Ledová planeta

• Česko Retrograde (více)
Trailer

V nedaleké budoucnosti se odvážný tým několika mužů a žen, vedený Johnem Fosterem, vydává na nebezpečnou cestu do minulosti. Chtějí totiž zabránit objevení meteoritů, které obsahují smrtelnou mimozemskou bakterii, jež přivedla lidstvo témeř na pokraj vymření. Kdyby ale tušili, jaké hrůzné věci bude mít za následek jejich cestování časem, na svou cestu by se pravděpodobně nikdy nevydali... (oficiální text distributora)

Trailer

Djkoma odpad!

Mám rád sci-fi, celkem i Dolpha Lundgrena, ale Retrograde je trochu mimo mé schopnosti odpouštět v rámci žánru. Neuvěřitelně navazující a ještě více neuvěřitelné scény, které hraničí nejen s amatérismem, ale s levnou parodií, o které tvůrci sami nevěděli. Smutný pohled na relativně zajímavé cestování v čase do doby, kdy lidstvo ještě existovalo, aby se zabránilo vymření. Herci totálně nezvládají, režisér zůstal raději u sekretářky po celou dobu natáčení a tohle by nezachránil ani slavný Drago svými silnými údery... ()

Expendable

Neuvěřitelně levný a mizerný počin, který si říká scify. První nedostatky - malý rozpočet, 2. neschopní herci předvést lepší akční scénu než kopnout Dolpha akorát do pasu a ten na to "Ty nemáš budoucnost Dotne" 3. ta roztřelená helikoptéra, jedna rána z kapslikovky a vrtulník bouchne jako rachejtle a pak rázem zmizí, 4. mizerné ozvučnění a soundtrack, 5. děj naprosto nedávající smysl. Když se to sečtě vychází totální hovadina typu Alien Siege.1* za ten vrtulník a za Dolpha. ()

Han22

Časy kdy jsem obíhal videopůjčovny a sjížděl béčka s Lundgrenem a dalšími hvězdami 90. let jsou už pryč a i když mám starší filmy s Dolphem pořád rád, tohle se moc sledovat nedá. Jako sci-fi je to odpad jak když vyšije - stokrát ohraný námět, příšerný efekty, naprosto nedomyšlená a nevysvětlená časová linie. Jako akční film? No dejme tomu, nehraje si to na modernu, nepoužívá to nesmyslný střihy a filtry a pořád je to lepší, než blbosti co dnes točí Seagal nebo van Damme... ale problém je, že se hodinu žádné akce nedočkáme a když už přijde, tak je o ničem. Ani jedno "ty vole" z mý huby nevylítlo, což znamená, že žádná akční scéna nebyla nijak super. Podprůměrná Lundgrenovka. ()

blackJag

Parta lucemburských ochotníků si navlékla motorkářské kombinézy, stloukla na koleně nějaké ty kulisy, nechala z plastu vylisovat něco futuristicky vyhlížejících zbraní a rozhodla se sehrát si soukromé sci-fi představení s následným záznamem pro masochistické připomenutí vlastní píle za vlahých nudných večerů... Ale počkejte, co je to tam za mohutného blonďáka, který na stará kolena používá vlasové přípravky "oděn spoře, účes jako z moře"?? Není to sám skandinávský bijec Dolph "nezvládám ani základní fyzický pohyb" Lundgren??? Kruci, tak on to není jen záznam ochotnického souboru? Dávám 1* za to, že při tom Dolph neumřel (i když, kdyby ano, mohl si ušetřit tuhle filmovou ostudu) a s ohledem na jeho starší vály, kterým tato sračka (která se navíc bere strašně vážně) nesahá ani po svrab na patě. 10% ()

msroubek odpad!

Dolph Lundgren má méně špatné filmy a hodně špatné filmy, ale tohle je přecejen trochu moc. K Retrograde (překladu Ledová planeta nerozumím ale budiž) jsem se dostal prostřednictvím přílohy k časopisu. Ten, kdo za to může se buď - přehmátl nebo - si z čtenářů udělal srandu a nebo - je uplný idiot a přijde mu to jako dobrý film. Bohužel jsou tyto filmy s dabingem. Retrograde je od samého začátku do úplného konce přehlídka nepochopitelných momentů (nekomentuji to, že příběh vlastně skončil tam kde začal a ta celá paráda byla naprosto zbytečná). Příběhu chybí jakákoliv logika - scénář psala pravděpodobně scénáristova sekretářka. Zvukaři asi ještě nezačali studovat školu. Kameraman asi držel kameru v ruce poprvé. A režisér (Christopher Kulikowski) se buď natáčení nezúčastnil a nebo postrádá všechnu soudnost. Dále nesmyslné repliky ("Zničte tu metlu" nebo dvojník Morgana Freemana: "K čertu, v komoře je binec....a tady to neni lepší"). A nakonec, do toho všeho Lundgren s dlouhýma vlasama hlásí "Bolesti vydržím". Sám sebe se ptám, jak jsem toto mohl vidět asi 10x....možná jsem se snažil najít nějaký skrytý význam, hlubší myšlenku....nenašel jsem. ()

• Natočeno za pouhých 18 dní, editováno ve dvou a půl týdnech a smícháno v 1 den. (ČSFD)
  • Lundgrenov honorár bol 1 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)