Poklad pana Arna

Zdenka Hajdová

Hudba:

Jan Bedřich

Václav Voska (vypravěč)

Severská balada podle literární předlohy švédské spisovatelky Selmy Lagerlöf. (oficiální text distributora)

CSSML

Velmi slabé zpracování průměrné předlohy, ani jsem to nedokoukal. Děj je podán příliš zkratkovitě a kvůli absenci spojek mezi scénami (vypravěče) působí zmateně. Jedině hudba byla ucházející. ()

Rattlehead

Zatímco švédská němá verze mi přišla trochu roztahaná, tato kreslená disponuje naopak příliš nahuštěným dějem a opravdu by měla být delší. Kresby Adolfa Borna bych vůbec nepoznal. Hudba se povedla, celkově velice povedený snímeček. ()

ostravak30

Zajímavě animovaná a severské balady jsou docela zajímavé. Nicméně tahle na mě působila trochu zamotaně. Nebavilo mě to. Ovšem Václav Voska to mluvil skvěle. ()

gauny8

Velmi vydařený počin režiséra Bedřicha, který režíroval takové animované skvosty a jedny z nejoblíbenějších večerníčků, jako jsou třeba Bob a Bobek - Králící z klobouku a Maxipes Fík. Poklad pana Arna je ale spíše drama, během něhož vám bude mrazit v zádech. Už jen kvůli těm nekonečným sněhovým pláním. Vynikající příběh se zajímavým rozuzlením a skvělým vypravěčem. ()

honzic

Opravdu kvalitní příběh, animace sice zjednodušená, ale dostatečně ponuré a nutí k zamyšlení, konec je sice trochu zklamáním, neb není tak jasný, jak by člověk chtěl. Hodnocení: 75 % ()

Víteček

Příběhově dobré, ale příběh je převzatý a atmosféra vůbec nebyla špatná, ale animace byla až příliš primitivní a nebyla moc hezká. Nemůžu říct, že by příběh obohatila, spíš naopak. ()

PetraMishka

Velmi pěkný animovaný film se skvělou severskou atmosférou vypráví příběh brutální vraždy rodiny, kterou pomstí jediná přeživší, i když jednoho z vrahů milovala. ()

spawnxp

Pěkně temnej příběh má i odpovídající atmosféru ve zpracování. Bohužel vidim problém ve scénáři a ve střihu - příběh je dost zmateně podanej. Škoda. ()

Hombre8

Tuctový příběh se zmateně zpracovaným dějem. To nejlepší - výtvarná stránka, respektive její autor, se kupodivu nevlezla do záhlaví stránky. To nechápu. U animovaných filmů by snad měl být výtvarník a animátor uveden jako hlavní profese! Ostatní tu totiž za moc nestálo. ()