Láska a jiné průšvihy

• Velká Británie The Truth About Love (více)

Alice (Jennifer Love Hewitt) prožívá velmi šťastné manželství se Samem (Jimi Mistry). Jednou se však mladá žena se v opilosti vsadí se svou sestrou ohledně manželovy věrnosti a upřímnosti. Pošle mu anonymní přání k Valentýnovi a čeká, zda se k němu přizná. Když ho však před ní ukryje, malá rošťárna se zvrhne v lavinu nečekaných událostí a odhalení, která vážně ohrozí jejich manželství. (H.C.E.)

Arsenal83

Zbytočne presladený a toľko očakávaný záver dáva hviezdu dole. Navyše, Jennifer Love Hewitt by sa mala ukazovať vo filmoch výhradne len ako "Neznáma", inak jej to nesvedčí, hlavne vo vyťahanom tričku a botaskách to je hrôza, nielen v tomto filme. Ale aj to bolo vždy lepšie ako Branka Katić v úlohe milenky. Fúha, tak to mal byť ako kus? ()

k212

Rozdíl mezi americkou a anglickou romantickou komedíí spatřuji hlavně v hustotě výskytu slova šukat. Neboť tady je ho skutečně velmi často užíváno, byť je to občas nadbytečné a ztrácí tak zamýšlený efekt. Děj je na jednu stranu docela fajn, ale často se stává, že rozehraná situace či scéna končí v břečkách hnusných klišé (honička za vlakem, no děs!). Za uši mě tahalo divné šišlání Scotta a Hewitt - u prvního je to asi skotská realita, u druhé spíš snaha o anglický akcent, ale budiž! (nebo to byl anglický dabing!?) Ve výsledku mě vlastně vůbec nevadilo se na tuhle typicky anglickou, satirickou, dobře odehranou a ohudebněnou komedii dívat. Ale přece jen jí něco chybělo - větší míra originality. ()

NinadeL

Veskrze průměrná romkom s british touch (který mnoho nemusím). Nebýt rozkošné Jenn Love a jejího akcentu, bylo by to slabší. Takto je radost pohledět na ty proměny, které se svou postavou činí. A nutno zdůraznit, že to je přidaná hodnota, která samozřejmě zaniká v dabingu. Pro fanoušky Jenn Love tedy sázka na jistotu, pro ostatní řadová věcička, která neurazí. ()

Kaka

Mix lehce satiristického nadhledu a tisíckrát ohraného klišé se prolíná v této poměrně zvláštní romantické komedii. Velká kadence poměrně brutálních vulgarismů vcelku překvapí vzhledem k dějové umírněnosti a celkové pohové náladě, která je snímkem prosycena. Jednoduchý děj je postaven jednak na několika konkrétních scénách a jednak na poměrně slušně hrajících představitelích. ()

numi

Film, který jednoduše rozděluje všechny postavy na černé a bílé. Ne, nikdo "mezi" tady opravdu není. Plochost tupě sálá z každého rozhovoru, chybí napětí, ale pořád jde o docela zajímavý nápad, který určitě stálo za to natočit. Akorát že je zase pro změnu problém v castingu - Jennifer Love Hewitt je dechberoucí (v romantických komediích nechť hledá svou budocnost a jinam ať mi neleze!), tady problém není, ale oba mužští představitelé a a hlavně ta milenka - no, tak to byl teda záhul. Už po deseti minutách filmu jsem viděl závěrečnou scénku na moři a se západem slunce, ale naštěstí jsem byl překvapen perfektně zvládnutým koncem, který ve mně vyvolal city! Byl jsem šokován a ještě stále jsem. Nejdřív ticho po pěšině a pak najednou pět minut génia. To jsou věci... Za ten závěr a Jennifer Love Hewitt tři hvězdičky. [červen 2006] ()