Phantasm

• USA Phantasm (více)

Kultovní horor Dona Coscarelliho, ze kterého čerpalo inspiraci mnoho pozdějších tvůrců. Dva bratři, žijící v okolí městského hřbitova, se snaží vypátrat původ záhadných jevů, které je obklopují. Postupně objevují bizarní podzemní svět a pouští se do boje proti vetřelcům ze světa nadpřirozených sil, kteří na sebe berou stále rafinovanější podoby... (MIDO FILM)

baronGrga odpad!

Pokud mi nic nebrání, filmy se snažím vždy poctivě dokoukat. U Phantasm to ale byl úkol nad moje síly. Možná po zdlouhavém zápase se smotanými kalhotami, v nichž se měla ukrývat létající chlupatá krysa, která se vylíhla z useknutého ukazováčku lezoucího po dně krabice, se konečně film rozjel tím správným směrem..Já už si to ale rozhodně ověřit nechci. ()

Vindemiatrix

Připadal jsem si jako na kouzelnickém představení, během něhož iluzionista tahá z klobouku co nejvíce věcí, které spolu co nejméně souvisejí. Občas je to veteš, občas poklad, občas něco pro zasmání... a občas párek pařátů, které vše vytahané strčí zpátky do cylindru a tísnivě promnou za tónů melodie, jež vzbuzuje neodbytnou paranoiu... že už jste ji někde slyšeli. Ale jo, podívaná zábavná, atmosféra hutná, tvůrčí vyšinutost nepopiratelná; jen toho králíka ne a ne vylovit. ()

ciapok

krásna retro cesta späť do detstva. Pravdaže, je to úsmevné, ale film, ktorý zanechá takú výraznú stopu ako Phantasm, sa musí ctiť :) A nezabúdajme na silnú main theme .... ()

HJ-FILIP

Konec smutný, jinak ale velmi dobrý, 30let starý horor. Je to jeden z ponurých, morbidních hororů, kde duchy neuvidíte, přes to se můžete velmi dobře pobavit. Snad na něj pro mimořádnou originalitu dlouho nezapomenete. ()

prokys12

Tohle je opravdu entry-level-kategorie, co se filmů týče. Dokoukal jsem, ale chtělo to určitou odvahu a skleničku piva v ruce. Natočený to bylo celkem kloudně, ale myšlenka nepřinesla nic originálního. Celou dobu jsem se ani jednou neleknul, konec tomu nasadil korunu. Samozřejmě vím, že to bylo natočené nějaký ten pátek dozadu, ale zároveň jsem viděl i filmy z té samé doby a měly něco více do sebe. Herecké výkony doslova ponurý, avšak obávám se, že i sebelepší herci v hlavní roli by to příliš nezachránili, hudba celkem ucházející, atmosféra poněkud fádní.Kdybych se na to koukal před 25 lety, nevím, zda bych hodnotil jinak, domnívám se však, že nikoli. K ději nemám co dodat, vše je popsáno v popisku. Závěrečné hodnocení: Stále jsem čekal na úsvit, i když to bylo marný. 2/5 ()

Anstoss

Divný film, kterému ovšem určitě nejde upřít atmosféra a přes veškeré nedostatky člověk má chuť na víc. 5/10 ()

pido73

To je jeden z filmov ktorý som videl za komunistov na vhs - ke zo simultanym prekladom a musim povedat ako 15 ročný chlapec som mal stoho filmu riadmu husiu kožu a som čakal kedy a kde vyskočí na mna trpaslík . Ale aj po dlhej dobe čo som si pozrel znova tento filmík sa mi riadne páči hudba , dlhán cintorín má to tú správnu hororovú atmosféru tie staré horory majú proste gule. ()

tXtX

Neskutočne špecifický horor, ktorý buď človek miluje alebo nenávidí. Nič medzi jednoducho nepripadá do úvahy. Rozpočet o veľkosti víkendového nákupu v Bille a herecké výkony ako zo školského divadelného predstavenia spred 50 rokov. To je Phantasm. Kto sa však nad tieto veci dokáže povzniesť, bude odmenený prakticky úplne dokonalou atmosférou a ikonickým soundtrackom, ktorý už z hlavy nezmizne nikdy. Absolútna srdcovka a film, ktorý je tak strašne nedokonalý, až je vo svojej podstate úplne dokonalý. ()

PHANTASM pokračuje

PHANTASM pokračuje

11.03.2005

Štúdio New Line Cinema chce nadviazať na kultovú hororovú sériu PHANTASM, a zrejme hneď trilógiou! Fanušíkovia však (prekvapivo) veľmi vysmiati nie sú - s Donom Coscarellim, "duchovným otcom" celej… (více)