Šunka, šunka

• Španělsko Jamón, jamón (více)

Pohledná Sylvia pracuje jako šička spodního prádla v továrně rodičů svého přítele Jose Luise. Má dva mladší sourozence, její otec utekl od rodiny a matka ve snaze uživit sebe i děti pracovala jako striptérka a příležitostná šlapka a nyní provozuje noční bar. Kvůli tomu má Jose Luis problémy s prosazením své dívky u rodičů, především jeho matka nechce kvůli špatné minulosti Sylviiny matky o nevěstě svého syna ani slyšet. Aby pár rozeštvala, najme urostlého prodavače šunky Raula Gonzaleze, který pro její továrnu nafotil reklamní kolekci prádla, aby dívku svedl. Mladý Raul je však až příliš krásný, španělské slunce moc horké a vášně a touhy žen nezkrotitelné. (dopitak)

Martin741

Moj prvy Choze Chuan Bygas Luna a zase tvrdim : osrat a ochcat cely Blbowood /teda pardon, Hollywood/ a zabrusil som do vod cinema espagna. Jamon Jamon je sympaticky film s vybornou mladou Penelopou Cruz a mladym Javierom Bardemom. Realie Spanielska 90. rokov, preslnena krajina, prasne spanielske cesty su aj po vyse 20 rokoch pre europskeho divaka maximalne fascinujuce. . K tomu pribeh, ktory nenudi a zrucna rezia Choze Chuana Bygasa Lunu. Bardem vie hrat, pani Cruz tiez, a tak staci len sadnut do kresla a nechat sa unasat tymto peknym snimkom. Cinema Espagna ma zacina coraz viac fascinovat : zacalo sa to tusim Saurovym Ann e los Lobos. 77 % ()

KajusaK

Proboha zaco to dostalo tolik procent? :o ... Největší trapárna, naprosto dementní film, který mi fakt nic nedal. Komedie , ani jednou jsem nezasmála, nebylo opravdu čemu.! .. Konec byl skoro do puntíčku předvídatelný už od poloviny filmu..Herci blbě vybráni, nezaujali .. Naprostá katastrofa, 1* za Penelope, která se jakštakš držela a druhá za prase :)) ()

Lolita

Trochu šouplej film, ze scény kdy Javier rve česnek čuníkovi do zadku se mi dělá zle ještě teď, kdyby ho tam všichni pořád nežrali, a nekonverzovali mezi sebou stylem "Dej mi česnek!" "Jsi na něj připravená?" "Ano!" a pak si dáme jednu česnekovou pusinu (ňami) koukalo by se mi na to o moc líp.. Bez těch česnekových nesmyslotin okolo lehce telenovelská zápletka, každý souloží s každým, jinak celkem zajímavé, vidět začínající Penelope Cruz i Bardema. ()

Cushing

Pozoruhodný esej na téma mužnosti (nebo spíš "mužnosti, mačovitosti"), který těžko mohl vzniknout v jiném než hispánském kulturním prostředí. Spousta výborných scén (jedna či dvě až buňuelovské), které bohužel kazí řada pitomostí (dráždění býka červenou barvou za noční tmy apod.) a nevyrovnaných hereckých výkonů (zápas se šunkami je opravdu odbytý -- opatrnost herců, aby si flákem masa opravdu neublížili, je očividná). Jako bonus pro mužské (mužné?) diváky bych uvedl odhalená a šťastlivými herci pilně omuckávaná ňadra Penelope Cruz, uf, to se dneska už jen tak nevidí. ;-) Bigas Luna si udělal ze Španělů dobrý den, a procedl to tak, že je to srozumitelné i pro cizince. (Důkaz: filmek jsem viděl v originále bez titulků, a přestože španělsky neumím, bavil jsem se dobře.) ()

Toto

Bolo zábavné sa pozerať na mladučkú Penélope Cruz a Javiera Bardema chytajúceho sa za prirodzenie v tejto komediálnej dráme. ()

