Tři bratři chtějí pomstít tragickou smrt milované osoby, ale zapletou se přitom s dcerami těch, kteří mají podle nich všechno na svědomí. (Netflix)

mikla

Dej seriálu je velmi zaujimavý..začína sa románikom starca a tinedžerky, ktorý sa končí tragédiou a spojí tak nečakane životy troch bratov a troch sestier a každý si vytovrí vlastný vztah...dej je zaujimavý, je v nom vela akcie, tragédie, humoru a to všetko je velmi dobre poprepletané...skvelé postavy ako napríklad Benito a Leandro Santos..samozrejme príbeh sprevádzaný skvelou hudbou...myslim že tvorcovia ccheli vymyslieť niečo nové čo diváci ešte nevideli a čo by každého dostalo do takzvaného varu. Kráskou je hlavne Paola Rey či Zharick Leon, ktorá naspievala aj niekolko skvelých piesní..vrátane tej úvodnej zvučky...Slovenský dabing je skvelý a hlasy našich hercov sa velmi zhodujú s postavami...seriál ma velmi potešil.....Bernardo sa zamiluje do mladej Lívie a rozhodne sa kvoli nej zanechať svoj terajší život- svoju manželku a svoje tri dcéry a stráviť zvyšok svojho života s mladou Líniou aj napriek tomu že jej bratia nesúhlasia s týmto vztahom. Všetko ide podla plánu až do dna kedy Bernardo náhodne umiera. Líbia je zúfalá a od miestnych ludí je donutená aby sa priznala jeho rodine a výmanila od nich peniaze. Bernardova žena Gabriela však dievča pred celou rodinou poníži a dievčina si po odchode s domu siahne na život. Jej bratia identifikujú jej telo a prisahajú že sa jej smrť Gabriela aj celá jej rodina zaplatí. Prichádzajú na hacienud a spájajú sa s Evou- vernou zamestankynou dona Bernarda. Bratia sa zamestnajú na haciende ako murári a stavajú dom najstaršej dcéry Normy a jej muža Fernanda. Ich manželstvo je na pokrjai krachu, pretože Norma bola za mlada znásilnená a odmieta svojho muža. Najstarší sa s bratov sa do nej zamiluje a postupom času zabudá na pomstu, dokonca spolu strávia noc a Juan jej ukáže v akej chudobe žije. Franko si začne románik s Chimenou ale ked Chimena zistí že má vztah so speváčkou Rosáriou a tak sa vztah skončí. Chimenu totiž začal priťahovať jeho brat Ocar. Obaja sa do seba zamilujú a chcú sa vziať. Zoberú sa ale hned po svadbe ich preruší jej sestra Sara s Gabrielou. Na haciende začne peklo a Gabriela vykazuje dievča s domu aby žila s mužom , ktorého si vybrala. Po čase odchádza aj Norma, ktorý čaká s Chuanom dieťa. Po čase dievčatá pridu nato, prečo vlastne bratia Reyesovci prišli na haciendu a so strachom odchádzajú naspať ku Gabriele. Zároven je vyhodená aj Eva, ktorá bola ich komplickou. Bratia zostanú na mizine, pretože im ich nepriatela, ktorých si objednal Armadno Navarro zničili ich pekáren a navyše si Armando vzal Rosáriu čo Frankovi zlomilo srdce. Preto prijal ponuku oženiť sa so starou milionárkou Eduvinou, aby sa dostal s chudoby.Lenže Eduvina počas svadby umiera a Franko sa stane jediným dedičom celého jej majetku. Spolu so svojími bratmi haciendu zdvihne na nohy a spravia s nej najkrajšiu haciendu v okolí. Postupne sa bratia znovu dostávajú k sestrám lisondovým a Juan spozná aj svojho syna, ktorého Norma pomenuje Juan David. Ukáže sa že Sarita bola celý čas zamilovaná do Franka a on jej tiež nezostal lahostajný. Po všetkých tých hádkach mu raz Sara zachráni život, ked Franka unesú muži Armanda Navara. o Juana začala mať záujem podlá Dinora, ktorá kedysi chodila s Fernandm. Nahovorí Norme aj Juanovi všelijaké lži, ktoré ich na čas rozdelia ale ich láska je taká silná že čoskoro sa znovu uzmieria a zistia čo je Dinora zač. Konečne plánujú svadbu, lenže Dinora si najme zabijakov a Juana unesu a mužia. Všetci sú zufalí a zdesený že zmizol den pred svadbou. Lenže Ruth- dievča, ktoré bratia prijali ako ssoju sestru a je aj dcéra Evy- Juana nájde. Dinora prikáže aby ich zabili. Chlapi však nedokážu zabiť také krásne dievča a nechaju ich žit. Ich priatelia s haciendy im pomožu vrátiť sa domov. No Gabriela všetkým pripravila velké prekvapenie- s Fernandom sa rozhodli že sa vezmú. Všetci sú šokovaný týmto rozhodnutým. PO návrate zo svadobnej cesty sa Fernando stáva pánom domu a ponižuje sestry Elisondové a Gabrielu hucká proti nim. Dokonca do domu prijme aj dvoch podlích zamestancov- Malcolma a Carmelu, ktorý niesu po chuti ani dedkovi Martinovi. Juan a Norma sa rozhodnú konečne vziať. Ich svadbu sa rozhodne prekaziť znovu Dinora. Plánuje podlý plán že ich všetkých na svadbe zabije. Lenže v den svadby si pomíli kostol a striela do neznámych ludí. Začína ju prenasledovať polícia. Juan a Norma sa konečne vezmú a na haciendu majú velkolepú svadbu. Dinora útek prežije a spája sa s Armandom aj Fernandom. Po čase sa uchyli v dome Elisondovcov a spolu s Fernandom začnú ubližovať Gabriele, ktorá si uvedomí akú chybu spravila, ked zanevrela svoje dcéry. Ked Dinoru v dome zočí aj don Martin, rozhodnú sa starca odpraviť do domova dochodcov. Dedko tam však natrafí na donu Ortensiu, s ktooru plánuje útek. Ked sa don Martin dostane domov oznámi Reyesovcom že Dinora je na haciende a že spolu s Fernandom, Armandom a dalšími mučia Gabrielu na haciende. Juan sa ju sám vyberie zachrániť ale sám je zajatý a spolu s Gabrielou sa stávajú rukojemníkmi. AKo výkupné žiadajú peniaze a bezpečný unik z krajiny. Akcia policii nevyjde a Juan s Gabrielou sú unesení aj dalej a Dinora ich zavlečie až do močiarov. Tam ju stretne neblahý osud- je poranená zvieraťom a umiera v močiari. Nakoniec umiera aj Fernando pri pokuse zabiť Juana aj Gabrielu. Polícia a ludia s haciendy ich nájdu a privedu naspať domov. Franko si vezme Saritu a všetci začínajú žit štastný život. Po smrti Armanda znovu otvorí Rosária bar a začne znovu spievať..zostáva však bez muža kedže Franko si vzal Saritu a Armando umrel...jej láskou zostal spev... () (méně) (více)

Maeve.Orion

Jedna z mála telenoviel, ktorá sa aj dala pozerať. Sexi herečky nechajú nejedného chlapa vo vytržení a ich obtiahnuté kožené oblečenie, ktoré tesne obopína ich "prirodzene" narastené a naliate prsia a krásne tvarovaný zadoček je jednoducho pastva pre oči, a najmä ak jazdia na koňovi ako o dušu. Ženám zasa ulahodia traja "bratia". Nejedno dievča by ostalo v pomykove aspoň tri dni, keby si malo vybrať jedného z nich hoc aj na jednu noc. Krásny ľudia, bizarný príbeh, niektoré herecké výkony a scény k popukaniu, a pre niektorých úchylov skvelá sebarealizácia pri onanovaní. 30% ()

BogacCc

Ja si nemôžem pomôcť, ale mňa táto telenovela fakt bavila (ako jediná). Momentálne to chodí opäť v TV a keď mám čas, rád si to pozriem. Nádherné herečky, skvelá hudba a sympatickè prostredie. Možno budem za teplèho, ale ja dávam 5*. Je to spomienka na moje mladučkè roky. Vždy si to rád pozriem a zaspomínam .... 95 percent.. nemôžem si pomôcť... ()

anicca

Tak áno, je to telenovela, má množstvo nepochopiteľných zvratov a absolútne trapnych zápletiek. Ale bolo natočených kvantum omnoho horších telenoviel ako je táto. Niektorí herci vedia hrať (2,3 určite) a vystupuje tu plejáda fakt veľmi pekných ľudí. Určite si radšej pozrieť toto ako skvosty typu: Cabecita, Yago, Maximo corazon a podobne ()

neskvik

To je proste tak zle, ze je to az vyborne :D Samozrejme sa to nemoze brat vazne. 4 plus za pekne herecky a 5. za komiku, iked ta bola nechcena. ()

Dr.Miku

Brané s nadsázkou, pretože inak telenovely brať ani nemôžeme, však? Je veľmi vtipné ako polovica hodnotiacich dala odpad (asi dúfali v Oscarovú hlboko korektnú drámu) a druhá sa stotožňuje s názorom, že ide o najlepšiu telenovelu. Skrytá vášen je moja najobľúbenejšia telenovela , ktorá má v sebe obrovskú dávku vtipu a dovolím si tvrdiť aj sarkazmu a irónie, často sme svedkami zosmiešnenia postáv v odľahčenom duchu, čo dodáva seriálu na komickosti, a to často v tomto type žánru chýba, všetko je brané akosi seriózne, ale toto je pravá výnimka. Ďalšie nezanedbateľné pozitívum sú samozrejme nezabudnuteľné piesne a herci/herečky, na ktorých sa príjemne pozerá a sú neskutočne sympatickí, svoju rolu hrajú proste dobre. Každá postava v seriáli je špecifická a každý si nájde tú svoju, či už pritepleného Leandra, neznesiteľného tučka Benita, pozitívnu Ruth alebo spontánnu Pepitu. Hlavná zápletka, ktorá je klišoidným klišé - tri sestry+traja bratia - tú hravo dokážem odpustiť, pretože aj to beriem ako čistú paródiu na svoj žáner. Keď som sa nedávno dozvedela, že je seriál na Netflixe s originálnym dabingom tak mi srdce poskočilo :D ps: RIP Juanova kamioneta ()

LaLoca733

Keďže druhá séria tejto telenovely na ČSFD ešte nebola pridaná, zhrniem recenzie pre obe série do jednej.  Pasión de Gavilanes 1 Za mňa jedna z najlepších telenoviel vôbec. Telenovela ako taká nemá za úlohu ukazovať realitu alebo vôbec byť reálna, jedná sa o oddychové pozeranie, nad ktorým sa netreba vôbec zamýšľať. Presne toto a omnoho viac spĺňala prvá séria Skrytej Vášne, ktorú som videla bezmála minimálne 12x, z toho 3x v slovenčine. Jednoduchý humor, láska a množstvo scén, pri ktorých človek zisťuje, že je natočená naozaj dobre - Juan Pablo Shuk zahral svoju rolu neuveriteľne. Tak ako ho milujem v roli coronela Martíneza v Narcos, rovnako ho nenávidím v roli Fernanda Escandona v Skrytej Vášni 1. Na margo prvej série sa viac rozpisovať nebudem, keďže príbeh bol priamočiary, jednoduchý, často vcelku vtipný, a v zásade lineárny. Tí, ktorí od telenovely očakávajú dychberúci produkčný zážitok, by si mali naštudovať, čo vlastne telenovela je a aké je jej cieľové publikum.  Pasión de Gavilanes 2 Povedala by som, že druhá séria tejto telenovely nemá s tou prvou okrem postáv spoločné absolútne nič, avšak až po tom, ako som tento fakt prijala, som ju začala naozaj milovať. Ako skalná fanúšička prvej série som bola po zhliadnutí prvých troch dielov neskutočne sklamaná. Doslova ma bolelo ich sledovať, zotrvala som len z lojality voči prvej sérii - a to som kvôli tejto telenovele vstávala o 4 hodine ráno každý deň, keďže som ju sledovala na kolumbijskej TV stanici zo Slovenska, v absolútnej premiére. Po cca 10 dieloch sa však môj názor zmenil - dej nabral na obrátkach a ako v každej klasickej telenovele, koniec každého dielu bol napínavý natoľko, že som neodolala pozrieť aj ďalšiu časť.  Ústredným motívom mala byť vražda akéhosi profesora z miestnej školy, ktorý tyranizoval synov (dvojčatá) Juana a Normy. Mám pocit, že tvorcom sa to akosi vymklo z rúk, lebo v konečnom dôsledku táto vražda a jej vyriešenie boli len doklepnutím celého príbehu, akýmsi postranným dejom.  Osudy postáv Juan a Norma - toto boli na začiatku asi jediné postavy, ktorých správanie korešpondovalo s prvou sériou. Zamilovaný pár, Juan ako vždy macho, avšak pri Norme ustráchaný trpaslík. Norma ako silná žena, milujúca matka. Páči sa mi, že autor si spomenul na proroctvo veštkyne z prvej série, ktorá Juanovi predpovedala, že bude mať v budúcnosti tri deti, najprv jedno a potom dvojičky. V druhej sérii sa naozaj objavili dvojičky, chlapci.  Ani tento pár však časom v druhej sérii neostal nezmenený, absolútne som nepochopila Juanovo správanie voči Rosario Montes, ktorú "z pomsty, aby si vychutnala vlastnú medicínu" začal násilím bozkávať a pomaly a isto znásilňovať. Táto vsuvka bola v druhej sérii podľa mňa absolútne mimo misu a bez tejto okolnosti by sa dalo povedať, že tieto postavy ostali rovnaké, ale žiaľ, povedať sa to nedá.  Óscar a Jimena - tejto dvojici sa nepodarilo mať vlastné dieťa a tak venovali svoj život kariére v oblasti módy a venovali sa synovcom a neteriam. Avšak neskôr sa dozvedáme, že Óscar má nemanželského syna Duvána s istou Rominou Clemente, nevzdelanou ženou z vidieka. Tento zvrat absolútne nabúral rozprávkovosť prvej série o nekonečných, dokonalých a nerozvrátiteľných vzťahoch troch bratov a troch sestier. Priznám sa, že na začiatku som bola z toho aj ja sklamaná a vravela som si, že ak mali tieto ideály takto skaziť, radšej druhú sériu ani nemuseli natáčať, ale po čase som sa naozaj odpútala od toho, že druhá séria je pokračovaním tej prvej, začala som ju vnímať oddelene a naopak som tento dej veľmi ocenila. (Romine a Duvánovi sa povenujem ešte neskôr.) Franco a Sara - z pohľadu skalného fanúšika prvej série znova sklamanie (Franco opustil Saritu), avšak pochopiteľné z dôvodu, že Michel Brown o účinkovanie v druhej sérii nemal záujem a pre fanúšikov bol zázrak, že sa v telenovele nakoniec aspoň na pár dielov objavil. Sara žije sama a vychováva svoje deti (dcéru pomenovala podľa matky!), je tolerantná a predstavuje novodobý spôsob výchovy detí, avšak neskôr sa história zopakuje a bude sa správať voči vlastným deťom rovnako ako jej matka voči nej a jej sestrám v prvej sérii.  Rosario Montes - v prvej sérii sexbomba, v druhej sérii skrachovaná štetka. Nevedela som si vybrať či je jej postava smiešna alebo mi je z nej smutno. Síce po rokoch zachovalá, sebavedomie za 20 rokov nestratila, ale sebareflexiu zjavne absolútne. Od začiatku až do konca telenovely prenasleduje Juana Davida, ktorý by mohol byť jej synom, dokonca ho sfetovala a pretiahla. Je taká trápna, až to bolí, ani tanec jej už tak nejde, vyzerá pri tom komicky. V celej telenovele len štípe a zavadzia, povedala by som, že jej postava robí druhú sériu "telenovelou", inak by táto séria veľmi telenovelová v zásade ani nebola.  Panchita López - výmena herečky len preto, lebo tvorcovia za každú cenu chcú, aby bola tučná, pričom pôvodná herečka schudla... Fuj.  Martín Acevedo - Jorge Cao odmietol hrať dona Martincita v druhej sérii a tak ho nahradili Germánom Quinterom. Popravde, názor na túto postavu som nezmenila ani po zhliadnutí celej druhej série druhý a tretí raz. Don Martín predstavoval komickú postavu starca, ktorý je zázračne silný a prežije hádam aj 200 rokov. Okrem toho predstavoval človeka, ktorý to má v hlave v poriadku omnoho viac ako všetci mladší navôkol. V druhej sérii nachádzame dona Martína, ktorý má nočné mory, trepe bludy, je mimo realitu, treba sa oňho starať a jediné čo z najmilovanejšej postavy prvej série ostalo je jeho nehynúce "Las pelotas del marrano!". Ako som napísala, názor som nezmenila, ak mali urobiť z dona Martína toto a ešte aj s iným hercom (napriek tomu, že Germán Quintero je veľmi sympatický), radšej mohol počas tých 20 rokov dejovo zomrieť. V príbehu nemá absolútne žiadnu hodnotu, keby tam táto postava nebola, bola by každá časť približne o 5 minút kratšia o zábery vrieskajúceho šialeného starca, ktoré neslúžili absolútne ničomu.  Gabriela Acevedo - postava starej Gabriely nesklamala! Stále sa všetkým pletie do života, len už ju akosi všetci ignorujú a pevne som dúfala, že znova stretne nejakého mladého pohľadného zloducha, čo sa aj stalo, a znova ju musel pomaly obrať o život a majetok, aby pochopila, že na ľudí jednoducho nemá odhad. Hodnotím to super! Bez tejto dejovej línie by som jednoducho nebola spokojná! A to, že toho zloducha nakoniec ešte aj sama odstrelí, to ma dostalo! Dejové línie hodné pozornosti, aneb čo urobilo z druhej série telenovelu 21. storočia: Óscarov nemanželský syn Duván - vskutku veľmi zaujímavý psychologický profil mala práve táto postava. Malý Duván, ktorý bol vychovávaný v biede svojou nevzdelanou matkou Rominou bez spôsobov, ktorá si nechala Duvána len preto, že cítila vidinu peňazí od jeho otca (ostatných tehotenstiev sa zbavila). Romina Clemente mu vsugerováva myšlienky a názory a malý chlapec sa zmieta medzi tým, ako prirodzene rozlišuje medzi dobrým a zlým a medzi presvedčením, že to, čo povie matka, je vždy to správne, lebo predsa matka by neklamala, matka by nič zlé neurobila, matka je symbolom absolútnej dôvery, aj keď mu niečo vraví, že to tak byť nemusí. Inak ako "bruto" (hlupák) ho nenazvala, ale napriek tomu je preňho všetkým a položil by za ňu aj život. Urobí, čo mu povie, aj keď má pocit, že to asi nebude správne, napriek tomu zvíťazí uňho zakaždým dôvera v matku - otrávi Jimenu, ukradne kľúče od Jimeninho domu, otrávi sám seba.  Zároveň Katherine Porto v roli Rominy Clemente je absolútna topka celej telenovely. Jej herecké výkony sú skrátka dokonalé - presne predstavuje jednoduchú vidiecku ženu, ktorá nikde nebola, nič nevie, ale rozdrapuje sa všade a dokonale pozná všetky svoje práva. (Doslova odzrkadľuje súčasný stav spoločnosti, v ktorej sú všetci facebookoví účastníci top epidemiológovia, politológovia a iné druhy lógov.) Homosexuálny vzťah Francovho a Sarinho syna Andrésa - páčilo sa mi, že tvorcovia zahrnuli aj túto tému a trocha ma pobavilo, keď som si spomenula na 68. časť prvej série, kde Juan našiel Óscara polonahého v spoločnosti Leandra, ktorý mal na sebe ženské šaty a bol znechutený a vo veľkom to riešil s Francom, že ich brat asi "prehodil vyhýbku" - o 20 rokov neskôr má samotný Francov syn Andrés funkčný homosexuálny vzťah so španielskym caballeristom Albínom a všetci sú tomuto vzťahu otvorení a jediný, kto má na to negatívny názor je jedna z najzápornejších postáv tejto série, Demetrio Jurado.  Kolumbia je krásna, ale aj nebezpečná krajina, plná banditov a gangov - zatiaľ čo prvá séria ukazovala len násilie kvôli nenaplnenej láske, druhá séria poukazuje aj na aktuálne problémy Južnej Ameriky, a teda na chudobu a gangy. Ukazuje, že svet nie je čiernobiely a ľudia nie sú len zlí alebo dobrí - zobrazuje napríklad príbeh Nina Barchu, ktorý je v srdci dobrým človekom, avšak narodil sa v absolútnej chudobe a aby mohol zabezpečiť aké-také podmienky (a jedlo) svojej rodine, musel sa začleniť do gangu a robiť aj veci, ktoré sám vnímal ako nesprávne. Napriek tomu, že aj dostal (od Sarity) šancu začať nový život, gang si ho našiel a nakoniec ho zabili.  Sériové vraždy mladých žien, ktoré nemá kto potrestať - tvorcovia sa dotkli aj témy nedostatočného zabezpečenia a prostriedkov kolumbijskej polície, ktoré majú za následok množstvo vrážd, ktoré nemá kto riešiť a potrestať, príčinou čoho sa zločinci ani neunúvajú zvlášť za sebou zahladiť stopy, vraždia hlava-nehlava cítia sa nepotrestateľní. Toto zobrazovala postava Demetria Jurada, ktorý bol jednoducho úchyl a robila mu dobre predstava znásilnenej umierajúcej ženy v jeho rukách, a tak ich znásilňoval a bodal nožom kade-tade v noci, nechával stopy a polícia len zalamovala rukami, ale v zásade nič neriešila. Až kým to neskúsil na Francovu dcéru Gaby - Franco ho dokopal do bezvedomia a zrazu mali kriminalisti chuť prípad riešiť a všetky vraždy boli objasnené šmahom ruky za 2 dni.  A po tomto všetkom sa nemôže divák čudovať, že ústredná téma, a teda mysteriózna vražda miestneho profesora, z ktorej obvinili dvojičky, Ericka a Leóna Reyesových, je len motívom, ktorý sprevádzal telenovelu od prvej časti až po poslednú kdesi v úzadí. A ak mal byť ústrednou témou vzťah Muriel Caballero (dcéry Rosario Montes) a Juana Davida Reyesa, ako by sa na telenovelu patrilo (veď láska!) tak táto téma tam z môjho pohľadu bola natlačená absolútne nasilu a momenty týchto dvoch zaľúbencov som mala chuť jednoducho pretočiť, a radšej sledovať ako Demetrio Jurado oblbuje starú Gabrielu a Saru a popri tom si v noci nenápadne odskočí z jej domu zavraždiť nejakú tú mladú slečnu. Alebo ako Romina Clemente s obľubou chodí na Óscarove a Jimenine pozemky a neštíti sa všetkým zúčastneným rozbíjať hlavy kameňom.  Druhá séria Skrytej Vášne bola oproti prvej rozhodne aspoň minimálne realistická (mali už aj mobily, dokonca smartphony!), miestami vtipná a videla som ju zatiaľ 3x a rada sa k nej znova vrátim počas najbližších 20 rokov, kým im napadne natočiť tretiu sériu :D Jediná vec, čo bila do očí, bolo mysteriózne zmiznutie a následné bleskurýchle objavenie sa Franca Reyesa, avšak pochopiteľné, vzhľadom na okolnosti okolo hercových manierov mimo produkcie.  Za mňa jasných 5*! () (méně) (více)