Nurse Angel Ririka SOS (TV seriál)

• Japonsko

ナースエンジェルりりかSOS

• Japonsko

Nâsu enjeru Ririka SOS

Animovaný / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 1995, 35x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (1)

Rozkročena mezi pre- a postsailormoonovskými mahó šódžo stojí andělská sestřička Ririka. Z prvních si bere jednu hlavní rošťandu, větší důraz na každodenní život (to platí především zpočátku) a nechtěný fanklub školního idola (po vzoru té nejlepší, která se dokonce na okamžik v jednom z dílů mihne). Sailor Moon a spol. pak připomene stereotyp vycházející z temné říše, která hrdince téměř v každé epizodě staví do cesty protivníka, jehož je třeba „vyléčit“ vždy týmž způsobem. Nejzajímavější mi však připadá sledování inspiračních zdrojů pro Princeznu Tutu. Jde například o vzhled transformované hrdinky (šaty a obuv), určité dějové prvky (v části epizod temná vakcína proniká do lidských srdcí a akcentuje některou jejich emoci) a barevné ladění „bojiště“, kde je podoba nejnápadnější. Tutu k tomu však přidává leccos navíc. 5/10(4.2.2013)