Šunka, šunka

• Španělsko Jamón, jamón (více)

Pohledná Sylvia pracuje jako šička spodního prádla v továrně rodičů svého přítele Jose Luise. Má dva mladší sourozence, její otec utekl od rodiny a matka ve snaze uživit sebe i děti pracovala jako striptérka a příležitostná šlapka a nyní provozuje noční bar. Kvůli tomu má Jose Luis problémy s prosazením své dívky u rodičů, především jeho matka nechce kvůli špatné minulosti Sylviiny matky o nevěstě svého syna ani slyšet. Aby pár rozeštvala, najme urostlého prodavače šunky Raula Gonzaleze, který pro její továrnu nafotil reklamní kolekci prádla, aby dívku svedl. Mladý Raul je však až příliš krásný, španělské slunce moc horké a vášně a touhy žen nezkrotitelné. (dopitak)

BDMarty007

Poměrně dosti bizarní záležitost. Film je tolik nabytý sexem a sexuálními scénami, že by skoro mohl patřit úplně do jiného žánru. Ale to nepatří, záměrem asi bylo drama. Komedie (což explikace filmu taky obsahuje) to tedy rozhodně není. Problémem filmu je, že doslova úplně všichni se v něm chovají jako bytosti zcela ovládané sexuálním chtíčem a touhou po penězích. Je to ale tak moc, v tak šílených variacích, s tak dramatickými zvraty v chování, že to je naprosto neuvěřitelné a nereálné. V celém filmu se snad nevyskytuje ani jedna osoba s nějakým náznakem nějaké morální integrity. Bohužel to pak zejména v závěru opravdu vyznívá jako nechtěná komedie, či spíše tragikomedie. Nevím, co tím kdo chtěl říci, jestli to je umělecký záměr nebo prostě amatérština, mě to bohužel spíše přijde jako to druhé, vyznívá to jak mizerná telenovela. Zajímavé na filmu je, že je to snad první větší role Penélope Cruz, které v době natáčení bylo 17 let, a odhaluje toho ve filmu opravdu hodně. Jako hodnotný umělecký či intelektuální zážitek to doporučit rozhodně nemohu, ale odsejpá to a občas je celkem na co koukat. ()

mira.l

Lopatou ho zabil!! Ne, vlastně ne, kusem flákoty to bylo!! Ty woe, co tohle bylo za celkem absurdní divadlo?? Celou dobu se to tvářilo tak nějak všelijak, dalo by se říct "kámen šuká cihlu", ale ten závěr to teda zabil. Jedna * za Penelope. ()

Maskott

Zamotané ako telenovela, sem tam "spomalené" zábery (rozumej znížené FPS), bizarný koniec ale všetko to vynahrádza že sa celý čas pozeráme na (podľa mojích prepočtov) 18-ročnú už vtedy neodolateľne krásnu Penélope. ()

transbeskyd

Tak touhle drsnou, šunkovou, milostnou a hlavně ulítlou romancí mi jedna nejmenovaná komerční tv udělala nečekanou radost.Jedna z prvních větších rolí Bardema coby vesnického řezníka-balíka a zároveň gigola a k tomu mladičká Penelop v odvážných pózách - rajcovní a příjemně ujeté.Závěrečná spíš komická než tragická šunková bitva na život a na smrt nemá chybu.Příjemné zpestření večera nejen pro masožravce:) ()

lusa

Penelope sa s Bardemom tak dlho motali okolo seba až museli nevyhnutne skončiť raz spolu :) španielska telenovela natiahnutá do filmu, kde každý s každým to.. oné.. ohovára a intriguje :) 3* ()

Antonius

Moc zajimavy film plny propletenych vztahu a kurioznich situaci. Trochu pripomina filmy Almodovara. Mladicka Penelope Cruz jeste pred tim, nez prorazila v Hollywoodu. Pozdeji se o ni kvuli tomuto snimku sirila bulvarem fama, ze hrala v soft pornu. Ve skutecnosti film obsahuje na evropske pomery standardni milostne sceny. Zaver pripomene trochu telenovelu a trochu Shakespeara, ale podle me je treba nebrat film doslova, nybrz s nadhledem a vsimat si symboliky. ()

radimartin

Zajímavý film o nevyzpytatelných cestách lásky, prodchnutý erotičnem a šunkou. ("Přitahuješ mě víc než šunka.") Výborný chlapeček s velkým přirozením Javier Bardem a roztomilá holčička s křivýma nohama Penélope Cruz, která se nestydí předložit divákům svá ňadra. Velmi zajímavá sekvence snu. ()

