There's a Girl in My Soup

Komedie

Velká Británie, 1970, 96 min

"Love" story riznuta komedii mezi starnoucim seladonem a mladou hippie kraskou. Banalni dej zachranuje vykon hlavnich protagonistu a slusne dialogy s typicky britskym suchym humorem. 3,5.(29.4.2009)

Původně jsem měl z názvu filmu dojem, že Peter Sellers zavítá do oblasti neomezených možností (tedy něco, jako byl scénáristický rukopis Miloše Macourka), k domněnce svádělo i jeho filmové povolání - televizní kuchař. Nakonec však místo mnou předpokládané komedie o tom, jak pomocí jakési ingredience stvoří mladou dívku, se snímek ukázal být další variací na stylizaci a´la Neil Simon (podobně jako moje předchozí setkání se Sellersem). Řadí se k tomu slabšímu, co kdy Peter natočil, vtipů je zde poskrovnu, zápletka graduje po většinu času celkem podivně a vlastně pro příběh není vůbec významné, jaké povolání Peterova postava vykonává nebo v jak širokém měřítku je populární. Vše tak, jako snad již pomiliónté, zachraňuje od horší známky obsazení - samozřejmě Sellers, jehož lidového sukničkáře si oblíbí i zatvrzelí gentlemani anglického střihu, a jeho - zde mimochodem velmi hezká - partnerka Goldie Hawn, kteří dokázali tyto lacině napsané situace zahrát s grácií. Bohužel pro film je vítězství výkonů nad formální stránkou spíše deficit - film tedy mohu doporučit nanejvýš Sellersovým "ultras". 50%(24.10.2010)

Typický Sellers, který se stylizuje do role, kterou si zřejmě sám podle hry a scénáře Terence Frisbyho ušil. Část filmu vám připomene jeho starší snímek Miluji tě, Alice B. Toklasová!. Za zmínku stojí ještě v té době velmi půvabná Goldie Hawn (která taktéž hraje pro ní typickou postavu naivní mladé dívky) a neméně krásná Françoise Pascal jako Paola v rodině Robertova/Sellersova kamaráda.___Je velká ostuda, že film s hercem formátu Sellerse, v oblíbených ho má 182 mých kolegů, zůstal jaksi opomenut.(6.11.2009)