poster

Prodaná babička (TV film)

Komedie

Československo, 1978, 28 min

Režie:

Miroslav Sobota

Předloha:

Jiří Radotínský (povídka)

Scénář:

Karel Knotek

Kamera:

Ivan Koudelka
(další profese)
 • argenson
  **

  Ukázkový příklad, kdy se vám od zavedených herců dostane přesně to, co od nich čekáte. Takže ve výsledku nezábavná půlhodinka s jalovými dialogy a nijakým koncem.(17.1.2013)

 • topi
  **

  Infantilní partneři v podání Veškrnové a Víznera byli teda příšerní. Stella Zázvorková jako babička a Josef Bláha v roli hajného zahráli svůj standard a tato povídka, která jakoby vypadla z nepovedených Bakalářů, nijak zvlášť neoslní.(13.10.2019)

 • Marthos
  *

  Jak se zbavit otravné tchýně. V podstatě naprostý škvár, který nestojí za to, aby tím člověk ztrácel čas. #sbohemdokamen(21.11.2018)

 • otík
  ***

  Vcelku příjemná televizní podívaná s hodně protivnou tchyní. V příběhu vlastně o nic pořádně nejde, spíše jen o mezilidské vztahy a hlavně o vztah tchyně - zeťák. Pár scén je vtipných, pár ne, ale je to krátké, takže spokojenost.(8.8.2018)

 • kingik
  *

  Vízner se plazí po Veškrnové, vyruší je Zázvorková, Vízner pouští v obýváku letadlo z balzy, vyruší ho Zázvorková, Zázvorková je nesnesitelná babička, Vízner zaleze pod postel, Zázvorková má zájem o papouška, papouška má vlastnit bodrý lesník Bláha, není to ale pravda. Vízner se společně se Zázvorkovou vypraví na hájenku, je to drobná lest na babičku, aby už konečně směřovala svůj zájem k nějakému chlapovi, a mladým už dala pokoj, aby už se zase mohli po sobě bez vyrušení plazit. Proběhne babiččino seznámení s lesníkem, pohoda, posléze následuje roztržka s ním, kolizi zavinili králíci, srneček a nevhodné krmení, které jim ubytovaná babička dala. Následuje usmíření. Nic debilnějšího jsem už dlouho neviděl. Půlhodina nanicovatého děje. Hájenka zřejmě byla situována hned za rohem, neb Vízner byl doma cobydup. Zázvorková opravdu solidně nesnesitelná, bodík pro ni, herecky v podstatě nikdo nezklamal, jenže celý příběh není kloudně napsán a je polovičatě zrežírován. Dopadlo by to ještě hůř, nebýt zkušených herců. I tak je výsledek tristní. Závěrečné svatební defilé jen korunuje trapnost celé té šarády. 1/10(10.9.2017)