Reklama

Reklama

Návrat do 36. komnaty Shaolinu

  • Hongkong Return To The 36th Chamber (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

V dobách vlády Mandžů bylo v Číně hodně pracujících lidí ve svízelné pracovní situaci. Jejich podmínky vůči pracujícím byly zdrcující, zaměstnanci odváděli velmi vysoké procento z platu přímo vlastníkovi továrny, ten tak chtěl zvýšit jejich výkonnost. V jednom městě v továrně na barvení se dělníci dohodli, že těchto ústrků již bylo dost. Najali si tedy jednoho mladého herce, aby zosobnil duchovního a experta na kung-fu z chrámu Shaolinu. Majitelé továrny však podvod odhalili a přislíbili trest každému, kdo s tím měl co do činění. Mladý herec cítí zodpovědnost za problémy, které nastanou dělníkům a přislíbí odvetu. Vydá se tedy do chrámu Shaolinu, aby mohl být přijat jako žák mezi elitní bojovníky... (Intersonic)

(více)

Recenze (60)

GigaPudding 

všechny recenze uživatele

V komediálním duchu se rozjíždí pokračování 36. komnaty šaolinu, kdy dělníky v barvírně látek utlačuje jejich šéf a parta gangsterů, což se těm dělníkům pochopitelně nelíbí, takže vymyslí plán jak svoje pracovní podmínky zlepšit. Brácha jednoho z pracovníků barvírny, Čou Jen Čieh, vlítne do barvírny s tím, že je známý šaolinský mistr San Te a s pomocí pár triků se pokusí vystrašit šéfa barvírny, ale nakonec dostanou všichni nakládačku a Čou Jen Čieh odejde učit se opravdové kungfu u opravdového mistra San Te, což je ta chvíle, kdy film opravdu začíná :). Takhle to zní úplně jako první díl a dokonce to v podobném stylu i pokračuje, ale tvůrci si uvědomili, že by byla hloupost dělat jen kopii, tak pobyt v šaolinském klášteře probíhá trochu jinak. Čou Jen Čieh při různých běžných činnostech pozoruje ty cviky s vědry a hlavičky do pytlů s pískem známé z minulého dílu a snaží se je docela komickým způsobem napodobovat, což je určitě zábavnější než některé vtipy z první části filmu. Tenhle podivný trénink později plynule přejde ve finální bitku nesoucí se ve stylu "lešenářského kungfu", které pomalu dosahuje Jackie Chanovských kvalit, chybí tomu už jen žebřík :). A choreografie všech těch akrobacií z kláštera i opravdové bitky je velmi zábavná a svým nadhledem i vtipnější než v prvním díle a hlavně taky je závěrečný boj mnohem delší. Ze začátku to teda vypadalo, že další díl 36. komnaty bude jen nudnější kopírka prvního dílu, ale po trochu pomalejší první třetině se to rozjelo pěkně a první 36. komnatě se to úplně s klidem vyrovná :). Prostě příjemná martial arts komedie s pěknou choreografií a zábavnými bitkami :). ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Podobne ako v sérií Shaolin Temple je aj tu každý diel diametrálne odlišný, hoci má rovnakú štruktúru. Oproti prvej časti, ktorá kládla väčší dôraz na cestu za nadobudnutím schopností, je jej pokračovanie akčnejšie, vtipnejšie a nápaditejšie. Čo veľmi poteší. Znova sa vracia Gordon Liu tentoraz ako herec, ktorý sa rozhodne naučiť kung - fu a podarí sa mu to celkom netradičným spôsobom. Nachádzame sa v rovnakej mytológií ako v prvom dieli, ale Lau Kar Leung posúva koncept bližšie k zábave. Je to svieže, dynamické a plné zapamätateľných postáv. Plus to má 20 minútové finále, ktoré v boji využíva svoje prostredie na maximum. Pre mňa pokračovanie ktoré je na rovnakej úrovni s prvým dielom. Tým sa táto dvojica pre mňa stáva prvotriednou ukážkou kung- fu žánru. ()

Reklama

mortak 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první, jen je jiný. Místo supertalentovaného odhodlaného bijce tu máme ztřeštěného podvodníčka, který se snaží podvody dostat do Shaolinu. Vtip filmu je postaven na tom, že herec, který umí skvěle kung-fu, dělá, jakoby ho vůbec neovládal, což vede k dost krkolomným výstupům, jež jsou vlastně vrcholem umění (mistr svého oboru dělá, že nic neumí). Dále tu místo obvyklého motivu pomsty máme sociální nespravedlnost, což ubírá filmu na krvavosti (a to je plus), aniž by to zabraňovalo závěrečné bitce. A tady je opravdu excelentní. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Druhy diel uz vznikol v post Chanovskej ere, takze je nevyhnutne okoreneny velkou davkou humoru. Gordon Liu tu prekvapivo hra uplne inu postavu ako v jednotke a z ocakavania divakov, ze hra nadalej postavu San Te si film hned na zaciatku vystreli. Proste tu hra neschopneho podvodnika Chaoa, ktory sa za mnicha San Te vydava. Vdaka pritomnosti zakernych Mandzuov zakratko dôjde na prikorie, takze Chao sa vydava do klastora Shaolin, kde sa od skutocneho mnicha San Te (v podani ineho herca) nauci lešenarske kung-fu. Holt po Jackieho uspechu s opileckym kung-fu sa uz nikto neucil normalne styly. Vdaka velkej davke humoru nie je tentokrat uvod v ktorom sa zoznamime s postavami a celou situaciou taky pomaly a trochu nudny ako v jednotke. Ale hned od prvych sekund to je neskutocna zabava. V klastore sa Lau Kar Leung znova vyblbol do sytosta s kopou novych treningovych technik. Natieracie kung-fu z Karate Kida oproti tomuto pôsobi tak strasne chabo. Miernym sklamanim je Shaolinsky klastor, ktory je tentoraz natacany v studiu s namalovanym pozadim a oblohou. A dalsou slabinou, ktora uz dnes vela divakou nenadchne je prevedenie bitiek. Znova sa jedna o pomalu fazovanu choreografiu typu: chvat, pauza na obed, chvat, pauza na veceru, chvat, prestavka na slofika, atd. Ale aspon divak stihne pochytat vsetky chvaty. A aj ked su chvaty kontaktne, tak im chyba akakolvek tvrdost. Ani na sekundu nemate pocit, ze by to akterov bolelo. Len uplne posledny duel s tradicnym predstavitelom zaporakov Johnny Wangom je konecne dynamickejsi. Ale ked odhliadneme od tych dobovych nedostatkov, tak po choreografickej stranke su suboje originalne a zabavne. Lau Kar Leung sa snazil zakomponovat do bitky vsetky tie klasicke lešenarkse postupy. Tazko ohodnotit, ci je tento diel lepsi ako jednotka, ale vdaka tomu, ze je ovela zabavnejsi, tak ma bavil viac. Gordonovi ta komedialna poloha prekvapivo sedela velmi dobre. 9/10. ()

xxlch 

všechny recenze uživatele

V době,kdy jsem měla první VHS a tento film zhlédla,to byla celkem bomba.Dnes se bohužel musím v hodnocení opravit,ale umění kung-fu obdivuji stále.Skoro všichni " Shaolini",jsou nádherným baletem lidského těla,zasazeném v naprosto primitivním příběhu.Každý další díl je slabší a slabší,leč na bojové scény se podívám vždy z úctou a obdivem. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Při natáčení jedné ze závěrečných scén, kdy se bojuje na lešení, dostal Chia Hui Liu (Chao Jen-Cheh) závrať, ačkoliv všechny předchozí scény natočil bez problémů. (dinamit_1)
  • "Lešenářské kung-gu" je skutečnou kung-fu technikou, která vychází ze stavby lešení. V současné době jezdí do Hongkongu především cizinci, aby se této technice přiučili. (dinamit_1)

Reklama

Reklama