Hluboko v mém srdci (TV film)

Deep in My Heart

USA, 1999

Ronni Kern

Alar Kivilo

Scénografie:

Marian Wihak

Kostýmy:

Georgina Yarhi

Objeveno v koši v Kauflandu!? Je to taková kultivovaná Pošta pro tebe, která tomu je údajně podobná. Ale není škoda času s tímhle humanistickým dílkem strávit část večera.(20.2.2016)

Jímavý osud míšenky Barbary Ann, kterou její bílá matka kvůli barvě pleti a jako nechtěný důsledek znásilnění dala k adopci do černošské rodiny, aby vyrůstala mezi stejnými dětmi, kde by lépe zapadla a nebyla vystavena předsudkům, mne zaujal. Příběh jemně brnká na struny rasové nesnášenlivosti a řeší vztah tří matek k holčičce, která nemá možnost se bránit proti manipulaci se svým životem. Je citlivě natočený s dobrými hereckými výkony a podle skutečného příběhu. Téma není sice originální, ale je zajímavě podané a v některých pasážích jsem se neubránila dojetí nad osudem nechtěného dítěte i všech tří jeho matek. Divák celý příběh zná od začátku, takže závěrečné pátrání dospělé Barbary Ann nepřináší žádné překvapení a jeho zakončení je v americkém stylu. Mne by docela zajímalo, jaký by byl osud malé černé holčičky, kdyby si ji matka nechala a ona vyrůstala v bílé rodině s bílými sourozenci.(16.9.2011)