Ledová planeta

Smrtonosná epidémia

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA / Lucembursko / Itálie / Velká Británie, 2004, 93 min

• artuš

Tento film má něco do sebe, přesto ale je hrozně nudný. Čekal jsem, že budou používat nějaké zbraně zl budoucnosti a ne kulomety a ruční zbraně. Námět na tu výbušninu, kterou vyhodil do povětří to pole meteoritů vypadá jako z hvězdé brány. Zdálo se mi to jaké nepovedené sci-fi od začínajícího režiséra, který předtím vůbec nic nenatočil. Na druhou stranu Dolph Lungren si umí sjednat pořádek, a bojovat stále dobře. Za celkový dojem dávám tak 1 hvězdičku a to jenom za pár dobrejch akčních scén.(21.1.2008)

• Rakosnicek77

Důkaz toho, kam až může hvězda filmů 80 let padnout, ve snaze udržet se stůj co stůj v povědomí diváka. Díky tomuto počinu, alespoň to moje povědomí celkem kleslo. Prostě doba Punishera a Temného anděla je nenávratně pryč a nemít jistou účast ve Stallonově Postradatelných, tak je tento Švédský obr dávno za horizontem mého zájmu!(2.12.2014)

• sedm.1

Po hodně dlouhé době dávám filmu s Dolphem Lundgrenem více než 1*.Tím jistě ale nechci naznačovat,že by Retrograde byl snad dobrým filmem,to ani náhodou.Lundgren je zde neuvěřitelně strhaný v ksichtě(ale tělo má přitom stále slušně nabušené a čerstvé?),naštěstí má ale tento snímek docela slušnou atmosféru.Ta samozřejmě není vytvořena autorem,ale spíš samotným prostředím kde se film odehrává,ale alespoň něco.Děj je každopádně opět blboučký až na půdu a scénář je opět na úrovni nějakého předškoláka.Efekty jsou pak úplným hřebíčkem do jinak opět odpadové rakve,ale ta atmosféra na mě zkrátka zapůsobila tak moc,že nad tímto vším přimouřím všechny dvě oči :).(18.5.2009)

• Jrk

Ac mam herce Dolpha Lungrena rad, tak tento snimek byl fakt priserny. Behem filmu jsem nekolikrate chtel film vypnout. Priserne herecke vykony, mizerna hudba a i kdyz puvodne meli naslapnuto na zajimavy pribeh tak to co z nej udelali vc. sladakoveho konce bylo teda opravdu odstrasujici! Pokud mate hodinu a pul co delat neztracejte tuto hodinu zivota koukanim na tento film!(19.9.2008)

• Jack_F.

Dát tomu odpad umí každý, ale nějak víc se o tom reozepsat asi nikdo....no, není divu. :D Lundgren se svými super plícemi si dá raději 7km výšlap, než aby jel na sněhovém skútru, to by bylo asi...no možná by to bylo ve scénáři, kdyby scénárista u toho nehulil brko. Tak nějak drogy vysvětlují na sebe zhuleně navazující scény ala buchta vystřelí borci do ksichtu světlici..bum prásk..střih a on ji najednou jen tak táhne nahoru po schodech..vážně v tu chvíli jsem odložil ředidlo a slíbil si, že čichat už nebudu. I když po závěrečné scéně jsem si říkal, že bych mohl alespoň začít pořádně chlastat. Tak jo nebudu to natahovat..tahle velesračka si nic jiného než odpad nezaslouží a to mám sci-fi rád. Jen snad jedině, že kdybyste přišli k obrazovkám v půlce filmu, tak byste si asi mysleli, že motorkářský gang chce ulovit jedinou buchtu nejspíš někde v Grónsku. Jo dobrý bundy...(9.10.2014)

• - Natočeno za pouhých 18 dní, editováno ve dvou a půl týdnech a smícháno v 1 den.

• - Lundgrenov honorár bol 1 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)