Ten z vedlejšího hrobu

• angličtina

The Guy in the Grave Next Door

Romantický

Švédsko, 2002, 94 min

"Benny a já máme společný..." "Sex. Animální. Nic vegetariánského." Většina romantických filmů je založena na příběhu dvou lidí, kteří se 3/4 filmu míjejí, aby si nakonec padli kolem krku a zjistili, že si vlastně perfektně rozumí. Švédské "Grabben i graven bredvid" trochu obráceně představuje dva cizince, kteří spolu začnou chodit již po úvodních titulcích, aby postupně přicházeli na to, že jsou vlastně úplně odlišní. To je ale asi tak jediné, čím se tento film vymyká oproti běžné romantické produkci. Kdyby dialogy v některých případech pocházely od Rosamundy Pilcherové, vůbec bych se nedivila a ani výborní herečtí protagonisté jim tentokrát nějaký hlubší smysl dát nedokáží. Objektivně tak za dvě a půl hvězdy, které za mého oblíbence Michaela Nyqvista v roli dokonale buranského a přitom chytrého farmáře zaokrouhluji nahoru.(21.8.2010)

• Indiana

Pro mě hodně těžko stravitelný snímek.(27.7.2005)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,500,000(1.9.2010)

No, musím uznat, že jsem viděla řadu lepších snímků než tento, ale na 3 a půl hvězdy to vidím s čistým svědomím. A protože ostatní šli s hodnocením celkem nízko, zaokrouhlím to směrem vzhůru. :-)(7.8.2007)