Viktor77

Velmi příjemné překvapení. I když v době vzniku tohoto filmu hlavní protagonisté ještě vůbec nebyli známí a totéž platí i o režiseru Lunovi, vzniklo dílo, velice zdařilé, které bych ani náhodou žánrově nezařadil mezi komedie. Trochu mne překvapila podobnost některých scén z filmy Fernanda Arrabala, ale inspirace u takového velikána španělského umění nebyla vůbec na škodu a jak ukázal i další umělecký Lunuv vývoj, tak ten to jen potvrzuje. ()

LadyRainier

Zvláštní film ..ale na to už jsem si u Španělů zvykla .. Bardem je tu "macho" k pohledání ...a celé je to tak zajímavě natočené ..vtáhlo mě to do děje raz dva .. i když ty vztahové linie byli lehce "nadnormál" ... ()

jecmen2

Takovy vykon se jen tak nevidi, skoda, ze ten nejlepsi herec (ci herecka) byl v polovine filmu zajet debilem na motorce. Na me byl snimek prilis jizansky, nezajimavy, pritazeny za vlasy. Vykony hodne soft porna. ()

schindler

Španělské drama s mladičkou Penelope Cruz o jednom milostném troj....čtyř...ehm vlastně pětiúhelníku. Jo a sejmout někoho šunkou, tak to jsem vážně ještě neviděl. ()

Monyfik

Tohle a komedie? Snad utrpení. Po 95 minutách filmu si říkám, jestli tento film viděl někdo v hollywoodu, tak se divím, jak se tam k filmování dostala Penélope Cruz dostala... ()

zemelu

Zajímavý film pro odpočinek. Sice nechápu proč Javier Bardem musí mít v každém filmu milostnou scénu, ale v tomto filmu krásně doplňovala děj, který by byl jinak trochu vádní. Je vidět, že Javier Bardem a Penelope Cruz jsou skvělými filmovými partnery a v tomto filmu se báječně doplňují. Herci ve vedlejších rolích tak přesvědčivé výkony nepodali. ()

dochvvv odpad!

Tak tohle je dokonalá sračka, a nezmění to ani Penelope Cruz. Kdo tomu dává 4*, je blázen Po 20 minutách jsem to musel vypnout a opít se ()

witeek

Film jak od Bertolluciho ovšem se závěrem Tarantina. Pokud pocelou dobu pochybujete a drží vás krásné křivky Penelópe, tak závěr stojí za to! Tak poetické! ()

michalkop

Další španělský film. Označení komedie/drama a opět jsem měl pocit jako, že sleduji nějaké softporno mixnuté s telenovelou. Aspoň, že bylo dobře rozumět té španělštině. Nádherná, mírně obnažená Penelope Cruz. Příběh na dvě facky se smutným koncem. 50% ale pouze pro účely učení se španělsky. ()

P@\/EL

Hodně povedená milostná tragikomedie, která byla na můj vkus díky výborným sexistickým náražkám a rázným scénám dobzvláště zábavná. Děj má spád, je přímý a sexuálně otevřený. Jedná se o naprostý výlev emocí bez cenzury. A samozřejmě jako chlap nemůžu opomenout mladou a žhavou Penelope Cruz, která se zde nahoty rozhodně neštítí. ()

TopGuy

Jamon se velmi dobře rozjíždí a má pravý španělský drive. Ke konci již dle mého názoru moc tlačí na pilu a z filmu se stává pornovela, ve které se postavy chovají naprosto neuvěřitelně. P.S. V rámci výuku španělštiny se naučíme pár důležitých slovíček jako cojones a follar:-) ()

pallok

Na túto 9desiat minútovku môžem pozerať dvomi optikami - buď ako na skrátenú španielsku telenovelu, alebo ako pilotný film k naštartovaniu hereckej kariéry jednej úžasnej a krásnej herečky, ktorá je čím staršia, tým lepšia, a dokonca záhadne aj oveľa krajšia ako v čase tejto filmovačky. Teším sa na Penelope v roli Bondového dievčaťa. Film bez Penelope by bol utrpením, aj tri hviezdy sú trochu nad reál. ()