12 + 1

Douze et un

The 13 Chairs

Komedie

Itálie / Francie, 1969, 96 min

Novelu Dvanáct křesel už pokusil kdekdo zrežírovat, mezi nimi s Burianem, s Mel Brooks a dalšími, ale jsou to takové všelijaké. Tento neznámý ale ví co je humor, je svižný, v hlavní roli Vittorio Gassman jako pila. Ač Sharon Tate je taky vedena jako hlavní, na obrazovce je asi jen polovinu z celkového času. Cítí humor, tempo, byla dobrou volbou. Skoro v hlavní roli je i v Čechách méně známý Tim Brooke-Taylor (Jackie). On častěji spolupracoval s Monty Python a ne jen to, psal pro nich již v té době kdy ještě Pythony nebyli ani kompletní. Docela má prostor i Ottavia Piccolo, anebo De Sica. Myslel jsem že Orson Welles bude jen jako cameo, nakonec málem zbourali divadlo. .........Je to bláznivý film, jeden gag za druhým a skoro bez hluchých míst. Vnímá jen legraci a zbytek není na maděru rozepsaný (zbytečně), a má nápad ještě i v posledních minutách. 4,5/5(15.12.2014)

Moc milá komedie s překrásnou Sharon Tate. Škoda, že film nelze sehnat na dvd :((17.2.2013)

• - Sharon Tate (Pat) natočila erotické scény jako první kvůli svému postupujícímu těhotenství. Rostoucí břicho je později maskováno dlouhými šály nebo velkými kabelkami. (andrew88)

• - Jedná se o poslední natočený film Sharon Tate. Film byl do kin uveden až po její předčasné smrti. (andrew88)