Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V roce 1944 dostává velitel demoliční čety major Baldwin (James Stewart) rozkaz vyhodit do povětří polní letiště ve východní Číně. Po vykonání akce mu generál Loomis (Alan Baxter) dává možnost se vrátit letadlem na základnu. Ale Baldwin, aby mohl poprvé samostatně velet, se rozhoduje pro ústup po horské silnici. Loomis se ho zdráhá nechat kvůli jeho nezkušenosti s velením, ale ustoupí. Major Baldwin odjíždí spolu se seržantem Michaelsonem (Harry Morgan), Princem (Mike Kellin), Lewisem (Eddie Firestone), Millerem (Rudy Bond), Collinsem (Glenn Corbett) a dalšími dvěma vojáky džípem a čtyřmi nákladními automobily. Po cestě Baldwin zjistí od čínského velitele, plukovníka Liho (Leo Chen), že Japonci chtějí dobýt velké sklady munice, které se nacházejí ve městě Kuej-jang asi 200 km daleko. Li chce, aby Baldwin vyhodil do povětří munici, než se jí zmocní Japonci, ale Baldwin nechce jet tak daleko. Li mu do týmu přidělí plukovníka čínské armády Kwana (Frank Silvera) a madam Sue-Mei Hung (Lisa Lu), vdovu po čínském generálovi, se kterou se postupně začnou přitahovat... (HTB)

(více)

Recenze (3)

majo25 

všechny recenze uživatele

Menej tradičný vojnový film o sile vojenskej moci a ako sa ňou nenechať ovládnuť. Dej síce nie je kontinuálny a viacmenej sledujeme pracovnú činnosť demoličnej čaty pred vpádom Japoncov, ale gradujúci záver, keď neskúsený major v priemernom podaní hviezdneho Stewarta cíti šancu pomstiť sa ľudom v krajine, ktorú príliš nechápe, resp. nechce chápať, strháva film na tú lepšiu stranu. Len taký môj osobný postreh: síce sa nevyznám do dobových uniforiem, ale aby major americkej armády vyzeral niečo medzi pešiakom a ošuntelým seržantom, je trochu podivný, hlavne keď v iných filmoch vidíme amerických kapitánov a možno aj poručíkov v úctyhodnejších uniformách. ()

Mol 

všechny recenze uživatele

ON THIS ROAD, I'M THE ONLY JUSTICE THERE IS! Jimmy Stewart zahrál svůj vysoký standart. Film jako takový mě hodně překvapil. Za mě je totiž na svojí dobu dosti drsný a ani jsem netušil, že se Američané zapojili do války proti Japonsku i v Číně, i když se to zdá logické. Českého diváka určitě potěší účast Harry Morgana, kterého snad každý u nás zná ze seriálu M.A.S.H. Hodnocení zde se mi zdá přísné, protože film opravdu šlape a romantická linka je zde velmi upozaděna. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama