Přežili jsme Ardeny

• USA Saints and Soldiers (více)

V polovině prosince roku 1944 se Hitlerova armáda chystá na bleskovou válku u Ardenského lesa a hrozivou zimní ofenzívu známou dnes jako bitva o výběžek. Desátník Nathan Greer a jeho přítel Gordon Gunderson se octnou v pasti spolu s více než stovkou amerických vojáků na zasněženém poli. Střelba Němců vnese paniku a zmatek do jejich řad. Greerovi, Gundersonovi a hrstce dalších mužů se podaří uniknout před masakrem do blízkého lesa. Bez jídla a zbraní se vydávají do nemilosrdné zimy a pokouší se dostat zpátky na spojenecké území. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Nízký rozpočet, ale vcelku charakteristický scénář. Konverzační drama, která atmosférou nemá v žádném případě nic společného s danou realitou, přibližuje jednu zásadní událost druhé světové války, odehrávající se v Normandii. Osudy několika vojáků v době, kdy zbraně byli zrovna v poklidu. Válečné scény se tu sice nějaké objeví, ale to jenom z nutnosti s ohledem na dané téma. Snímek se sice výpravou tváří jako válečný velkofilm, ale v rámci žánru válečné filmové nadšence nemá šanci nějak nadchnout. ()

bernajk

Vcelku dobry film z druhe svetove valky. Hrstka vojaku se potrebuje dostat za frontu s dulezityma informacema. Zacatek filmu je pro nekoho nudny (pro mne ani ne), v zaveru se dostane i na akci. Film neni cely o valceni a myslim si, ze to reziser asi zamerne nechtel. Cely se nese nepopiratelne ve Spielbergove duchu. ()

Hpatrik

I přes viditelně nízký rozpočet to má celkem slušné vizuální kvality, jinak je to ale naprostá blbost a totální výsměch všem výsadkářům bojujících v druhé světové válce... důstojník si v den D otevře pojízdný bar, a vojáci s odbojem soutěží o to, kdo je nejlepší střelec a nikomu to nepřijde divné?! Tak tohle opravdu ne! ()

Odpadlik

Podle mého velmi realistický film natočený s neznámými herci v podstatě v jediném lese v zimě, s minimem prostředků. Žádné heroické výkony á la Hollywood, žádné mega-bitevní scény jako v "Ryanovi". A přesto např. střelba je velice krutě realistická, prostě uprostřed lesa zasviští kulka a konec ... Ve filmu je navíc několik (pro mě) dojemých motivů. ()

ecis

Hned po prvych zaberoch ucitite nedostatok penazi pri natacani. Kompenzacia vojnovej atmosfery pomocou jednoducheho obrazoveho filtru je niekedy az prehnana. Slabsie herecke obsadenie putujuce zasnezenym lesom s obcasnymi filozofickymi ale aj zbytocnymi recickami. Jedna vacsia akcia na zaver a koniec. Vydych. Tych 90 minut bolo akotak optimalnych. Viac by to uz urcite neznieslo. Priemerna vojnova "dramicka". ()

milhouse333

Pokud od toho nečekáte že během filmu budou všichni střílet po všem co se hne, anebo že občas i jen tak vystřelí po něčem co se ani hýbat nehodlá a oddáte se malinko spíše tomu, jak to dříve mohlo být, je to překvapivě zajímavý snímek. Pravda, chudý na akci, střelný prach, navíc kopíruje fimovou atmosféru, kterou jsme viděli už v lepších snímcích, ale o to spíše jej múžete sledovat v klidu a trochu si u něj zapřemýšlet. Atmosféra zimy v Ardenách je vystižena moc dobře. ()

renoarko

Už na prvý pohľad je jasné, že Prežili sme Ardeny nie je vysokorozpočtovým vojnovým filmom. Na tej hŕstke bojových scén bol finančný deficit sakra poznať, čo je trošku škoda. Preto sú ťažiskom snímky vzájomné vzťahy medzi vojakmi. Film jednoznačne nebude patriť medzi top vojnové filmy, to je jasné. Ale prečo dávam až toľko hviezd? Neviem, mne sa film celkom páčil, výkony neznámych hercov ma zaujali. Je tu dôraz hlavne na dušu a ľudskú psychiku, a pre mňa je to viac ako stovka rozstrieľaných končatín civiacich z plátna. ()

Mocoft

Z pěti lidí musí přežít jeden, aby doručil na velitelství důležité informace, které mohou zachránit tisíce životů. Ale půjde to těžce, jsou totiž v hloubi německého týlu, se 4mi nábojemi a ve spojeneckých uniformách :((( Moc pěkný film, kde každý život má hodnotu a zklamaný bude jen ten kdo místo reality očekává akčňák. ()

havran

Zajímavý film, ale pozor kdo by se těšil na film stylu "Za ródinu" anebo na závěrečné polibky pod vlajkou s pruhy - nebude uspokojen. ()

Taffey

Film se mi líbil. Je to spíš takový příběh podobný knihám Tři kamarádi, než nějakým vysokorozpočtovým filmům s neustálou akcí. Film byl zaměřen na hrstku vojáků, ne na celý regiment. O to víc osobní byl. Děj sice není nijak závratný, stejně, jako tempo, nicméně o to víc mě osobně vtáhl do děje. Věřil jsem mu každou jeho vteřinu. Jediné, co mi pěkně pilo krev, byl formát 4:3, který je na dnes zakoupeném DVD za 39 kaček, přítomen. Řekl bych, že půvdně byl natočen širokoúhle a jako takový by vyzněl úplně jinak. Jakožto fotografovi mi vyloženě vadila kompozice v mnoha záběrech, kdy bylo evidentní, že buď byl kameraman naprostý antitalent, nebo nebyl ale zfušovali to u nás ve studiu u přípravy do TV vysílání do formátu 4:3. To mi vadilo strašně. Ale jinak film není vůbec špatný, ale čtyři hvězdičky mu nedám. Spíš 3 a 1/2. ()

playboy_05

na válečný film mi to přišlo dost pomalé...přece jenom ve válce se pořád něco děje a tohle bylo až moc oddechové...scénář byl napsán ale celkem obstojně...ale výkony herců spíš průměr...a celkově taky průměr ()

lenzi

Ja som bol milo prekvapený a nerozumiem tomu nízkemu hodnoteniu. Samozrejme, že sa nejedná o vojnový veľkofilm, ale za málo peňazí sa natočil celkom slušný film. ()

qVitek

Velmi dojemný válečný film. Typickému konzumnímu divákovi se asi líbit nebude, protože nemá mnoho skvělých efektů ala film zachraňte vojína Ryana...Tento film krásně popisuje psychiku vojáků a to, co prožívali. ()

fantomas19

* priateľstvo & traumy vo vojne * útek, úkryty vs. odvaha a snaha dosiahnuť cieľ * Americká vojnová dráma z roku 2003, ktorú režíroval Ryan Little, je príbehom skupinky vojakov za nepriateľskou líniou. V zajateckom tábore v horách v Ardenách počas spojeneckej invázie v druhej svetovej vojne príde k náhlemu zabíjaniu a chaotickému úteku amerických zajatcov. V lese sa stretnú Gordon (Peter Holden), Deacon (Corbin Allred), lekár Gould (Alexander Polinsky) a Shirl (Larry Bagby). Nájdu britského parašutistu Oberona Winleyho (Kirby Heyborne) a rozhodnú sa mu pomôcť dopraviť dôležité informácie späť k svojim armádam. Film je sviežim pohľadom v napínavej atmosfére na silu priateľstva, rôzne formy odvahy a ťažký boj s osobnými traumami počas vojny. ()

aa12

Tenhle film se utápí v tom americkým stereotypu, který už snad nemůže nikoho bavit, sice někoho to může zaujmout, ale já jsem už viděl tolik filmů a tohle je fakt podprůměr. ()

Megynka

Vždycky si říkám, že takovéhle filmy prostě nejdou hodnotit špatně, když vypráví o tom, co by každý měl znát a alespoň na chvíli cítit, aby pochopil. Ono není ani tak hrozné to, kolik lidí padlo v boji, ale kolik lidí padlo, aniž by vůbec vědělo za co ... za co vlastně bojují. Další z filmů, které člověk musí vidět. I když za mě jen 3*. ()