Compadre

Uffff....co to bylo??? Nejdřív jsem myslel, že je to regulérní péčko, pak jsem to přehodnotil na nějaký soft porno a když jsem víc zamžoural, tak jsem zaregistroval neuvěřitelně mladou Penelope Cruz a Bardema...tak to asi porno nebylo. Takhle na noc a na jedno promile v krvi je to dobrej film. Všechny ty složitý vztahy mezi hlavními aktéry jsem docela vypouštěl z hlavy, bylo jich nějak moc, ale neustálý pornohlášky a všdypřítomnej sex si teda pamatuju dobře...a ještě Bardema jak někomu mlátí hovězí kejtou do auta..zvláštní film. ()

Lookass

Ďalšie príjemné prekvapenie od španielskej kinematografie. Dráma so sociálnym kontextom, odviazanými sexuálnymi scénami a krásnym vizuálom. Luna rozohráva jednoduchý príbeh, ktorý sa postupne dostáva do začarovaného kruhu. Ten je rámcovaný zradami, milostnými vzplanutiami a neverou. Skrátka každodenná realita španielskej vyššej strednej vrstvy __ Jamón, jamón je pekným príkladom filmu, v ktorom spracovanie, atmosféra, provokatívnosť a herecké výkony potiahnu celý snímok nad priemer. Jednoduchosť scenára je v tomto prípade prínos. Záver je trochu nezvládnutý. Až priveľmi dramatický v pomere k predchádzajúcim 90-tim minútam. 7/10 ()

wosho

Španělské filmy co nenatočil Pedro Almodóvar jdou zcela mimo mé chápání a vkus. To platí i o této laciné šunce z výprodeje z Lídlu. Co to mělo být? Vidět mladého Bardema jak rve pinpongáč (či co to bylo) svini do prdele a pak řeší problém s nestojící kládou je utrpení. Humor co zde je, chápe snad jen Španěl a drama takového kalibru je mimo chápání průměrného Slovana. ()

Piškotka

Docela nevšední autorské dílo, místy přislazené, místy šokující a otevřené. Sylvia byla velkou fatalistkou s hlavou v oblacích. Není mi jasné, zda vůbec otce svého dítěte milovala, i když s mamánkem je to hodně těžké. Poměrně rychle své city přeorientovala na Raula. Ten se choval typicky vidlácky a neurvale. Chlapecký naturel uspokojoval jako nahý toreador a jeho mužství viselo i na billboardech. Stal se člověkem, co si plní sny skrze peníze a nechá se umotat do podvodu s matkou otce Sylviina dítěte. Pak film ztrácel na opravdovosti, kdy se začaly kombinovat vzájemné milenecké vztahy. Vyplouvaly na povrch nechutnosti a v dramatickém závěru se ukázaly jednostranně milující dvojice. Sylviina matka byla štětkou s velkým Š, ale byla mnohem krásnější než dcera. Její jazyková kreace s papouškem byla crazy. Sylvia v podání P. Cruz nebyla její kopií, přišla mi ještě jako dítě. J. Bardem jako Raul měl něco do sebe, možná pro svůj neutuchající temperament. ()

Kejt.lin

Laciný a trapný..zoufalost hlavních hrdinů přerostla v zoufalost celého filmu..teď si tak řikám kdo vlastně těmi hlavními hrdiny byl..jestli to náhodou nebyla třeba dámská ňadra nebo papoušek neustále říkající péro a pička (s prominutím, ale je to tak) ..mizerné provedení neni vhodné ani pro chvíle nudy...konec mě celkem překvapil, ale ani tím se celý dojem nezachránil..je mi líto..název většinou o filmu něco vypovídá a tady je to celkem trefné...kus levného masa, co vlastně nemá s masem nic moc společného, vyhlížejíci za pultem uzenářství a čekající až se ho někdo všimne..když někdo takový přijde naložíme mu dvojitou porci, na kvalitě přeci nezáleží..šunka, šunka ! ()

