Ledová planeta

• Česko Retrograde (více)
Trailer

V nedaleké budoucnosti se odvážný tým několika mužů a žen, vedený Johnem Fosterem, vydává na nebezpečnou cestu do minulosti. Chtějí totiž zabránit objevení meteoritů, které obsahují smrtelnou mimozemskou bakterii, jež přivedla lidstvo témeř na pokraj vymření. Kdyby ale tušili, jaké hrůzné věci bude mít za následek jejich cestování časem, na svou cestu by se pravděpodobně nikdy nevydali... (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma odpad!

Mám rád sci-fi, celkem i Dolpha Lundgrena, ale Retrograde je trochu mimo mé schopnosti odpouštět v rámci žánru. Neuvěřitelně navazující a ještě více neuvěřitelné scény, které hraničí nejen s amatérismem, ale s levnou parodií, o které tvůrci sami nevěděli. Smutný pohled na relativně zajímavé cestování v čase do doby, kdy lidstvo ještě existovalo, aby se zabránilo vymření. Herci totálně nezvládají, režisér zůstal raději u sekretářky po celou dobu natáčení a tohle by nezachránil ani slavný Drago svými silnými údery... ()

mzss1

|23%| Jeden z mála filmů s mojím oblíbencem Dolphem Lundgrenem, který mi unikal. Slabé hodnocení n CSFD se tentokrát shoduje se mnou. Není tomu ale tak pokaždé. Vždy hodnotím podle sebe. Třeba takový Jill Rips se mi dost líbil, a to byl velmi slabě hodnocen. Nicméně, tohle bylo hodně slabé. Ani nevím zda-li mám shledávat nějakou logickou chybu. Pro mě to bylo nudné, akční scény amatérsky natočené, postavy hráli děsně včetně Dolpha, který se zde snad ani vůbec nesnažil. Ani mu ta role nesedla. Daniels se také vůbec nepředvede. Relativně krátká stopáž a já se nudil a počítal jednotlivé minuty. Furt se tu něco dělo, určitý nápad to mělo, tak nebudu odpadovat, ale to je asi tak vše. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný sci-fi film s Dolphom Lundgrenom, ktorý patrí medzi jeho horšie filmy. Má dosť dobrý príbeh o poslednej nádeji ľudstva, v časoch vzdialenej budúcnosti je už ľudstvo na pokraji zániku, pretože sa nedarí objaviť liek na veľmi nebezpečnú chorobu pochádzajúcu z meteoritu, ktorý na zem spadol pred dvesto rokmi a tak je skupinka mužov vyslaná vo vesmírnej lodi späť v čase, aby nájdeniu meteoritu zabránila. Lenže väčšine osádky ide o obohatenie sa a tak musí veliteľ uniknúť, aby splnil misiu a zneškodnil hrozbu. Spracovanie nie je zlé, ale mám z neho také rozporuplné pocity. Na jednej strane je to celé príliš lacné a miestami prakticky až amatérske, ale inak som celkom spokojný, až na horšie podaný úvod z budúcnosti a celú situáciu vo vesmírnej lodi sa na to dobre pozerá, síce potenciál tejto témy bol o dosť väčší, ale aj tak je dej zaujímavý, ani na okamih ma nezačal nudiť, má viacero prvkov, ktoré mám rád a viacero nápadov je zaujímavých, aj keď nie práve najoriginálnejších. A páči sa mi aj záver. Akcie je tu priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala. Nachádza sa hlavne v druhej polovici, dovtedy sa nájde skôr len niekoľko maličkostí, súboje sú príliš pomalé a jednoduché, po každom údere nasleduje strih, takže ani natočené nie sú až tak dobre, likvidácie sú nudne podané, takže ani inak moje obľúbené lámanie väzov ma to nezaujalo a prestrelky sú na tej najobyčajnejšie úrovni. Akcia je tu len na to, aby tu bola, inak by tento film nemohol fungovať, ale za zmienku nestojí ani jedna akčná scéna. Herecké obsadenie nie je najhoršie, Dolph Lundgren v hlavnej úlohe ma baví, okrem neho poteší aj Gary Daniels, len škoda, že v akcii má len minimum priestoru, jeden krátky, ale aj tak nudný súboj, pár úderov a to je všetko. Ale s nikým tu nemám problém, záporáci sú znesiteľní a ani vedľajšie postavy nenudia. Réžia a technická stránka sú na tom veľmi zle, ale dá sa na to zvyknúť. Myslím, že toto hodnotenie je až moc prísne, samozrejme sa nejedná o nič výnimočné, ale kto vie, čo od toho môže čakať by nemal byť sklamaný. Ale dalo sa z toho získať aj o dosť viac. Objektívna kvalita filmu- 43%, film sa páči mne na 60%. ()

Ruut

Ultralevná vykrádačka čehokoliv. Dolph Lundgreen s papundeklovou krosnou na zádech která značí jako že je z budoucnosti je k smíchu. Ale jinak svaly má stále z ocely a respekt si dovede sjednat. Takže komu stačí ke štestí primitivní céčko kde se pořád něco hýbe a sem tam někdo dostane správně přes d*žku, ten zas tak sklamaný nebude. Retrograde je určitě lepší než to co produkuje v poslední době Seagal. ()

Malarkey odpad!

Dolph Lundgren ve sci-fi....já už toho začínám mít tak trošku plný zuby. Už alespoň pátý negativní komentář na film, a Ledová planeta rozhodně nebude vyjímkou, kdo se na to hodlá koukat, nemůže čekat nic jiného. Akce je mdlá, nudná, stejně jako celý film s Lundgrenem, který dříve býval slušným bivojem, ale vše uhlodal čas, a stejně je tomu i dnes. Možná i hůře. Příběh je příšerný, zpracování a efekty hrůzné, Lundgren tam hraje jen z radosti, nebo nevim jak by si tím dokázal vydělat pár peněz, nebo spíš pár šupů? Tyhle filmy mají ale jedno jisté, televizní stanice je nepřestanou vysílat snad nikdy. ()

• Lundgrenov honorár bol 1 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)
  • Natočeno za pouhých 18 dní, editováno ve dvou a půl týdnech a smícháno v 1 den. (ČSFD)