Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vyhlášený kulinářský kritik Robert Danvers (Peter Sellers) láme se svým televizním pořadem „Dobrou chuť“ všechny divácké rekordy, stává se miláčkem národa a také ostře sledovanou celebritou. Jeho sláva mu otvírá srdce všech žen a Robert toho velmi bezostyšně využívá, v jeho posteli nikdy nespí stejná žena dvakrát. Až náhodné setkání s mladičkou Marion (Goldie Hawn) vyvrátí zaběhlý pořádek, Marionina bezprostřednost a promiskuitní odmítání romantického románku Roberta zaskočí a velký svůdník toho večera poprvé selže. (dopitak)

(více)

Recenze (4)

MarekT 

všechny recenze uživatele

Původně jsem měl z názvu filmu dojem, že Peter Sellers zavítá do oblasti neomezených možností (tedy něco, jako byl scénáristický rukopis Miloše Macourka), k domněnce svádělo i jeho filmové povolání - televizní kuchař. Nakonec však místo mnou předpokládané komedie o tom, jak pomocí jakési ingredience stvoří mladou dívku, se snímek ukázal být další variací na stylizaci a´la Neil Simon (podobně jako moje předchozí setkání se Sellersem). Řadí se k tomu slabšímu, co kdy Peter natočil, vtipů je zde poskrovnu, zápletka graduje po většinu času celkem podivně a vlastně pro příběh není vůbec významné, jaké povolání Peterova postava vykonává nebo v jak širokém měřítku je populární. Vše tak, jako snad již pomiliónté, zachraňuje od horší známky obsazení - samozřejmě Sellers, jehož lidového sukničkáře si oblíbí i zatvrzelí gentlemani anglického střihu, a jeho - zde mimochodem velmi hezká - partnerka Goldie Hawn, kteří dokázali tyto lacině napsané situace zahrát s grácií. Bohužel pro film je vítězství výkonů nad formální stránkou spíše deficit - film tedy mohu doporučit nanejvýš Sellersovým "ultras". 50% ()

Wroclav 

všechny recenze uživatele

"Love" story riznuta komedii mezi starnoucim seladonem a mladou hippie kraskou. Banalni dej zachranuje vykon hlavnich protagonistu a slusne dialogy s typicky britskym suchym humorem. 3,5. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Typický Sellers, který se stylizuje do role, kterou si zřejmě sám podle hry a scénáře Terence Frisbyho ušil. Část filmu vám připomene jeho starší snímek Miluji tě, Alice B. Toklasová!. Za zmínku stojí ještě v té době velmi půvabná Goldie Hawn (která taktéž hraje pro ní typickou postavu naivní mladé dívky) a neméně krásná Françoise Pascal jako Paola v rodině Robertova/Sellersova kamaráda.___Je velká ostuda, že film s hercem formátu Sellerse, v oblíbených ho má 182 mých kolegů, zůstal jaksi opomenut. ()

Galerie (25)

Reklama

Reklama