poster

Keulraesik

 • Jižní Korea

  클래식

 • angličtina

  Classic

 • Velká Británie

  The Classic

Romantický / Drama

Jižní Korea, 2003, 133 min

Režie:

Jae-yong Kwak

Scénář:

Jae-yong Kwak
 • ad-k
  ***

  Větší dávka rozpolcenosti = má další zkušenost s jihokorejskou kinematografií. Keullaeshik je na jedné straně relativně příjemný film, který nabízí několik milých a hravých romantických not, poměrně zdařilou hlavní zápletku i sympatické, leč herecky spíše průměrné herce, ale nedá se říci, že by se té neustále úsměvy a slzami obdařené hře na city dalo v plné míře věřit. Pokud však nahlédneme na věci z roviny pohádkovější, nedá se vytýkat až tak příliš... 60%(26.10.2006)

 • sinp
  *****

  Nalomený osud je tradičním podpůrným tématem současné (notně sladkobolně založené) Korejské kinematografie. Evropskému divákovi by se zdálo, že ty vizuální nádhery musí až splývat, ale to nezná asiaty. Ti opravdu nejsou jako my... Classic to je překrásný příběh umocněný zatraceně emocionální hudbou v obrazech, z nichž by si každý do svého pokoje nějaký vybral. Herci se drží i u poněkud přemotivovaných dialogů, ale nejkrásnější na tom všem je čistota. Ten film je tak průzračně čistý a nezkažený, že budete na konci ve velkém opojení a nebudete věřit. Krása ještě existuje. Ano, tenhle komentář je kýč a Classic taky, ale nádherný kýč....(2.3.2008)

 • Radko
  ****

  "Dobrý deň, prosím si 20 deka kórejskej romantiky.". "Ale pane, kórejskú predávame vždy len v trojkilovom balení.". Aha, tak dobre, tak fajn. Dá sa, i keď čoho je veľa, toho je moc. No ak je nejaká kinematografia zručná v nadrozmernom dávkovaní uslzenej zaláskovanosti, je to práve tá juhokórejská. Nebojaca sa zároveň do príbehu nerušivo zakomponovať nielen dušu hrdinov, hľadajúcu skutočné city. Ale aj: skutočného strašidelného ducha, srandovného opileckého bezdomovca, scénu z reálnej vojny, hľadanie hovnivála medzi kravskými lajnami, pokus o samovraždu, reálne fackovanie, ako povzbudenie k záverečnému potlesku v divadle, testovanie výkalov adeptov vojenskej školy, vtrhnutie holubov do obývacej izby cez otvorené okno (toto sa mi raz stalo, no viac ako romantické - to bolo dezinfekčné - riadne zasrali koberce), lapanie svätojánskej mušky do dlane (podľa mojich analogických skúseností, svätojánska muška v dlani po dolapení takmer vždy zhasla svetielko), zmoknutie až na kožu a tak. Príjemná rozprávka.(18.2.2021)

 • Pirkaf
  *

  Ufff... tak tohle jsem neměl sílu dokoukat do konce... hrozná nuda, romantické situace působí strašně křečovitě a jsou střídány trapnými rádobyvtipnými momenty. Z některých, jako například mazání kravinců po tvářích, se mi navíc zvedal žaludek. Son Ye-jin je sice roztomilá, ale to je fakt jediný klad toho to filmu. Jednoznačně jeden z nejhorších korejských romantických filmů, které jsem měl tu čest vidět.(6.3.2009)

 • Jirka_Šč
  *****

  KRÁSNÝ FILM!!! Smál jsem se, bylo mi smutno, usmíval. Krásná hudba, krásná hlavní hrdinka, krásný příběh! Balzám na duši (psáno bezprostředně po vidění filmu). 96% (vzhledem k faktu, že jsem a Moment to Remember dal 120% to tedy může být ještě lepší, ale v porovnání s čímkoli jiným, nejihokorejským, výborné). ■ Doplněno druhý den: Upřímně se těším, až to pustím ženě a dceři. Bude se jim líbit :)))))). ■ Doplněno 3.1. 2010: Moje dcera si dnes vyžádala promítání číslo 2 :). ■ Doplněno 14. 1. 2010: Byl jsem přesvědčen, že se ve filmu střídají dvě hlavní melodie, "klasická" a "moderní". Ve skutečnosti je to jen jeden motiv zahraný dvěma odlišnými způsoby. Klasicky pomalu a s orchestrem, moderně rychleji, na kytaru a se zpěvem. Výborný nápad, který dodává filmu kompaktnost. KLASIKA ROMANTICKÉHO FILMU.(28.12.2009)

 • - V prvých minútach filmu hrá pri monológu hlavnej hrdinky v pozadí "Pachebel canon". Rovnakú skladbu použil režisér Jae-young Kwak aj vo filme Yeopgijeogin geunyeo (2001) v scéne, kde Gyeon-woo podáva ružu dievčaťu hrajúcemu túto skladbu na klavíri. (RigorMortis)