Zloději myslí

• USA The Mind Snatchers (více)

Geniální Christopher Walken v jedné ze svých prvních filmových rolí. James Reese (CHRISTOPHER WALKEN), toho času sloužící v armádě, odmítne uposlechnout vojenskou policii a pustí se s ní do křížku. Při potyčce je zraněn a se zlomenou rukou převezen do nemocnice, která se od jiných, podobných zařízení v lecčem liší. Jsou zde pouzí tři pacienti, kterým se věnuje špičkový tým vědců vedený německým lékařem. Místo klasického léčení jsou však na hospitalizovaných vojácích prováděny nelidské experimenty s jejich mozky, jejichž účelem je potlačit vztek a napětí. James se však odmítá podřídit rozkazům a rozhodne se proti plánům velení bojovat… (oficiální text distributora)

SOLOM.

Atmosféra filmu hned od začátku skutečně připomíná hlavně drama, kdy máme šanci sledovat arogantního a hlavně agresivního mladíka Reese, který nemá úctu ani ke svým přátelům, ani k ženám. Žije hlavně sám pro sebe a ostatní jsou pro nej jen obtížný hmyz, který rád zesměšňuje a ponižuje. Díky své prudké povaze tráví spoustu času ve vojenském vězení a jde od jednoho průšvihu k dalšímu. Tentokrát ovšem netuší, že se dostal do hledáčku bláznivému vědci, který v něm vidí potencionální pokusné morče. Až do teď má děj svižný průběh a divák se hlavně díky Walkenovým hláškám nenudí. Jenže s příjezdem na kliniku započne nuda. Dalších dvacet minut se celkem nic neděje a jen posloucháme nesmyslné bláboly jednoho pacienta. Ten se ovšem později změní a je rozhodně rovněž velkým přínosem pro jinak docela nudný děj. Hlavní slovo má však pořád náš hrdina Reese, který nepřestává zesměšňovat jak personál, tak i své spolupacienty. Tady tvůrci připravili na diváky jednu ze svých psychologických her. Některé slabší povahy to možná vzdají a nedodívají se ani dokonce. Děj totiž postrádá veškeré napětí, ale zato poodhaluje šílenost zdejšího místa a jeho obyvatel. Ti co vydrží až do konce určitě litovat nebudou i když musím přiznat, že jsem pořád očekával závěrečný rozjezd, který se ovšem nekonal. Úplný závěr mi přišel takový nemasný, neslaný – obyčejný průměr, který završil i celkově průměrný film.Hlavními pozitivy tohoto snímku jsou především slušný hudební doprovod ( který místy skvěle oživil naprosto nudné pasáže a Walkenův herecký výkon jenž byl hlavní doménou a ozdobou filmu. ()

blackrain

James Reese je arogantní hajzlík a násilník, který si s respektováním druhých nedělá žádné problémy a s úctou k ostatním taky zachází po svém. Tak co s ním? Zavřeme ho do speciálního zařízení, které připomíná obyčejnou nemocnici. Pak se ukáže, že je to experimentální zařízení, kde se zkoumá jak lze potlačit násilí a vztek. Ano, je pravda, že se film místy vleče a postrádá jakékoliv napětí, ale je to jen záměr filmových tvůrců, kteří si s námi chtěli zahrát známou psychologickou hru. Pokud chcete vidět herecké začátky Christophera Walkena, tak vám film můžu doporučit. Ten jeho upřený pohled mu zůstal i dnes. On je tahounem celého filmu. ()

tron

„Pozri, zlato, môžeš to mať dvoma spôsobmi. Prvý je po dobrom. Ten druhý, zákonite, po zlom.“ Strašne otravný film, v ktorom dvaja zranení vojaci sedia v izbe alebo sa prechádzajú v priľahlom parku a rozprávajú sa, kým miestny lekár na nich zrejme prevádza ilegálne pokusy. Nič z toho ale prvú hodinu nevidíme. Zvyšných 30 minút je po ospalej hodine už len oným povestným „doklepnutím do truhly“, len aby ste to konečne mali za sebou. Úplná katastrofa to nie je, je to len nuda, ale ak máte radi (vtedy ani nie 30-ročného) Christophera Walkena, za jedno pozretie to, takmer, stojí. Zdĺhavé, neatraktívne. Pôvodne som chcel dať až 40%, ale keď som si predstavil, že by som si túto nudu musel pozrieť ešte raz... ()

obitus

Mladý voják se po potyčce s vojenskou policií ocitá v nemocnici, která je trochu divná. Jen hrstka pacientů, zato nějaká ta zvláštní zařízení, pokusné opice a dráty do hlavy. Více drama než scifi horror, ale poměrně zajímavé, hlavně díky začínajícímu Christopheru Walkenovi v hlavní roli. Už coby mladíček měl ten svůj nepříjemnej pohled. Zápletka je trochu plytká a tak se příběh místy vleče, ale některé scény, včetně závěru jsou poměrně interesantně natočené, čemuž pomáhá i zajímavý hudební podkres. ()

eraserhead666

Ono to nakonec bylo docela zajímavé, i když jsem od toho čekal úplně, ale opravdu úplně něco jiného. Naštěstí za to mladičký Walken zatáhl, ten jeho věčně se tlemící kolega taky a vznikl z toho zajímavý a podivínský dramatický thriller, který, a možná je to dobře, tu roušku moc nepoodhrne. Za ty opice bych jim nakopal prdele. ()