poster

Černobyl (TV film)

 • USA

  Chernobyl: The Final Warning

 • USA

  Final Warning

  (USA)
 • Sovětský svaz

  Чернобыль. Последнее предупреждение

  (Sovětský svaz)

Drama

USA / Velká Británie / Sovětský svaz, 1991, 100 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • igi B.
  ***

  . . . - - - P.S. Budiž upozorněni pošetilci těšící se na tento ač formou televizní, obsahem ve své době nesporně zajímavý film, že edice vydaná LK je už tradičně něco otřesného! Obraz má kvalitu dvacet let staré videokazety prošlé radiačním ozářením a místo původní zvukové stopy je neskutečně jalový a >bezzvučný< (opravdu ještě horší než známe z tušašských televizí!) nepřirozeně monótonně deklamovaný SOVĚTSKÝ dabing s anglickými dialogy překládanými do ruského voiceoveru. Zážitek snesitelný snad jen pro skalní fandíky Jona Voighta. Konec zpráv. - - - - - (Poprvé viděno na technicky naprosto zpackaném dvd 3.9.2011, hodnocení 8., nekomentář zde jako první - 7.9.2011)(7.9.2011)

 • LiVentura
  ****

  Poměrně dobře zpracovaný film dokumentárního provedení o největší lidské chybě, která se zatím udála v technickém zařízení na celém světě.(11.10.2011)

 • charge
  ***

  Rozhodně se zde nedovíme žádné podrobnosti o havárii, od toho je ale plno dokumentů, zde se jedná spíš o drama obyvatel dnes už legendárního města Pripjať v prvních dnech osudné tragédie a jednoho obětavého amerického lékaře, který se snaží zachránit životy radiací popálených zasahujících hasičů, pracovníků elektrárny a dalších, kteří byli ozářeni smrtelnou dávkou. Film se nám také snaží přiblížit chaos a zoufalství prožívané všemi, kteří museli v nevědomosti navždy opustit své domovy. Jinak Jason Robards tu není moc k vidění, dohromady zde hraje tak 5 minut. Ruský voice over v anglicky mluvených pasážích je rušivý, ale zato místy velice poškrábaná filmová kopie parádně splývá s autentickými záběry, takže přechody s hranou stopáží nepůsobí nijak nápadně či kýčovitě.(20.9.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace