maminka. Sama vypadá relativně spokojeně, ale výchovně (?) ustoupí synkovi, který se rozhodne, že tatínka potřebují. Pokusí se dát inzerujícím aspoň šanci, jenže to, co jí defiluje před očima je opravdu otřesné. Vůbec není divu, že po super slizké Somrově postavě už to její nervy nevydrží. Jako komedie mi to moc nepřišlo.(4.12.2012)

Rozvleklá komedie o svobodné matce, které její jedenáctiletý syn se svými spolužáky hledá partnera. Přirovnání k Takové normální rodince je docela na místě, když uvážíme, že polovina herců a jeden celý režisér jsou totožní. Stejné jsou i nedostatky, především nudná pomalost a předvídavost děje. Vystřihněte 15 minut (z celkových 52) a trochu zkultivujte scénář a tento přehled krátkých hereckých etud špičkových herců své doby bude dokonalý(19.8.2009)

Nádherná televizní komedie s plejádou skvělých herců, které by nám mohl závidět celý svět. Štěpánkovou sice tolik nemusím, ale tady se mi líbila. A ty charaktery nápadníků, které rozehráli ostatní herci: vychcánek (Libíček), senilní dědek (Filipovský), workoholik (Menšík), zoufalec (Kemr), imbecil (Lipský), primitiv (Bek), psychopat (Höger), nadrženec (Somr). U mě jasně vyhrál Libíček. Velká škoda, že se tak bál doktorů a nakonec na to doplatil (přímo na filmování Jak utopit dr. Mráčka). Film bych určitě nezkracoval, 52 minut je tak akorát.(16.9.2013)

Opravdu film jako by z oka vypadl legendární "Takové normální rodince"..Svým obrazem, kamerou a trochu i určitými situacemi. Herci Štěpánková, Medřická tu byli a jim zdatně sekundovali i ostatní. Krásné herecké obsazení, příjemná a vtipná zábava v podání téměř všech herců..Zejména mě dostal Jan Libíček jako ten úplně první tak trochu přidrzlý nápadník a vynikající byla, jak já říkám, i hraběnka Marie Rosůlková. A ten konec v podání Jany Štěpánkové, hmm..famózní:-o) Příjemná, i když trochu zapomenutá, zábava na nedělní dopoledne..(18.12.2007)

Povedená jednohubka, kde defilují nejlepší herci nejen té doby. I přes překvapivě dlouhou stopáž na televizní povídku či "mikrokomedii" film pěkně ubíhá. Někteří velmi známí herci mají opravdu miniaturní roličky, spočívající třeba jen v jedné větě (pan Filipovský). Výstupy některých nápadníků jsou naprosto dokonalé, nejvíce mě rozesmály scény pana Högera, Lipského či na korunu přesného donjuana Jana Libíčka. Bohužel, do plného hodnocení bych uvítal lepší pointu, protože konec byl rozpačitý až náhlý. Kažopádně povedené dílko.(7.4.2011)