Nedokonalé zabití

• Mexiko

Matando Cabos

Akční / Dobrodružný / Komedie / Krimi / Thriller

Mexiko, 2004, 98 min

Chutovka :) Pre mna dost velke prekvapenie. Od zaciatku do konca naslapane, svizne, krute, vtipne... Nemam jedinej vyhrady - skvely film!(25.11.2009)

Není to Pulp fiction, ale skoro. Bláznivá parodická komedie, která na počátku nasadí ostré tempo a neztrácí ho až do konce. Moc jsem se pobavil, a to mi ještě spousta gagů a fórků unikloa pro neznalost prostředí a předloh, které jsou předmětem jejich parodie. I brutalita je zde komická, což je nepochybně známka kvality.(15.8.2010)

U tohoto filmu je problem asi ten, ze clovek ho neoceni, kdyz Mexico nezna, nezil tam a neovlada jazyk....Neco jako poustet treba prave mexicanum Samotare(9.7.2009)

Rozpočet MXN 25miliónovTržby USA $155,874Tržby Celosvetovo $5,653,093(23.11.2009)

4/10 Mexická variace na Tarantinovu drsnou školu – dvě zdánlivě oddělené základní dějové linie se na základě chytře postaveného scénáře opakovaně kříží a proplétají, ale ve výsledku jsou pouze velmi slabým odvarem svého vzoru, oproti němuž je kladen zbytečný důraz na efektní záběry - drahé evropské auto bourající sedadla na stadionu, opakované řezání prstů. Chybí tomu nadhled a schopnost si udělat si legraci ze svého žánru nebo aspoň z prostředí vzniku. Pravda, toto zde asi částečně je, ale pro cizince složitěji rozpoznatelné - já objevil jenom mexický wrestling, fascinaci silnými auty a televizními zprávami. Jako celek mě to nijak zvlášť neoslovilo, ale v jednotlivostech to potenciál mělo: flashforward s budoucností prstu, flashback se švirgavým řidičem autobusu, nechtěnou záměnu bonbónů s drogami.(2.10.2008)