Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiální text distributora)

zette

Dejove se jedna o strasnou hloupost, my co ale pamatujeme casy VHS s mizernym rychlodabingem, mame pro tento druh zabavy zvlastni slabost. Dnes, krome nostalgiku muze film oslovit asi jen zaryte obdivovatele kung fu zanru. Ten boj pomoci copu ma neco do sebe.-). I tak to clovek bere jako takovou dobovou komedii. ()

Luk80

Není třeba moc přemýšlet nad tím, proč zrovna název Gigant Shaolinu. Shaolin jako takový bylo v té době velice používané slovo a svou prezentací budilo jen respekt. Tahle parta Tří Draků včele s šéfem v zelené vestičce a bílou parukou z pod které okatě čouhaly pravé vlasy mně i v dnešní době nepotěšila. Teda, až na dva momenty, které opravdu stojí za to si třeba někdy pustit znovu. Smrt mistra Chinga způsobená pádem na nastavenou nohu přímo mezi kule a potom závěrečná bitka mezi zdokonaleným Kaem a šéfem Tři draků. Ten zásah mečem byl fajně vyšperkovaný. Doporučuji s VHS dabingem dvou lidí:-) ()

J.Connor

Absolutní hodnocení není ovlivněno nostalgií, ale zároveň platí v rámci žánru, přirozeně. Asi před dvěma lety jsem to rozkoukal a film způsobil, že jsem skončil s kung-fu - už mě to schéma (přehrávání a expresivní gesta, pomsta, učitel, bratr, komická figura, zvířecí styly) fakt nebavilo a zavrhl jsem v podstatě žánr jako mladický výstřelek. Další důkaz jak hodnocení filmů může být ovlivněno momentálním rozpoležením. Čirou náhodou jsem se k té roztomilé orig. VHS z výprodeje (ano Der Shaolin Gigant se slyšitelnou němčinou) teď dostal a nestačil jsem zírat. Fakt jízda a ne ledajaká SPOILER a ten konec je neuvěřitelnej, probodnutí, ENDE, zapomeň - žádné shledání a kudrlinky, boží. ()

MickeyStuma

Snímek se řadí mezi prostý standard klasických kung-fu filmů HK produkce. Jako obvykle jde především o prezentaci bojového umění, jehož scény jsou propojeny jednoduchým příběhem dle dané zavedené šablony. Takže máme opět možnost shlédnout nějaký ten výcvik a touhu hlavního hrdiny po pomstě. Snímek se však nebere vážně a obsahuje i komediální výstupy, které svými skopičinami pobaví skutečně snad jen diváky asijských zemí. Bojové umění je především to, co má diváky přitáhnout. Choreografie zápasů je jako obvykle úžasná a tak očekávaně je na co se dívat. To je ale asi tak všechno. Děj jako takový je nudný a naprosto bez atmosféry. Zhlédnout se snímek dá, ale skutečně jen s určitým odstupem. ()

kaposlav

Tak toto je klasika. Videl som to prvý krát počiatkom 90tých rokov na VHSke. Možno neskôr ešte raz, ale po toľkých rokoch sa prebudila nostalgia a musel som si to zohnať a pozrieť opäť. Bol to taký dabing, keď všetkých dabuje jeden hlas a v pozadí ešte znela aj nemčina, ale v pohode. Ten bojovník čo používa vlasy ako bič je proste nezabudnuteľný. ()