Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ji-hae (Ye-jin Son) psala e-maily za svou kamarádku klukovi, který se jí líbil. Při tom objevila deník své matky, která zažila něco podobného se svou první láskou. A v tomto bodě se začnou ovíjet dvě paralelní větve příběhu. Jedna s ní, druhá s její matkou Ju-hae (kterou stvárnila stejná herečka jako Ji-hae). Objevují se zde potom různé romantické okamžiky z jejich života. Ale vše nakonec skončí dobře. Abyste se dověděli jak, tak byste se na to měli podívat. (c.tucker)

(více)

Recenze (159)

Marius 

všechny recenze uživatele

Rukopis režiséra spozná pozorný divák už v prvých dvoch minútach, keď hrá skladba, ktorá sa objavila už v My Sassy Girl . Prvá polovica Classicu pripomenie MSG zas milým a neotrelým humorom. Mínusom filmu je stopáž a prílišná natiahnutosť niektorých na city hrajúcich častí. I keď sledujeme vlastne príbeh dvoch lások, chvíľami Classic naozaj nudí. Každopádne koncová pointa je úžasná, rovnako ako Ye-jin Son v hlavnej roli. A HUDBA v tomto filme je naozaj skvostná, inak povedane ja ten Pachelbelov Canon milujem temer ako Air od Bacha. 9/10Update 19.2.06 Ako často sa Vám stáva, že film (a hudba) vo Vás rezonuje ešte týždeň po tom, ako ste ho videli ? Mne zriedka takže zvyšujem na 10/10 ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Kdo je jen trochu zběhlý v asijské romantice, toho Classic nepřekvapí, ale copak na tom záleží, když z něj něha teče v mohutných vlnách? Osobně se mi daleko víc líbil zářivě láskyplný příběh matky, kde není nouze o smutek nebo naopak o zamilovaností prozářené scény s vrcholem v geniální válečné pasáži. Linie dcery je ve své melancholii možná až příliš zdlouhavá. 75% ()

Reklama

Adrian 

všechny recenze uživatele

Dalsia juhokorejska romanticka melodrama od rezisera Jae-young Kwak (ktory ma na svedomi rovnako famoznu My Sassy girl ako najnovsie aj o nieco slabsie Windstruck), pri ktorej som sa pocas ako aj este dlho po, citil ako v nebi, do ktoreho som sa dostal skrz duhu na oblohe... :-) Film doslova prekypuje citmi. Je tak cisty, ludsky, dojemny, krasny ako i miestami smutny, ze marne momentalne lovim v pamati, ci som nieco jemu podobne niekedy videl. V kazdom pripade nanho nikdy nezabudnem a ked najblizsie zbadam svetlusku - viem isto, ze srdce mi zaplesa radostou a stastim pri spomienke na tento film. Nadhera. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Jae-young Kwak .. III. Můj druhý film s Ye-jin Son a také od režiséra Jae-young Kwak. Pro první jmenovanou to byla mnohem výraznější role, respektive rovnou dvojí role, což jako její milovník jen oceňuji. U druhého jmenovaného se jedná o posun od romantické teen komedie k vážnější a plně romantické záležitosti, který u něj beru jako posun k lepšímu. Příběh o dvou časových rovinách je místy hodně smutný, drsný, přesto nakonec tak neskutečně pozitivně působící snímek! Ano, někdy se jedna láska táhne i přes generace. I přes to všechno se přiznám, že s výsledným vysokým hodnocením jsem dlouho váhal, neboť některých maličkostí a scén nás mohl režisér opět ušetřit. Zážitku ale hodně pomáhá nádherná hudba a hlavně emoce druhé poloviny filmu, zejména loučení u vlaku jedoucího s vojáky do války a poté následný závěr, který odhalíte pointu onoho použití dvou časových rovin vyprávění, mě skutečně emocionálně dostaly a děkuji filmařům a také hercům za ten krásný pocit při závěrečných titulcích! 90%. ()

golfista 

všechny recenze uživatele

Dvě příběhové linie a v obou moje nejoblíbenější asijská herečka. Už to samo byla předem hvězdička navíc ..... Příběh plný lásky, citu a emocí. A všechny ingredience jsou namíchány s takovou přesností, že to v pravý okamžik vždy skvěle zafunguje. Tenhle režisér má takový dar a už se moc těším, až zase něco natočí ..... Po druhé projekci musím uznat, že je to chvílemi vážně až příliš protahované a přistřižení by filmu výrazně pomohlo ..... ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • V prvých minútach filmu hrá pri monológu hlavnej hrdinky v pozadí "Pachebel canon". Rovnakú skladbu použil režisér Jae-young Kwak aj vo filme Yeopgijeogin geunyeo (2001) v scéne, kde Gyeon-woo podáva ružu dievčaťu hrajúcemu túto skladbu na klavíri. (RigorMortis)

Reklama

Reklama