Ledová planeta

Smrtonosná epidémia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Lucembursko / Itálie / Velká Británie, 2004, 93 min

• Ruut

Ultralevná vykrádačka čehokoliv. Dolph Lundgreen s papundeklovou krosnou na zádech která značí jako že je z budoucnosti je k smíchu. Ale jinak svaly má stále z ocely a respekt si dovede sjednat. Takže komu stačí ke štestí primitivní céčko kde se pořád něco hýbe a sem tam někdo dostane správně přes d*žku, ten zas tak sklamaný nebude. Retrograde je určitě lepší než to co produkuje v poslední době Seagal.(2.11.2006)

• Rakosnicek77

Důkaz toho, kam až může hvězda filmů 80 let padnout, ve snaze udržet se stůj co stůj v povědomí diváka. Díky tomuto počinu, alespoň to moje povědomí celkem kleslo. Prostě doba Punishera a Temného anděla je nenávratně pryč a nemít jistou účast ve Stallonově Postradatelných, tak je tento Švédský obr dávno za horizontem mého zájmu!(2.12.2014)

• Johny M.

Tak si dám rovnou takhle za tepla komentářík k týhle právě dokoukaný lahůdce. Mám rád akci i sci-fi a nemam nic proti Béčkům, ale tohle snad neni ani jedno z toho. Lundgren krom Ivana Draga a universála (který mu byly fakt šitý na míru) snad nic pořádnýho nenatočil a ani tady to neni lepší. Možná nutno přidat k dobru aspoň to, že je to asi jediná lundgrenovka, kterou jsem dokoukal do konce; no ale aby taky né když jsem si jí - já vůl - koupil ;-) A ještě možná dvojníka Morgana Freemana... No jdu si spravit chuť nějakou seagalovkou...(8.8.2008)

• PenaPP

I přes nízké hodnocení ostatních jsem si říkal, že akční Sci-Fi nemůže být tak špatné, ale prvních pár minut mě přesvědčilo o opaku. Akční scény jsou zvládnuté tak strašně, že divák při ráně pěstí vidí, že pěst až k hlavě protivníka vůbec nedorazí. A to bohužel není zdaleka vše - říkal jsem si, že alespoň ta vesmírná loď nevypadá špatně, ale to jen do chvíle, než ukázali interiéry lodi - panely na můstku vypadaly hůř než v původním Star Treku a to už samo o sobě je strašné, protože Star Trek je z roku 1966. Dvě hvězdičky tedy dávám jen za ucházející děj a výkon Dolpha Lundgrena. P.S.: Na konci narušil celou časoprostorovou linii, kterou předtím upravoval, takže vlastně nic nezměnil, ne?(13.9.2008)

Akční sci-fi v čele s největším céčkařem všech dob, navždy odepsaným Lundgrenem? V tom případě jsem se se svými třemi hvězdami neskutečně odvázal a udělal filmu tu největší poctu, jaké se mu kdy mohlo dostat. Věděl jsem do čeho jdu, byl jsem varován hrůzně vyhlížejícími třinácti procenty, a i přesto jsem započal se sledováním. Nikdy bych neuvěřil, že se dostanu do bodu, kdy mě celá ta umělá akce a neznámí, leč přijatelní herci skutečně baví. Když přimhouřím obě oči, i počítačové triky jsou jakž takž koukatelné, pěstní souboje trochu neohrabané, ale od party vyloužilých padesátníků se zdravotními problémy vůbec to nejlepší, co jsme mohli dostat. Akční scény jsou slabší, nezáživné, ale pokud to vše spojím dohromady, vyjde z toho příjemně průměrná záležitost. 40%.(7.12.2011)

• - Natočeno za pouhých 18 dní, editováno ve dvou a půl týdnech a smícháno v 1 den. (Elwanelyn)

• - Lundgrenov honorár bol 1 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)