Bafo

Penelope je tady vazne kus. Bardem hraje totalniho debilka, kterej svym frajerstvim trha koule vsem divakum. Nemam rad tendle typ lidi a jeste kdyz je nekdo adoruje. Zbytek je lepsi telenovela s nakejma umeleckejma prvkama, ktery ale nedavaj presprilis smysl (nebo jo?). Neni to spatne, ale neni to ani dobre, co si budu pamatovat budou penelopiny prsa... ()

aLPaC

Nevím, jestli při natáčení bylo Penélope pouhých 16 let, při premiéře snímku jí bylo 18. Ale kozičky tu vystavuje a dává na odiv snad více, než ve všech ostatních jejích filmech dohromady. No a že je má rozhodně výstavní, o tom se přesvědčil i její budoucí manžel Javier Bardem, kterej tu hraje slušnýho prasáka. No šuká tu každej s každým, scénář je opravdu skoro jak do telenovely, ale díky těm dvěma hvězdám, tehdy úplně začínajícím a poměrně zajímavému stylu a atmosféře, která mi sedla (přirovnal bych třeba k Žhavému místu či Red Rock West) musím dát za čtyři. PS. Jo a poznal jsem tu týpka z Kokainu, ten co hraje toho Deppova Mexickýho parťáka Diega Delgada. ()

vojo

Trochu prekorenená no ešte stále chutná šunčička a nielen tá mladej Penélope-Sylvii, aj jej zmyselnej maminky stoja za ochutnanie. ()

hororwatch

jediný co se v týhle demenci blížící se telenovele dá hodnotit jsou kozy Penelope Cruz a ty jsou hezký... naštěstí jsou ve filmu vidět častěji takže můžu hodnotit o trochu kladněji. ()

Rockerman

Komediální drama s krásnou Penelope Cruz nám přináší celkem solidní zábavu, ve které je poměrně hodně erotických scén a sem tam nějaký slušný vtip. Tři muži a tři ženy a jejich neuvěřitelně spletité vztahy. Ve zkratce řečeno téměř každý s každou něco má. Některé fóry jsou slabší. Například jsem nepochopil, proč si jdou v noci dva muži vyzkoušet souboj s býkem jako při koridě, úplně nazí? Také závěr je dost absurdní, jako by se nevědělo, jak celou tu šlamastyku ukončit. Ale film na jedno podívání lze doporučit. ()

Gabretta

Nemuselo by být vůbec špatné sedět si tak pod pláštěm noci (ovšem vybavena alespoň malým zdrojem světla) u ohrady s býkem, konzumovat šunku a sledovat snažení Javiera Bardema (v ryze přírodním provedení) o zkrocení býka... Z Penelopé Cruz již na samém začátku její herecké kariéry sršelo nepředstavitelné množství energie a už tehdy jí rozhodně nechyběl půvab. ()

martiňák

Španělský temperament mi v reálném životě úplně nesedí, ovšem ve španělských filmech to je jiná káva. Šunka, šunka silně připomíná starší filmy Pedra Almodovara, v tom dobrém smyslu. Dějová linie by se možná spíš hodila do telenovely, ovšem živočišné charaktery postav a výkony herců film posouvají na jinou úroveň a jeho sledování je příjemným zážitkem. Sice několik scén je skoro na hraně a ta úplně závěrečná je až příliš násilně zinscenovaná, ale jinak jdou postavy a herci často na dřeň a to se mi líbí. ()

AloeB

Takový zvláštní filmeček. Bizarní, to je to správné slovo. Přesto však má svým způsobem svoje kouzlo. Do jednoduchého příběhu zamotal režisér i scénárista s příhodným jménem Bigas neskutečnou spleť vztahů, že vytvoření si vztahové mapy by se rovnalo uvázání gordického uzlu, to ale nějakým způsobem přehlížím, protože mi v těchto filmech přijde, že něco takového do prosluněné španělské krajiny prostě patří. A navíc pokud v jednom filmu excelují ještě mladí Javier Bardem a Penélope Cruz, tak je výhrou v jackpotu, když onen snímek obsahuje vztahy a erotické prvky. Zvlášť pak Penélope je ve svých šestnácti skutečně jamóna :D ()