Arahan jangpung daejakjeon

아라한 장풍 대작전

Arahan

Akční / Fantasy / Komedie

Jižní Korea, 2004, 114 min

Arahan neoplývá žádným nadupaným scénařem nebo něčim takovým, je to v podstatě absolutně jednoduše nalinkovanej příběh o hledání vyvolenýho, kterej by měl zrubat hlavního master šmejda na kterýho ani ty největší hodný maséři nemaj a dostávaj pravidelně na prdel, jenže mě se to stejnak děsně líbilo, nejenže příběh je velice zábavnej a trošku hozenej do komedie, ale dokáže ukázat i několik vážnějších a famózních bojových scén se skvělou choreografií, nějakým tim bullettimem, bez hranic gravitace, ale v rozumný míře a skvělou hudbou, který mě dokázaly absolutně strhnout, zejména rubačky v restauraci a posléze v tréninkovým centru jsou špičkový, mimochodem ta z tréninkovýho centra je podle mě nejlepší scéna z filmu. Škoda jen malinko slabšího konce, sice bitka opět mega skvělá, ale přišlo mi, že postrádala větší náboj, kterej by mě donutil Ryu Seung-beomovi bezmezně fandit. Krom toho herci jsou tady hodně lehce oblíbitelný a to ať už se jedná o ňoumu Seung-beoma a nebo nádhernou kung-fu kočku Yoon So-yi, u který moc nechápu proč teď točí furt jen nějaký seriály, já bych jí rozhodně uvítal v dalších filmech. Je to prostě skvělá akční zábava a já po chvilkovým přemýšlení musim dát za 5(12.10.2008)

,,ARAHAN JE STAV OSVÍCENÍ, KDY UŽ SE JEDINEC NEMÁ CO UČIT. BÝT OSVÍCENÝ PODSTATOU VŠEHO STVOŘENÍ ZNAMENÁ TAKÉ SÍLU VLÁDNOUT NAD SVĚTEM. TAKOVÁ SÍLA MŮŽE VÉST KE CTIŽÁDOSTI, ALE I NAPÁCHAT VELKÉ ŠKODY“..... /// Mistři taoismu s nadsázkou – aspoň úvodní superhrdinská návnada: umění levitace, chůze po zdech, údery dlaní (jen né v domě!) tak zapůsobila. Když strážník Sang-hwan zjistí, že lítajícího chlapa nedožene, přichází celkem nudná ,,výcviková“ část. TOHLE NENÍ POČÍTAČOVÁ HRA, ALE REALITA. Po hoďce by mohla začít legrace (jen ať Sang nežvaní ty svoje kraviny!). Jo, technika zvukových vibrací je působivá…. To bylo tenkrát (2004), kdy korejským filmům (ještě) chybělo (to co už dneska mistrovsky zvládaj) - umění vyvolat emoce i ,,u přespolních“. Akce mě baví, ale jinak je to zbytečně dlouhá pohádka. A taky je dobrý zjistit, že nemusím dávat 4 hvězdy každý kravině, kde se mlátěj a lítaj! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem frajer, co chytí na špičku meče letící misku. 2.) Zjistím, že celý Kung – fu je jen o umění se pořádně nasrat. 3.) Thx za titule ,,Tadži“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE *** NAPĚTÍ *(1.8.2011)

Průměrný akčňák střihnutý velice dobrými gagy, sympatickými herci a skvělou bojovou složkou filmu. Ač děj není z nejlepších a nejlogičtějších (7 mistrů Chi (aka Power Rangers:), kterých vlastně ani není 7, hledá v průběhu dějin "vyvoleného", jež by probudil mocnou sílu Chi a zachránil svět), tak film dobře zachraňují hlavně dvě věci : Sang-hwan, jako zpočátku velice retardovaný policajt a "bulet-time Matrix" řezanice...I když i zbytek hereckého Ansámblu, není z nejhorších, tak Sang-hwana v jeho komických výstupech nepředčí...Ostatně, když se v druhé půli filmu, bleskurychle přerodí na velikého mistra v Taichi, tak dokáže dobře zahrát i jinou roli, než "fackovacího panáka"...Filmu by snad prospěl menší sestřih, pač necelé 2 hodinky na akční jízdu, byly přece jen trošičku moc....(1.11.2006)

Velmi prijemna akcni komedie. Humor je snesitelnejsi nez u jinych pro nekoho tezce stravitelnych korejskych komedii a nektere gagy jsou opravdu vyborne. Akcni choreografie je na vysoke urovni, i kdyz draty se tu rozhodne nesetrilo:-), ale myslim, ze ku prospechu filmu, protoze akce je prehledna, hezky se na ni diva a spomlavocky jsou proste uchvatne. 4,5*(28.7.2005)

Je to chvílemi fakt perfektní fantasy-akční nářez, který trpí jednak zbytečně dlouhou stopáží a někdy až přez-přehnanými matrixovskými scénami a střihem. Souboje a akce jsou perfektní, ale rozjedou se až od poloviny filmu, kdy se hlavní hrdina konečně nasere a probudí tak v sobě speciální techniky a vlastnosti, do té doby je to jen nekonečný výcvik. Film je rovněž také komedie, řada scén je opravdu vtipných. Škoda jen, že jako celek je to tak zdlouhavé, takže jsem se chvílemi nudil a tušil co bude následovat a říkal si, "no dobře, tak ať už to skončí a jede se dál"... Některé scény a chvíle, vizual a krásná hlavní herečka jsou však úžasné, stejně jako hlavní postava týpka "nekňuby", ze kterého se pomalu, ale jistě stává ultimátní bojovník ... Výborná oddechovka, úžasné triky.(17.6.2010)